Kакво повече може да се направи за лечение на далекогледство?

  • 3 790
  • 9
  •   1
Отговори
  • Димитровград
  • Мнения: 1 734
Здравейте всички!!!
Значи имам си племенник на 8 годинки(почти).Откриха му далекогледство при профилактичен преглед на 3 години.Тогава диоптрите бяха и на двете очи +4,а на очилата +2.За една-две години намаляха до +1.Но в последната една година се получи отклонение и откриха астигматизъм.Сега лявото око е пак +1,а дясното +0.75.За астигматизма не знам под какъв ъгъл е.На лявото оченце има и леко кривогледство,което е наследствено,от вуйчо му.
Та въпроса ми е има ли мами с подобни проблеми на дечицата и какво може да се предприеме,освен носенето на очилата?Приемаме съвети!!!

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 11:46 от kanesta

# 1
  • Мнения: 3 166
Синът ми е с далекогледство! Засега носим само очила! Докторът казва, че за разлика от късогледстовото, далекогледството се лекува и ако се открие на време не прогресира. Каза дори че с годините може изобщо да свали очилата. Той също криви лявото оченце, но тъй като проблемът не е в нерв не се налага операция. Става въпрос за т.нар. "мързеливо око". При вас какъв е случая!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 673
Очила.
Аз носех очила от забавачката до към 7-8 клас. Свалих диоптрите от 3.75 на 0.25. После дигах и свалях по 1 диоптер на всяка сесия.
Сега пак съм с 0.25, но пък имам астигматизъм.

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 734
Aми и на него му е мързеливо окото-само на снимки си личи.

# 4
  • Мнения: 7 640
Синът ми е с далекогледство! Засега носим само очила! Докторът казва, че за разлика от късогледстовото, далекогледството се лекува и ако се открие на време не прогресира. Каза дори че с годините може изобщо да свали очилата. Той също криви лявото оченце, но тъй като проблемът не е в нерв не се налага операция. Става въпрос за т.нар. "мързеливо око". При вас какъв е случая!
нещо не е точно това
значи- далекогледството никога не прогресира, а може да доведе до мързеливо око, ако не се обърне внимание навреме.
Мързеливото око не е изкривено око, а практически здраво око, което не гледа, з-то е отклонено и мозъкът потиска образът му, за да не вижда детето двойно. Ако в ранна възраст не се вземат мерки- в училищна възраст е вече късно и това око НИКОГА повече не може да прогледне.
Това за нерва- какво имаш предвид newsm78

# 5
  • Мнения: 3 166
Това за нерва- какво имаш предвид newsm78

Когато открихме, че има проблеми с очите, още преди да му разширят зениците докоторът каза, че може или да е къс нерв, което се лекува с операция или да става въпрос за "мързеливо око"

# 6
  • София
  • Мнения: 1 325
Запишете го на курсовете на Норбеков-има и за деца , казват, че се повлиявали много добре...все пак е някакво решение!

# 7
  • Мнения: 1 680
Може ли някакви координати за тези курсове?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 325
Извинявай, че се забавих, но чак сега видях въпроса ти........
Ето линк http://norbekovbg.info/courses_detski.php

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 01:27 от Bobka

# 9
  • Мнения: 7 640
Може ли някакви координати за тези курсове?
не губи време в подобни начинания.
Къс нерв няма, може би мускул е искал да каже newsm78

Общи условия

Активация на акаунт