Безплатни прегледи за измерване на костната плътност?

  • 2 275
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Знаете ли дали има кампания за извършване на безплатни прегледи за измерване на костната плътност и установяване на заболяването - остеопороза?
Имам спомен, че се правят такива безплатни прегледи, но не съм сигурна дали тази кампания продължава?
Някой има ли информация, кога евентуално се извършват тези прегледи, дали в цялата страна имат ли кабинет по остеопороза и по точно Бургас (в нета нищо не открих)?

# 1
  • Мнения: 650
Не е малко по темата, но и мен ме интересува какви точно са тези тестове ако знае някой. Това което намерих из нет-а е едно много хубажо изследжане на Харвард, което ако някои се интересува мога да изпратя линк за видовете тестове и като обобщение беше че кръвните и урината могат да покажат грешка и го сравняваха с обмяната на веществата-в смисъл има хора при които отделянето на това костно вещество макар и в по големи количества е нормално и за да се установи се прави специална ехография или рентгенова снимка, но пак беше по особена-не просто обикновена... В смисъл така поне като се правят тестове да знаем какви са...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Не съм наясно с тези тестове, за тях научих от нета и нямам престава с какъв  процент на точност установяват заболяването.
Иначе, има апаратура която измерва костната плътност.
Апарата преставлява - монитор и кабели с накрайци като щипки, които се поставят на ръка, или на пета (за този апарат разбрах, че е по точен).

# 3
  • Мнения: 2 922
Може тук да знаят. Това открих в Интерент.
За Варна знам, че имаше такива прегледи (мисля във ц-р Варна Медика), но кога и как се провеждат не знам.

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 995
Питайте хубаво преди да идете на "безплатните " прегледи!
В Хасково по 8-ми март имаше обявена кампания за остеопороза и рак на гърдата и уж безплатни, но като приключи прегледа ти казват че следва да заплатиш съответната сума на прегледа!

# 5
  • Мнения: 65
В Бургас съм виждала табела, че се правят прегледи за остеопороза в сградата в двора на бившата военна болница, тази сграда до оградата, където сега има аптека. Освен това в клиниката на Ел-Масри в Лазур също. Сигурно във всяка болница има такъв кабинет. Нямам предвид безплатни прегледи.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
В Бургас до колкото знам, има четири кабинета за измерване на костната плътност. Прегледа струва 25лв. и не се поема от ЗК.

Общи условия

Активация на акаунт