Пази се от люлката!

  • 1 793
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 163
Имам дъщери на почти 3 години. Всяко ходене по градинки и площадки е едно голямо изпитание за мен. Всеки път преди да ги пусна да играят обяснявам по 10 пъти: "Вижте люлките, колко силно се люлеят каките/батковците. Стойте далече от тях. ". Плучавам 2 разсеяни отговора: "Добре мамо" и всеяка отива на различна страна - пясък, пързалка, ... .После се освобождава някоя люлка и те се втурват да седнат, без да внимават за другите люлки  #Cussing out. И съответно аз почвам да крещя истерично  Embarassed . Как да ги науча да внимават? Обяснявам, обяснявам, обяснявам - уж всичко е ясно, но ефекта не е голям. А площадките без люлки са малко. Да не говорим, че някой са толкова недомислени, направо опасни. След като бяхме на пързалката на Била (до х-л Славия), която е толкова нагъчкана, ако някой се люлее по-силно на люлките, въобще не може да стигнеш до стълбите на парзалките...
Ох, стана много дълго. Моля дайте идеи. Защото единственото което ми хрумва, е да им купя по 1 каска  Crazy

# 1
  • Мнения: X
За съжаление единственият начин е да се ударят - тогава ще разберат защо ти пелтечиш "внимавай, внимавааааай" и ще се пазят сами. Но е гадно и рисковано.

Аз моята винаги, когато ми се стори сравнително леко последствие я оставям да пострада, иначе не ме разбира и то е нормално. Така спря да пипа печката, която знаеше, че не трябва да пипа, защото пари, но, като се залепи о-силно един ден просто престана и я заобикаля от далече Mr. Green

# 2
  • Мнения: 356
             Имам син на 2г и 4м, същия проблем стои и пред нас. За момента му стоя на главата и не го пускам да минава покрай пързалката откъм страната на люлката...

# 3
  • София
  • Мнения: 163
За съжаление единственият начин е да се ударят

Ами те вече успяха да се ударят  Sad. Вярно че не беше много силно, защото сами люлелеха люлките, но според мен вече трябваше да си извадят поука. А не мога да оставя да ги удари люлка на която бясно се люлее някое 7 годишно дете.

# 4
  • Мнения: 7 821
Виктор се научи след като го удари люлката, за щастие не много силно.

# 5
  • Мнения: 2 125
И аз изтръпвам от площадки, на които има люлки Shocked

Обясненията като при вас - НЕ ПОМАГАТ....бяга като луд и на косъм се отървава от удар по главата. Засега стоя до него, ама той като хлебарка се движи ....
Моля се да не ни се случи нещо....май само това се сещам Thinking Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Ох, това с люлките е ужасно - и аз като отидем на някакво такова место и настръхвам само като я вида с какъв бух хвърчи точно натам.
Хубавото е, че в нашия парк са разкачили всички люлки  Simple Smile

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз избягвам площадките с люлки. Ако все пак отидем- очите ми са на 4.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 378
И да пищиш по-силно "Внимавай!" няма да стане. Светлин е на 5 и още съм нащрек, защото не винаги се пази. Мисля, че както всичко и това е период и ще отмине сам.

# 9
  • Мнения: 234
Ами аз съм от онези, дето почват да описват най-лошите последствия и то с най-черни краски. От рода на - ще ти строшат главата, ще ти я шият и т.н., ако трябва още по-реалистично.  #Crazy
Затова и наскоро големият ми син, при леки болки в стомаха, беше решил, че има тения - "от ония големи червеи, дето са в корема". Понякога дава резултат, но понякога не.... Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 2 262
О пипита, как ще ги оставиш да ги удари люлката, съвети от този род направо ме ужасяват, да ти кажа и аз като теб повтарям до безпаметност, но нямаш друг избор за сега освен очите на четири и не се отказвай да повтаряш, понякога съм се изненадвала в най-очаквания момент как е запомнил моя син! При теб е по-трудно и че са две, но все пак ако зависеше от мен, просто бих избягвала детска площадка с много нагъсто люлки и други съоръжения, намерете по-спокойно място, че  и твоето сърце да не подскача непрестанно от тревогата!

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина обожава люлките, но не се пазеше особено.
Аз също се ужасявам от удар, защото като дете си имах своите приключения, но истината е, че тя се научи да се пази едва след като я удари една люлка.
Не беше силно, но го запомни.

Няма да говоря за катерушки, огради и дървета, че ми призлява... Sick

Иначе и аз като elidik описвам някакви страхотии, като как ще и тече кръв и всякакви подбни неща, но общо всето резултата е едно ликуващо създание, което нагло ми напява "ехеее, видя ли че не паднааааах...аз съм маймууунааааа".... Tired

От друга страна, като се позовем на генният и товар, точно това се очаква от нея.
С родители маймуни...какво да е детето? Аз като малка имах повече мазоли от висене по катеушки, отколкото баща ми от работа. Дядо ми  (който ме разхождаше) прилагаше тактиката просто да не ме гледа:)))

За баща и пък по-добре да не разказвам, защото е бил кошмарът на всяка майка Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
И моят син е на почти 3. Ако сме на площадка с люлки, на които други деца се люлеят силно-стоя до него и внимавам да не ги приближи.

# 13
  • Мнения: 382
Ох - ми моя е на 7,знае че трябва да се пази и го прави, ноооо заиграят ли се с деца близо до люлки, съсредоточени в играта  съвсвм забравят да се пазят...

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 709
До сега винаги съм разчитала на баткото да върви след малката и да я пази.
Но обикновенно съм на принципа - да се поудари, за да разбере. Понякога нарочно съм ги оставяла да се наранят (преценяки, разбира се, че няма да е сериозн), защото иначе колкото и да говориш, то детенце не разбира последствието.
Е, винаги се моля да минем без произшествия или с леки наранявания и Господ да ги пази!

Общи условия

Активация на акаунт