eksklusivno kurmene do 6-ti mesets (Svetovna Zdravna Org.)

  • 1 336
  • 18
  •   1
Отговори
Zdraveite, ponezhe skoro vidiah iz interneta che nad 70 durzhavi v sveta vkliuchitelno i Bulgaria imat ofitsialna pravitelstvena politika s koiato preporuchvat bebetata da se kurmiat purvite 6 mesetsa i chak togava da zapochne vuvezhdaneto na tvurdi hrani, sokcheta i t.n. mi se priiska da napravia anketa da vidim kolko maiki sa chuvali za tazi preporuka na svetovnata zdravna organizatsia ot 2001 i koga sa zapochnali da zahranvat bebetata si. Mersi!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Оффф, тая латиница направо ми изкара очите  Shocked

# 2
Здравеите,
И аз започнах да захрахвам на 6  месеца!
поздрави
Марина

# 3
  • Мнения: 713
В България правителствена политика за изключително кърмене 6 м Shocked  #Shocked  Sign Exclamation
Абе аз като чета форума и така някак си ми се създава впечатлението, че правителството не знае, че има такава политика.

# 4
  • Мнения: 204
Е тук в този форум ще получиш доста изкривени представи. Тук повечето сме чували за тази "политика".
Моите впечатления от реалноста са съвсем други - не само че не знаят, ами и голяма част от тези които знаят - нехаят.
Всичките  ми познати напират да дават сокчета и някои дори ми се сърдят защото аз отказвам да давам. Бебето ми е на три месеца.

# 5
izviniavaite za latinitsata, no ohste niamam kirilitsa na kompiutura. Na mene sushto mi se stori che e stranno che sme imali pravitelstvena programa (koeto mezhdu drugoto prosto znachi che niakoi ot pravitelstvoto, prezidenta i t.n. se e razpisal pod nikakuv dokument). Iasno e che neshtata ne sa kato v UK naprimer. Dokato pediatrite preporuchvat sokcheta ot 2-3ti mesets i dazhe niamat i idea za preporukite na svetovnata zdravna organizatsia za zahranvaneto sled 6 mesetsa, spored mene ostavat samo podobni forumi v koito mozhe pone da se dade informatsia, a mamite da si reshavat kakvo da praviat sami. MOlia vi se ako na niakoi pediatura mu e kazal da izchaka 6 mesetsa s zahranvaneto mi kazhete koi e  :-P da go pozdravia!

# 6
  • Мнения: 3 042
педиатърката ми не е чувала за тази "политика", ама хич не е чувала Mr. Green

# 7
  • Мнения: 673
В България цари абсолютно невежество от страна на здравните работници, а от там и на майките  Sad, изключвам тези, които ровят целенасочено в нета или имат поснати в чужбина, които ги усведомяват. Чувала съм въпроси от сорта: "Ама ти как така даваш пюре след като не си давала кисело мляко!?" #Cussing out
Лично аз не знам в коя графа от анкетата попадам, тъй като ме беше шубе от педиатърката и свекървата и давах на детето сокове и пюрета в ранна детска възраст. За мое успокоение той не ги прие, но все пак това се води за захранване рано-рано, тъй като все някоя лъжица влизаше в устика.

# 8
  • Мнения: 928
Честно,за първи път чувам за това,обаче съм сигурна ,че и педиатрите не са осведомени.А може да се правят на луди,защото така им изнася и да си тъпчат по техните си програми.Така или иначе аз кърмих до 4 месец ,защото кърмата ми спря ,и захраних съответно от тогава,по добре познатата схема на много майки.

# 9
  • Мнения: 830
Точно , Буболечка ! Цари абсолютно , престъпно невежество !!!!

За протокола - аз лично съм информирана от "външни " източници , и от Интернет , а и собствената ми интуиция и медицински познания  са ми помагали , и затова моя отговор е първия от посочените .

Ето един пример за това как да бъдат стимулирани ( или задължени ! ) лекарите да са в крак с развиващата се медицина . В Америка ветеринарните лекари ( казвам това , защото това съм видяла , но същото се прилага и при хуманните ) , са задължени постоянно да покриват изискванията на "точковата система" за "продължение на образованието "  . Длъжен си да събереш определен брой точки всяка година - посещение на конгрес ти носи еди-колко си точки ,някаква публикация или разработка - еди-колко-си ,  има едни списания "Continuing Education " , в края на всеки брой има писмен тест  , който се попълва и изпраща еди-къде- си и той ти носи еди-колко си точки и т.н. Мениджера на клиниката следеше кой лекар как се движи с точките си ! Ако много изостанеш , се явяваш на нови изпити за лиценз , разрешително  , да практикуваш в дадения щат ! Да не споменавам че лицензи и дипломи могат да бъдат отнемани .... Което тук просто не се случва .....Вземеш ли "тапията" веднъж , пък било то само с 2 и 3 , работиш до края на дните си ако щеш , и никой не те и пита КАК работиш , вредиш ли , помагаш ли , безхаберен ли си ................
Искрено се надявам това да се промени , но не се надявам това да е скоро . Дали ще стане за нашите внуци ?!
Защото просто не е нормално майките , респ. пациентите , да знаят повече от лекарите  ,респ.педиатрите  , и то четейки само популярна литература и сайтове .....
Престъпно е наистина това невежество !!!!!

# 10
  • Мнения: 1 586
Мдаа, и мойта педиатърка заяви, че много нещо е изчела по въпроса, но за пръв път чува за такава глупост "кърмене на поискване"  Close  Обаче аз си кърмих изключително  до 6м...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 845
az sam ot posledniq otgovor- sigurno sam bila tapa Shocked znam li ma pone go karmix do 6tiq de  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 7 106
Гласувах за втория отговор,като всъшност захраних Ева със зеленчуково пюре на 5,5 месеца,като една седмица преди това и давах по няколко лъжички сок от морков.Решението ми беше продиктувано от факта,че тя започна да проявява огромен интерес към съдържанието на чинията ми и отваряше голяма уста за всеки залък,който се насочваше към моята уста Grinning .
Нашият педиатър подкрепи решението ми,след отказа ми да давам сокчета от втория месец.Оказа се,че той е привърженик на късното захранване,но рядко майките на бебетата,които са при него са съгласни да изчакат шестия месец.Той винаги го предлага като вариант,като дава някакви разпечатени статии,но ми е разказвал,че му се е случвало да идват разгневени баби,за да го питат как е възможно да държат почти гладно (разбирайте само на мляко)бебето до 6 месеца Thinking .Та аз се оказах от "редките птици" в моят град,въпреки че и от страна на нашите баби имаше доста въпроси и натяквания.Може би и аз бих я карала по старият начин,ако не бях открила този форум и информацията в него.Което пък ме подтикна да продължавам да търся информация и да се ограмотявам по въпроса Wink .

# 13
  • Мнения: 2 655
И аз съм доста информирана по този въпрос.
Тук в Америка заедно с татко посещавахме курсове за кърменето. По време на бременността четях всичко, което ми попадне в Нета на тази тема. И тук се запознавах със всичко написано от кърмещите майки ежедневно.
Избрах този път и БЛАГОДАРЕНИЕ на огромната помощ в домакинствоти и морална подкрепа на съпругът ми, а и на мамите във форума го следвам успешно.
Кърмя АЛИСИА вече 3 месеца и половина. Не давам вода, храна, биберон и т. н. Надявам се да продължа до 6 м. и да се похваля с това. Flutter

# 14
  • Мнения: 3 200
Цитат на: ddmama
izviniavaite za latinitsata, no ohste niamam kirilitsa na kompiutura.


Ползвай KREDOR  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт