на колко трябва да стане за да...

  • 1 157
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
простете, че така оформям въпроса, но имайки предвид, че сега е топло знам, че можем да извеждаме бебето навън дори на възраст 10 дни (ако не се лъжа).....поправете ме, ако греша........но на затворения помещения с повече престой  (на гости например, където има възрастни ), кога мога да го завеждам? след 2 месеца възраст или е рано? може би някои ваксини се вземат предвид, понеже като е по-големичко ще е с по-изградена имунна система....бихте ли споделили?   bouquet

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 23:21 от vaniliaice

# 1
  • София
  • Мнения: 9 855
Здравей!
Аз малко не ти разбрах въпроса Grinning,но ако под затворени помещения имаш предвид кафета и подобни,не бих те посъветвала и на една годинка да ги посещавате често.Всъщност бебето ти ще се роди през лятото,така че спокойно ще можете да го развеждате навън,а колкото повече избягвате затворени помещения/вкл. и ходене по роднини и приятели/,толкова по-добре.Зимата ще прекарвате доста време в затворени помещения,така че използвайте лятото за разходки навън.
А за ваксините-не виждам връзка между тях и разходките! Simple Smile
Желая ти леко раждане,мамче!

# 2
  • Мнения: 959
Не разбрах точно въпроса и смисъла,но беба съм я водила навсякъде още от първата седмица-и вътре и вън.

# 3
  • Мнения: 532
Както ти е казала и gele73 няма да е добре да го водиш по кафета ,ако това питаш.Иначе за летните бебета може от 10-14 дни вече да си излиза,като преди това може да почнеш на балкона  да го показваш,но не на пряка слънчева светлина.Извеждай го повече,така се закалява.
Успешно и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 11 540
Аз разбрах въпроса,но не разбрах какви затворени помещения имаш в предвид.За себе си мога да кажа,че до 3-4 месеца не съм водила Беба на гости,2-3 пъти до магазина с кенгуруто само,но пък сезонът тогава беше грипен.Леко раждане Hug

# 5
  • Мнения: 605
Много зависи от това къде отиваш на гости. Ние например голямата я заведохме на гости на 20 дни, но в тези приятели имаше отделна стая, в която тя кротко си спеше в кошчето. Малката пък, тъй като е майско бебе от едномесечна е по ресторантите  Simple Smile. Мама, тати и сестра й вечерят на въздух, а тя си спи сладко.

# 6
  • Мнения: 3 760
Зависи най-вече от мястото, на което смятате да я водите.
Бих казала - колкото по-късно, толкова по-добре!

# 7
  • София
  • Мнения: 626
Аз родих края на май и го изведох на 8-мия ден. А в затворени помещения ако не се пуши не виждам някакъв проблем.

# 8
  • Мнения: 2 353
  10 дена за зимните бебета. За летните не виждам логика да не я изведеш в градинката (далеч от кихащи дечица) или да й погукаш на балкона веднага. Моето бебе се роди в много люта зима, но след десетия ден всеки ден беше на балкона поне за 15-тина минути два пъти на ден. На vanessa бебето го доведоха на гости в градинката на по-малко от месец (тя е лятна бебка). Стига да е далеч от хора, мисля че няма никакъв проблем да извеждаш бебчо. Разбира се, кафенетата - много далеч! 

# 9
  • Мнения: 574
Където и да решиш да го водиш най-важното е всички да са здрави, да не се надвесват над детето,да не му пипат ръчичките,че то първо тях облизва и да не си мислят ,че могат да си го погушкат за малко. Дори и да се опитват да ти помагат ако плаче пак не е желателно до са много близо.
Навън разходките може да започнат много рано. Катата я изведох на 10 дни ,че валеше преди това , а малката на 7 дни и то в мразовити мартенски дни. Даже и не съм топлила като я къпя.
Бъдете живи и здрави.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Хм, все си мисля, че е добре да се извежда бебето навън на тази възраст, но чак пък затворени помещения с доста хора, това не бих го пробвала, нооо ти си решаваш. Може би е разумно поне на месец да стане.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 756
Дияна е зимно бебе. В началото спеше в количката на балкона. На гости като мъничка (2месеца +) съм я водила единствено при мама. Но мама живеше сама, други хора не са ни висели на главите.
Единствените хора, които са идвали в началото (преди 2месечна възраст на Дияна) бяха мама, брат ми, и 2ма наши приятели. Момичето толкова много обича бебета, и изгаряше от желание да гушка Дияна. Сега и тя има една малка красавица на 7м.

# 12
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
На 4 дни беше моето бебе, когато го заведохме на гости - за кратко, а и седяхме навън, но не това е било определящото. Сега сме на 6 седмици и си го водим горе-долу веднъж седмично, а и на нас ни гостуват хора. Нямаме баби засега, и социализираме и ние, и той. Гледаме да сме далеч само от болни хора.
Леко раждане!  Peace

# 13
  • Мнения: 1 949
Ако наистина под "затворени помещения" имаш предвид гостуване на приятели и роднини - по-добре изчакай поне да стане на 1м и половина. Явно и в това "суеверие" за 40-те дни на детето си имат смисъл. Гледах едно филмче по Discovery, където обясняваха, че 40 дни след раждането си бебето си изгражда имунитет към "околния свят". Така че почакай до тогава поне. Ако толкова искат да видят бебо, приятелите ти могат да дойдат на кафе с теб (навън  Wink)и да си го гледкат, както си спинка в количката  Hug

Успех и леко раждане  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 457
И според мен е добре да изчакаш с гостуванията. То бебчето като е малко е по-добре да няма допир с много хора, само с най-близките и то задължително ако са здрави. След 40-я ден може на гости ама само на близки хора (при баба и дядо), където да си има отделна стая. А колкото до разходките на вън- те са задължителни  Laughing. Само не позволявай на нахални лелички да се набутват в количката и внимавай и за малките деца, че те са като фурийки  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт