Спира ли се майчинството ако детето тръгне на ясла?

  • 1 224
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
ако преди детето да навърши две години тръгне на ясла,спират ли майчинството или независимо от това ги дават до 2рата година?

# 1
  • Край морето
  • Мнения: 139
Ako ти се върнеш на работа ти дават 50% от него, иначе нямат основание.

# 2
  • Мнения: 356
         Ако детето тръгне на ясла преди да ти изтече майчинството  и ти нямаш намерение да се върнеш на работа по -рано, а изчакаш детенце да навърши 2 г., майчинството не се спира. Ако решиш да се върнеш на работа по-рано, получаваш заплата плюс 50 % майчинство.

# 3
  • Мнения: 8 917
Не се спира Naughty

# 4
# 5
# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 445
Не, ако не работиш.

# 9
  • Мнения: 574
         Ако детето тръгне на ясла преди да ти изтече майчинството  и ти нямаш намерение да се върнеш на работа по -рано, а изчакаш детенце да навърши 2 г., майчинството не се спира. Ако решиш да се върнеш на работа по-рано, получаваш заплата плюс 50 % майчинство.
Точно така

# 10
  • Мнения: 5 370
Дори да работиш-си взимаш чисти 80 лева към заплатата.
При всяко положение, ако се върнеш обратно на работа, тези пари не ти се отнемат.

# 11
  • Мнения: 535
Момичета, аз пък имам малко по- различен въпрос. С майчинство за една година съм, защото ми свърши договора няколко дни след като родих. Интересува ме, ако започна работа с трудов договор, но не реша да изляза пак в майчинство мога ли да го прехвърля(става дума за след 1 годинка) на някого и този някой ще получава ли половината от майчинството ми но като работеща, а не към социалните. За тези, които се чудят каква е разликата- майчинството ми като безработна сега е 100 лева, докато на всички осигурени и работещи е 160. Надявам се да има някой който да ми отговори на въпросите, защото е много вероятно да започна работа и не знам имам ли право на някакви други обещетения по този въпрос. Между другото майките, които нямат брак с бащите на децата си, но децата им са признати имат ли някакви други предимства или право на надбавки?

Общи условия

Активация на акаунт