Детска ясла и Работеща мама!

  • 1 472
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Дъщеря ми започна да ходи на ясла, съответно ходи една седмица и после две и половина се опитвахме да я оправим, но накрая стигнахме до така ужасния антибиотик, както и да е сега е здрава и от четвътък пак ще я пусна на ясла. Има вероятност да започна нова работа, но честно казано, започвам да се чудя как ще стане тази работа. Може би ще трябва да забравя въобще за започване на каквато и да е работа поне до три години, като слушам какви болести си докарват децата в тези заведения, а баба нямаме под ръка, трябва да се оправяме сами с мъжа ми. Имам още три месеца до изтичане на майчинството, но...
разкажете за тръгването на вашите деца на ясла, колкочесто боледувахте, колко често стигахте до антибиотици и как съчетавахте всичко това с ходенето на работа
Благодаря!  bouquet

# 1
Нищо страшно Laughing
И аз така нова работа малката на ясла в началото се редувахме с таткото за болнични за да не отсъствам много от работа. Минава и този период после нещата са по добре Laughing

# 2
  • Мнения: 356
       Няма начин, всички минаваме през този етап. И да чакаш да навърши детенце три години, този "адаптивен период", както го наричат няма да ви подмине. Другият вариант е бавачка, стига да имаш финансовата възможност да си я позволиш ежедневно.

# 3
  • Мнения: 148
Всички деца преминават през този период. Не знам дали се интересуваш от алтернативна медицина, но можеш да пробваш да му даваш хранителни добавки за деца. Има вече на много фирми, аз на мойте деца им давам и се чувстват много по-добре. Дъщеря ми тази зима не е боледувала, а сина ми, го лекуваме само с тях. За последната една година само веднъж е пил антибиотик.

# 4
  • Мнения: 216
Всички деца преминават през този период. Не знам дали се интересуваш от алтернативна медицина, но можеш да пробваш да му даваш хранителни добавки за деца. Има вече на много фирми, аз на мойте деца им давам и се чувстват много по-добре. Дъщеря ми тази зима не е боледувала, а сина ми, го лекуваме само с тях. За последната една година само веднъж е пил антибиотик.

Това някакъв вид хомеопатия лие?Разкажи по-подробно, защото започвам да се интересувам от подобен вид медицина, стига де не боледува толкова

# 5
  • Мнения: 5 468
Малко неосъществимо понятие - работеща майка и яслено дете... Ако нямаш помощници при отглеждането на детето, няма как да си запазиш и работата и здравето на детето. Болестите в яслите са много и някои деца се справят с тях, някои - не.
Моето дете, за съжаление, стана от вторите... След болести 4 месеца, мними оздравявания и отново болести, уволнение от работа, защото излизах в болнични,...и отново ясла до откат, получи спазъм, щеше да стане голяма беля и... докторите му забраниха да ходи на ясла Cry и тя беше до тук.
Цялата ни система куца. Много куца. Яслите са боклук. Работодателите са бездушни. В Бг или си майка или си работеща. Друго не ти позволява системата ни.
Дано ти си от малкия процент майки, на които децата им не боледуват в яслата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ами при нас адаптивния период не беше кой знае колко дълъг - може би 2-3 месеца, но след това тя закрепна и сега нямаме проблеми. Дори тази зима минахме без болести - когато усетя, че започва нещо я спирам за 2-3 дни, като правя план-графици по баби, дядовци и моя милост и номера се получава. Това е моя опит.

# 7
  • Мнения: 332
Az sasto rabotj ot izvestno vreme.Na 5 uni zapo4vame jsla.Pritesnena sam.

# 8
  • Мнения: 148

Това някакъв вид хомеопатия лие?Разкажи по-подробно, защото започвам да се интересувам от подобен вид медицина, стига де не боледува толкова
[/quote]
Приемането на хранителни добавки е добра алтернатива за заместване на недостатъчния внос с храната на витамини, микроелементи, минерали, растителни ензими, фитохормони и други биологично активни вещества. На българския пазар се предлагат най-разнообразни хранителни добавки в различни форми за прием – капсули, перли, екстракти, биоактивни храни.

Ще ти дам няколко линка, за да се ориентираш. Има няколко компании, които правят такива неща. Не искам да правя реклама на никоя. Прочети ги и си избери.
http://visionbulgaria.com/health/
http://www.aquasource.net/Main/Index.aspx?cid=6
http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm
http://www.ramcopharm.bg/index-bg.html
http://hadzhitodev.com/
Има разбира се и други.
Успех в борбата с детските болести. Ако имаш въпроси ще ти помогна с удоволствие.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И при нас е същото! Цяла зима си боледува  детето. От август миналата година ходи на ясла. Преди това не е боледувал, не е пил лекарства...
Антибиотици е пил един-два пъти /последно преди две седмици, защото получи ларингит!/.
Аз НЯМАМ право на болнични, съпругът ми започна нова работа и също 3 ли, 6 месеца ли, болничните му не са платени, и детето, когато е болно остава при баба му. Но и на нея не можем да разчитаме много-много, че и тя работи. А свекър ми живее далече и въобще не се вписва в сметката...
Та, така, малко е трудничко. Без помощ от някъде е почти невъзможно да си работеща майка и да си гледаш детето.
Много ми се иска да се включи някоя чужбинска майка, за да сподели как се справят там майките, които работят, с такива ситуации. Невярвам всички майки да са чак толкова заможни, за да си позволяват детегледачки...

