Аугментин и бременност

  • 1 730
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 679
Къде мога да проверя колко е безвреден Аугментина по време на бременност? Чела съм го някъде из форума, ама не мога да се сетя къде. Ако някой го е пил, в какви дози и по колко дни сте го пили?

Последна редакция: чт, 25 май 2006, 09:28 от villi

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз съм пила Аугментин по време на бременността си, но под лекарски контрол и дозировка, дадена от лекаря.
По принцип няма антибиотик, на който да пише, чеможе да се взема от бременни (това производителите го правят, за да "си вържат гащите"), затова се консултирай и с лекаря ти Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Виж какво ми излезе с търсачката http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2
Дано ти помогне Peace

# 3
  • Мнения: 911
Нещо линка май не работи, затова и аз ще се намеся. Моето бебе имаше отит на 5 месеца и му предписаха Аугментин, който понесе много добре, а на мен две седмици по-късно ми дадоха същия, когато аз се разболях  - кърмя го. Обикновено противопоказанията са еднакви за бременност и кърмене, но това, естествено, без гаранция Wink
Малик го пи в бебешката доза 10 дена, аз 7 дена 1000мг. Помогна ни и на двамата много добре. Бързо оздравяване и лека бременност!  bouquet

# 4
  • Мнения: 5 299
Викториа получи алергична реакция точно към Аугментин_а Confused

# 5
# 6
  • Мнения: 5 228
Вили, ето тук можеш да погледнеш:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=1153&TradeNam … &TradeId=2288
С две думи - няма проблем да го пиеш след първия триместър.
Бързо оздравяване и целувки на теб и на Софи!  Hug

# 7
  • Мнения: 3 447
Аз съм пила като бременна в 4 месец заради проблем със зъб. Изписаха ми специално този, защото бил съвместим. За дозировка обаче не си спомням newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Благодаря за бързите отговори. Малко се поуспокоих, но като гледам малката също не се оправя, а минаха 10 дни върви и тя към първия си антибиотик Cry.
Стискайте ни палци скоро да оздравеем, какъв е този гаден вирус?

# 9
  • Мнения: 532
На мен ми го изписаха във 2-ри месец,но аз естествено не го пих.Имах много кофти грип,но се излекувах само с чайчета и 10 дни на легло .Чувствах се ужасно,но се заинатих,че не занм как ще подейства на бебето.После питах и друг лекар,той ми каза да не го пия.
А и за вируси антибиотика не действа.Може да мине и с по-леки средства.
Успех и се въздържай максимално от лекарства!

Общи условия

Активация на акаунт