Адаптирано след годинката при кърмаче?

  • 478
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Още се кърмим, но с нулев интерес от бебка към това... Confused Постепенно се отбиваме, но нямам заместител.  Rolling Eyes

Не знам дали съм права, но искам вечер вместо кисело мляко да давам адаптирано. Пробвах я с Несле Джуниър, Фризо, Хип. Ужасена е. Сега искам да взема Хип плодово да видя, но още се помайвам... Много проби-грешки станаха....

Въпросът ми е има ли дете, което е било на кърма (без добавка на адапте) до около годинка и да хареса вид адаптирано мляко? Кой е този вид? Помня, че Зъхи беше споменала нещо, но не мога да открия постинга.

Или е по-добре да давам кисело (домашно), през деня го хапва с лъчица, но в чашка или биберон не ше.

Помогнете на една заКлета кърмачка... Mr. Green

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм кърмачка, ама мама-кърмачка от форума с отбито детенце на около година 2-3 месеца ми препоръча Хумана 2. Не е за след годинката, но аз ударих на камък с млеката след годинката-колики и други гадости, които не ща да преживявам отново.  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа честно, след кърмата от всичко друго ще са ужасени. Не бързай с киселото. Пробвай с няколко марки. Препоръчвам ти Аптамил, Нутрилон или Милумил. Последният е сладък и мирише леко на ванилия. Ако нищо не иска няколко дни поред, тогава кисело. Успех  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 370
МАмо Моник, аз знам, че на Зъхи щерката си хапва с кеф НЕСТЛЕ ДЖУНИЪР
Имам един съвет към тебе-що не пробваш да вземеш една опаковчица ПЛАЗМОН-бишкоти и да и слагаш по двечки във вечерното или сутрешното? Имай предивд, че моят СДтанислав ако има начин, по 300 грама ще изпива.
Аз още не съм му въвела вечеря по тази причина, щото много си обича млякото, а вечеря и мляко едва ли ще стане при него.

# 4
  • Мнения: 5 299
И аз бих ти препоръчала Милумил с биШкоти Плазмон Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 27 524
Милумил с бишкоти няма ли да стане прекалено сладко?  Sick

# 6
  • Мнения: 980
Благодаря за бързите и полезни съвети!

Кои от тези млека са най-НЕсладки? ХИП ми хареса затова, защото сравнено с Несле и Фризо беше най-безвкусно.

Не съм кърмачка, ама мама-кърмачка от форума с отбито детенце на около година 2-3 месеца ми препоръча Хумана 2.

Не е ли добре млякото да си е за след годинка, разпределение на мазнини и вещества в различно съотношение... незнам.



# 7
  • Мнения: 5 370
Благодаря за бързите и полезни съвети!

Кои от тези млека са най-НЕсладки? ХИП ми хареса затова, защото сравнено с Несле и Фризо беше най-безвкусно.

Не съм кърмачка, ама мама-кърмачка от форума с отбито детенце на около година 2-3 месеца ми препоръча Хумана 2.

Не е ли добре млякото да си е за след годинка, разпределение на мазнини и вещества в различно съотношение... незнам.




Определено е по-добре-пробвай с едно мляко, сложи 2 бисквичета и виж дали ще да има резултат. Peace

# 8
  • Мнения: 7 837
Дано й хареса някакво  Simple Smile

Аз пробвах и 4-те марки, които продават при нас, но резултат никакъв. С биберон не съм давала, защото ми се стори късно и безсмислено да го приучвам, а от чаша отказа тотално.
Единствено успявам да пробутам около 200 мл адаптирано в кашата или сириъл-а.
Наваксваме с кисело, но никога не съм му давала да го пие, само с лъжичка.

# 9
  • Мнения: 23
И двете ми деца са кърмени до годинката, и двете след това продължиха с Милумил. С каката доста се измъчих докато  открия кое й харесва - кое ли не пробва, нищо не искаше, голям рев, но с беба не се чудих, директно Милумил.  И отскоро й слагам 2 бисквитчета "Чичи бебе", турски са, на фирма ЕТИ, разтварят се перфектно с няколко раздрусвания. Давам й млякото с биберон. Пробвах и с кисело мляко, но едно, че яде по един час така, друго че с биберона се успокоява и приспива. Но иначе биберон-залъгалка не ползваме, т.е. единствено вечер смуче от бибка. Аз й давам 230 мл с 2 бисквитки, сутрин се буди към 7 и чак към 8 яде попара, не иска по-рано.

# 10
  • Мнения: 2 274
Дани отраз хареса Нутрилон 2, а след това Селия 3.
А сега и  кисело мляко без захар си хапва.
Зависи от детето.

# 11
  • Мнения: 980
Дани отраз хареса Нутрилон 2, а след това Селия 3.

Предполагам, защото е бил по- малък. След годинката по-трудно привикват.  Simple Smile

2 на 1 за Милумил-а.

Благодаря ви. Сега поне имам оправдание да похарча още 10 лв. за АМ.  Grinning

Ще пиша (просто информативно) как го е приела бебата.

# 12
  • Мнения: 2 274
Ами, Нутрилон-а го пробвах малко преди годинката, а Селия - на 1г. 2 м.
Но той си е прасенце и всичко хапва (пу-пу), дори когато беше заклето кърмаче (до преди 2 месеца)

Общи условия

Активация на акаунт