# 10
  • Мнения: 216
Малко неосъществимо понятие - работеща майка и яслено дете... Ако нямаш помощници при отглеждането на детето, няма как да си запазиш и работата и здравето на детето. Болестите в яслите са много и някои деца се справят с тях, някои - не.
Моето дете, за съжаление, стана от вторите... След болести 4 месеца, мними оздравявания и отново болести, уволнение от работа, защото излизах в болнични,...и отново ясла до откат, получи спазъм, щеше да стане голяма беля и... докторите му забраниха да ходи на ясла Cry и тя беше до тук.
Цялата ни система куца. Много куца. Яслите са боклук. Работодателите са бездушни. В Бг или си майка или си работеща. Друго не ти позволява системата ни.
Дано ти си от малкия процент майки, на които децата им не боледуват в яслата.

Ох, звучи ужасно това, но за съжаление и аз си представям така нещата, много се надявах да чуя нещо успокоително, но просто трябва да свикна с идеята, че май няма да се получи....незнам, много се притеснявам....от днес пак сме на ясла и треперя отстрах да не се разболее пак...но няма как, дано поне не боледува сериозно Praynig Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Мнения: 2 731
Малко неосъществимо понятие - работеща майка и яслено дете... Ако нямаш помощници при отглеждането на детето, няма как да си запазиш и работата и здравето на детето. Болестите в яслите са много и някои деца се справят с тях, някои - не.
Моето дете, за съжаление, стана от вторите... След болести 4 месеца, мними оздравявания и отново болести, уволнение от работа, защото излизах в болнични,...и отново ясла до откат, получи спазъм, щеше да стане голяма беля и... докторите му забраниха да ходи на ясла Cry и тя беше до тук.
Цялата ни система куца. Много куца. Яслите са боклук. Работодателите са бездушни. В Бг или си майка или си работеща. Друго не ти позволява системата ни.
Дано ти си от малкия процент майки, на които децата им не боледуват в яслата.

Ох, звучи ужасно това, но за съжаление и аз си представям така нещата, много се надявах да чуя нещо успокоително, но просто трябва да свикна с идеята, че май няма да се получи....незнам, много се притеснявам....от днес пак сме на ясла и треперя отстрах да не се разболее пак...но няма как, дано поне не боледува сериозно Praynig Praynig Praynig Praynig
Пожелавам ти го от сърце Hug.
Моето дете не можа да преодолее болестите и за този адаптивен период за който говорят предните майки .За 8 месеца изпи 8 антибиотика  ooooh! ooooh!.Спрях я от ясла и я гледам .В момента притесненията ми са същите за градината  Rolling Eyes.Мисля че 8 месеца са много време и уж трябваше да спре да боледува но уви не се получи Confused

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Момичета моят батко като тръгна на ясла започна доста да боледува и винаги стигахме до антибиотик при положение че дотогава не беше боледувал. Помогна ми хомеопатията .При добър лекар хомеопат избрал подходящото лекарство всичко приключва доста бързо. Вече повече от година се лекуваме така и ми предстои и малкият да тръгне на ясла тази година .Надявам се и при него всичко да мине безпроблемно. А колкото до периода на адаптация от 3 до 6 месеца ми казаха педиатрите.

# 13
  • Мнения: 216
Момичета моят батко като тръгна на ясла започна доста да боледува и винаги стигахме до антибиотик при положение че дотогава не беше боледувал. Помогна ми хомеопатията .При добър лекар хомеопат избрал подходящото лекарство всичко приключва доста бързо. Вече повече от година се лекуваме така и ми предстои и малкият да тръгне на ясла тази година .Надявам се и при него всичко да мине безпроблемно. А колкото до периода на адаптация от 3 до 6 месеца ми казаха педиатрите.


Разказвай повече за хомеопатията, интересуваме по конкретно с какво заместват примерно антибиотика при сериозно боледуване като ангина или пък бактериална инфекция, и колко време ви отнема лекуването на подобни заболявания, чрез хомеопатия? newsm78

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Момичета моят батко като тръгна на ясла започна доста да боледува и винаги стигахме до антибиотик при положение че дотогава не беше боледувал. Помогна ми хомеопатията .При добър лекар хомеопат избрал подходящото лекарство всичко приключва доста бързо. Вече повече от година се лекуваме така и ми предстои и малкият да тръгне на ясла тази година .Надявам се и при него всичко да мине безпроблемно. А колкото до периода на адаптация от 3 до 6 месеца ми казаха педиатрите.


Разказвай повече за хомеопатията, интересуваме по конкретно с какво заместват примерно антибиотика при сериозно боледуване като ангина или пък бактериална инфекция, и колко време ви отнема лекуването на подобни заболявания, чрез хомеопатия? newsm78
Пример от февруари месец .Големият ми син в неделя вдигна висока температура .Заведохме го в спешният център  - силно зачервено гърло и ни изписаха антибиотик. В понеделник отидох при хомеопатката -  изписа ни арсен и пулсатила(лекарства които преди по друг повод също ми е изписвала и имах налични) и до вторник вечерта нямаше и следа от температурата . В сряда вечерта и другото ми дете започна да вдига температура пак хомеопатия и същите лекарства .До петък и той беше добре .Това им е последното боледуване за сега.
Лекарствата не си ги търся аз дава ми ги хомеопатката, има вариант на капки за по-малки деца,срокът им на годност не изтича след отварянето им и още доста предимства пред традиционната медицина.

Общи условия

Активация на акаунт