Много ли сме слабички? А днес отказа и да яде :(

  • 1 403
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Дъщеря ми днес навършва 5 месеца и точно днес бяхме на консултация - кг й са 6,200 кг и е 66 см. За последния месец е качила само 300 гр. (пораснала е 2 см) Предните месеци качваше по 700-750 гр.  Rolling Eyes
Изяжда по около 140 мл АМ (миломил 1 до сега, сега смених с аптамил 2, защото не исак милумил 2) на хранене, а храненията й са 5 на брой. От скоро ядем плодови пюрета и до днес нямаше проблеми, но днес и тях не ще  ooooh!
Иначе е жизнена, играе си, постоянно иска да се обръща. Знам веднага ще ме заклеймите, ама не мога да не сръвнявам - не съм виждала нейно върсниче, което да е толкова малко по кг.
Не искам да я тъпча на сила. Правила съм го и знам, колко е гадно  Cry 

Последна редакция: ср, 24 май 2006, 21:24 от danido

# 1
  • Мнения: 4 978
Мисля, че това съотношение ръст/тегло за тази възраст си е в нормите.
А и както изглежда педиатъра ви не е направил коментар в тази посока.

# 2
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

   Не мисля,че сте слабички.А и нали детето се наблюдава от педиатър.Ние ,например,винаги сме били на долна граница на средните стойности.В момента е малко над 7кг. Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не се притеснявай. Моето бебе на 5 месеца беше 64см, 6100 гр.
Затова пък напоследък е нашишкавяла доста - 8500 гр

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
След като детенцето си е жизнено, весело, хапва си млекце - значи всичко си е ок Simple Smile
Не се притеснявай, че не иска да яде плодови пюрета - моят син и досега не ги люби.
Но наистина, не сравнявай детенцето си с другите - не те заклеймявам, просто е по-здравословно за теб Peace

# 5
  • Ruse
  • Мнения: 390
за твое успокоение мога да ти кажа 4е щерката е на 7 месеца 70 сантиметра и 6 и 800.Но този факт абсолютно не ме притеснява защото беба си е ок(да 4укна на дърво)и е ужасно подвижна.не се притеснявай направо сте си 6

# 6
  • Мнения: 202
Не сте разбира се.
Кг средно за 5 месеца е 6915,а ръст 64,1,днес и ние бяхме на консултация и по тоя повод погледнах таблиците.Важното е,че детето е жизнено и весело.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мисля, че сте в норми, пък и имай в пред вид и горещините в които апетитът намалява

# 8
  • Мнения: 600
Благодаря ви момичета, поуспокоихте ме малко, че не сме единствения маймун на клона  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 680
много сте си добре!не се притеснявай.

# 10
  • Мнения: 1 555
Според мен сте си супер в нормата ! И не виждам какво те притеснява  newsm78
А ако това ще те успокои при нас има едно момиченце, което сега е на 12 месеца и тежи 7.700 кг и е високо 71 см и мога да ти кажа, че е най-голямата фурия сред децата, а въобще не изглежда слабичка ! Не се втелясвай, а се наслаждавайте на лятото  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 175
И аз съм се притеснявала и сега се притеснявам, че детето ми е слабичко, сигурно е нормално майката все да ги мисли тези неща. Все пак момичетата не са така ящни, жегите са големи в момента, а и има значение твоят и на съпруга ти ген.

Всички казват, няма страшно, добре си е детето. Ама човек се притеснява дали няма да се разболее от нещо като е слабичко и ако се разболее как ще се възстанови, дали няма да се отрази и на ръста освен на килограмите и т.н. и т.н.

Да ти кажа мен какво ме успокоява като ме хване това притеснение: Имаше неотдавна статия за едно дете оставено в дом за деца с увреждания в пълна мизерия. На 7 години, тежало 7 килограма. Дошли някакви чужденци, забелязали че единствено това дете гони мухите от себе си (то било на легло) и го осиновили. Детето се оказало здраво и сега си е съвсем нормално, щастливо и добре "охранено" дете. Имаше и снимки тогава и сега.
Та все си мисля, че ние като полагаме грижи и старание за нашите деца едва ли проблема с липсата на апетит е толкова голям.

# 12
  • Мнения: 600
Ах M_I_A и вие други майчета,
как да не се притеснявам - моята хубостница днес отказа да яде всичко. Имам вкъщи 4 различни млека - милумил 2, аптамил 2, фризолак, миломил 1. Не ще и не ще  ooooh!
Днес дори купих биберон ниво 3 на д-р Браун и накрайника. Давах с тях - неще. Пробвах какво ли не - сламка, чаша, лъжица. Не ще и не ще. На два, три пъти хапна малко докато беше заспала и това е. Сили и нерви вече не ми останаха. Не ща да тъпча, на сила не става, ама какво да ви разправям, вие си знаете.
Мислих че я боли гърло, водих на лекар - отговора - клинично здрава. Бушува иначе. Малко по-нервна е от друг път и всичко в уста тъпче, освен това, което трябва. Реших, че може някое пюре да й се ослади. И тях отказа.
Просто вече незнам... Помагайте ако се сещате какво мога да правя. Дано само да не ми се разболява детето  Praynig

# 13
  • Мнения: X
danido, първо се успокой!

Какви са тези хиляда марки млека? Rolling Eyes Shocked Децата често привикват към едно мляко и отказват друго. Понякога децата имат проблеми с преминаването от единица към двойка на едно и също мляко. Звучиш ми много притеснена, да не кажа отчаяна и предполагам това рефлектира върху храненето. И не пробвай с лъжица, пък сламка, пък чаша - съвсем ще ошашкаш детето. Все пак е само на 5м.

Вероятно я мъчат зъби, може да е период - всички деца го правят. Не е толкова слаба, не се тормози и не сравнявай с другите деца и не слушай майките, защото често превъзнасят децата си. Важното е да е здраво и жизнено!

В жегите отказа на храна е масово явление - предлагаш мляко, ако откаже даваш на следващото хранене. Не се притеснявай, няма да и стане нищо. Предлагай сокчета плодови/зеленчукови, а в плодовото пщре добавяй повече мляко.

И спри така да се тормозиш, защото го прехвърляш на малката.

Споко - ще видиш, че до два месеца ще има зъбче Wink

# 14
  • Мнения: X
Ако има някакви притеснителни симптоми, необичайни, заведи я на специалист, за да се успокоиш.

Общи условия

Активация на акаунт