Много съм притеснена

  • 486
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Ужасно ме притеснява факта, че Мартина е вече на 13 месеца, а не пие грам течности. Кара единствено на това, което си набавя чрез храната. До скоро я кърмех и тогава не се притеснявах особено, но сега като я отбих и в тия жеги си мисля, че ще се обезводни ако продължава така. На всичкото отгоре е отслабнала с 600 гр. за два месеца. Пробвала съм какво ли не - чашки със и без накрайник, обикновени чаши, лъжички, сламки, сокче, айрянче, не иска и не иска.
Дайте съвет моля, какво друго да опитам. И опасно ли е за здравето й това положение.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 242
Можеш да поискаш да й вземат кръв и да й направят изследвания. Thinking Аз не искам да те притеснявам допълнително, но знаеш, че Емко лежа в болницата заради обезводняване, въпреки че при нас случая беше друг - вирус, разстройство и видимо беше МНОГО отпаднал. А щом Мартина си играе и е жизнена може би няма нужда newsm78 Да видим другите мами какво ще те посъветват, може да има и други дечица.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
По принцип да, дехидратацията при малки деца, е опасна.Но все си мисля, че жадно дете на тази възраст, ще си поиска да пие Rolling EyesНики на 13 месеца също не пийваше грам течност, той и сега пие по 20-30 гр. на ден, но пък суче, за това и не се притеснявам.
Отслабването мене повече ме притеснява.А пораснала ли е?Ако е дръпнала на високо - вероятно за това слабее.Но ако и на ръст не мърда - аз бих направила сериозно проучване на какво се дължи това Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Порастнала е за два месеца с 2см., което струва ми се не може да е компенсация за килограмите.

# 4
  • Мнения: 1 427
Моята дъщеря пропи вода на година.Най-важното е да не спираш да предлагаш вода-все ще пропие в даден момент!

# 5
  • Мнения: 2 556
Кари също доскоро не пийваше грам течност. 2 дена обаче я оставях на баба й да я гледа и жената е постигнала успех - сега бебето пие по около 20 грама вода, директно от обикновена чашка без накрайник (от шише с биберон тя не приема нищо). Сигурно се дължи на факта, че мен ме няма, съответно бебето не суче и в един момент приема водата. Ако аз съм край нея, ще иска само кърма сигурно.

# 6
  • Мнения: 8 917
Ужасно ме притеснява факта, че Мартина е вече на 13 месеца, а не пие грам течности. Кара единствено на това, което си набавя чрез храната. До скоро я кърмех и тогава не се притеснявах особено, но сега като я отбих и в тия жеги си мисля, че ще се обезводни ако продължава така. На всичкото отгоре е отслабнала с 600 гр. за два месеца. Пробвала съм какво ли не - чашки със и без накрайник, обикновени чаши, лъжички, сламки, сокче, айрянче, не иска и не иска.
Дайте съвет моля, какво друго да опитам. И опасно ли е за здравето й това положение.
А сокчета, разреден с вода компот, чайчета не става ли? И тях ли не иска? newsm78

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А пишка ли достатъчно? Ако всичко е наред с пишкането, значи детето е добре хидратирано и няма от какво да се притесняваш.
Един вариант да набавяш повече течности е да даваш по-течна храна - супички, таратор...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Това дете е чакало да се оплача, та да пропие. Преди малко изпи наведнъж 100 гр. сок, после мъничко вода, а като се наобядва още малко сок Hug
сега обаче е с разтройство и едно слузесто ако newsm78 все нещо да не е наред Sad
За пишкането - пишка по-малко откакто спрях да я кърмя.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Моята и тя не пие почти нищо...  Sad Сокове - абсурд! Айрян и адапте - да, но пък тях не ги предлагам непрекъснато, особено пък навън.
Вода също пие само когато е умряла от жажда, а това, съм чувала, не е хубаво... Добре е тялото да са оводнява периодично, не когато има вече чак недостиг...  Rolling Eyes
А в тия жегииииии!  ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 447
Шоши, ето все пак е пропило детето Hug Пробвай наистина с айран, таратор, супички... Кико пък е фен на шипковия чай, той сокове не ще. Но според мен ако е жадна, ще си иска... ти й предлагай, пък тя когато реши Peace

Общи условия

Активация на акаунт