Вегетарианче в детска ясла

  • 1 743
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Дъщеря ми ще започва детска ясла от септември и не стига всичките ми други притеснения за това, ами тя досега е на вегетарианска диета и държим да остане на такава. Не съм питала още в яслата за това, но си представям само как ще ме изгледа директорката "Тази пък и претенции".

Предполагам специлано за нея няма да се готви, така че мисля да и носим ядене, но дали ще й го дават?  newsm78

Всякакви идеи по въпроса ще ми са от полза.

# 1
  • Мнения: 356
          За даване, смятам, че ще дават на детенце, но дали то само няма да поиска от храната на другите?! Като гледа дечицата как хапват, може и то да поиска, мислила ли си по този въпрос?

# 2
  • Мнения: 46 486
Според мен ще си й дават месо, а на теб ще казват, че не дават.
Това си е мое мнение ...

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
И аз мисля като Матони. И да не й дават месо, каква ти е гаранцията, че няма да се загледа в чуждата паничка  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 567
В класа на дъщеря ми имаше дете вегетарианче. Казвала ми е че са му давали специално подбрано меню. Не ми се вярва да е било само то така, че не са готвили само заради него. Все пак обаче трябва да се има предвид, че става дума за частно училище, където персонала е по склонен да се съобрази с индивидуални претенции, а и детето е по голямо и би си казало, ако не му дават вегитарианско меню.
Има го обаче и момента с изкушението. Все пак като гледа другите деца и на него му се е приисквало да хапне от яденето им.
Мисля си, че при твоето детенце, което е много малко нещата може би ще бъдат по трудни и както казва Никол няма да имаш гаранции, че не и дават месо. А ако ходи и в държавна ясла почти съм убедена, че ще е така....за съжаление.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако става въпрос за държавна детска градина- съмнявам се да остане вегатарианче.
Поради същата причина оставих моите деца да ядат месо (въпреки, че искам да са вегетарианки- като мен). Оставам с надеждата като порастнат да се осъзнаят.

# 6
  • Мнения: X
Извинявам се, но да натрапваш собствената си диета на детето си и да го лишаваш от нещо, което освен, че е полезно би могло да стане любимата му храна, заради собствен кеф, за мен е недопустимо и ужасно. Нещо, което не разбирам и няма да мога да разбера. Равносилно е да го караш да яде само и единствено месо. Няма никаква разлика.

# 7
  • Мнения: 2 818
Не всички хора смятат, че месото е полезно, пандора. Съвсем нормално е да искаш за детето си най-доброто, а какво е то е въпрос на лични възгледи.

По темата - според мен също няма да се навият, но всичко зависи от персонала, на който попаднеш. Моята от септември тръгва на детска и смятам просто да помоля лелките да не я какрат да го яде, ако не иска... изобщо много се надявам да не я карат да яде, а да я оставят да яде каквото иска, но не съм убедена, че така ще стане Confused

# 8
  • Мнения: 6 472
Ако оставим настрана факта, че не разбирам защо трябва да се лишава детето от месо на тази възраст, мисля че в детската няма да разрешат да се внася храна отвън. Те за торта за РД искат сертификат, а за ежедневно носене на манджа да не говорим. Имат разпоредби от ХЕИ и за да ги нарушат трябва да попаднеш на някоя особено благосклонна директорка. Много е трудно да ги убедиш дори и при здравословен проблем и се съмнявам да направят компромис, за нещо, което всъщност по голямата част няма да одобряват и разбират Sad

# 9
  • Мнения: 356
А ти защо не и даваш месо?Имаш ли някаква основателна причина?По въпроса и аз мисля като другите мани.

# 10
  • Мнения: 14 654
няма в никакъв случай да разрешат да се внася храна.просто е такъв редът в детските градини-и правилно според мен.ако детето не обича месо-кажи на госпожите да не я карат да си изяжда всичко-само колкото може тя.аз като дадох цецо на градина ги предупредих че не бива да го насилват да изяжда цялата порция-защото много лесно повръща и до сега-няма проблеми.само че ако на детето му се услади месцето-няма как-ще си хапва,пък теб няма да те информират

# 11
  • Мнения: 21
 Работя в детска ясла.Досега сме нямали вегетарианче,но сме имали деца,които са алергични към определена храна и винаги сме се съобразявали с това.Имаме в момента и дете ,което заради чужда религия не трябва да яде свинско месо.И с това се съобразяваме,макар че при нас месото обикновенно е телешко или пилешко.Но при твоя случай мисля,че заради ХЕИ няма да разрешат.Храната до обят как ще се съхранява?Особенно лятно време.За сутршната закуска и следобедната няма да има проблем,защото тя е без салам.Много рядко има филийки с пастет.

# 12
  • Мнения: 1 493
За мен да си вегетарианец е осъзнат избор , а не натрапен от някой или нещо начин на живот. Смятам, че детето трябва да яде, това което иска, а не това което вие сте решили. Когато порасне само ще реши дали да бъде вегетарианец. Ще ви е трудно и по-късно в детската градина, ще го направите "различен", а децата не обичат това. Може да се травмира.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е по темата, но да си кажа какво мисля... Ефросина е права Peace Да бъда вегетарианка е мое решение, което взех точно като навърших 15 (без да съм била под нечие влияние). Сега не се съмнявам, че то е правилно... Но на едно дете да не му оставят избор и да му налагат с какво да се храни (особено като гледа другите деца как следко си хапват мръвките), да го карат да се чувства различно... може да има по-неприятни последици. Аз също мисля, че месото е вредно и животните не трябва да се ядат, но в крайна сметка много хора го правят и дори са в отлично здраве (нищо, че и месоядните мислят така за нас... hahaha).

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всеки възпитава детето си така, както според него е правилно.............

Общи условия

Активация на акаунт