Страх ме е!!!

  • 2 080
  • 15
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Много искам да имам бебче, но сега вече съм в 6-тия месец и ме страх ужасно.  Cry  Cry  Cry Не знам защо се чувствам толкова несигурна! В някои моменти дори се проклинам, че направих тази толкова важна за мен стъпка! Imp  Shocked  Confused Толкова се притеснявам, че няма да съм достатъчно добра майка. Не искам да карам малкото човече в корема ми да се чувства нежелано Cry , но в някои моменти не мога да се удържа. Имали ли сте подобни проблеми? Толкова ме е страх, че имам сериозен проблем. Аз наистина искам това дете. То се настани в коремчето ми с толкова желание за нов живот, а сега ... Cry От няколко дена плача и не знам защо се чувствам и мисля тези лоши неща. Как да преодолея всичко това???

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
а таткото не тели успокоява? Едва ли има жена, която като е забременяла да е била сигурна, че ще бъде добра майка и дали ще успее да се справи. Всичко с времето си. След 3м като гушнеш малкото човече ще изпиташ нещо, което не си си представяла Wink

# 2
Диди, я се успокой. И аз съм изпадала в такива чувства. Тоест по-скоро се страхувах каква майка ще съм. И в момента в който се роди се чудех какво ще правя, как ще храня, обличам ей такива смешни за мене сега неща. Предполагам, че и други са изпадали в такива депресни състояния. Просто не мисли за това, а как детето ще те дарява с усмивки Grinning

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз имах такива моменти преди време.
Мечтая за дете от доста време и приятеля ми все казваше, че ни е още рано. Миналата година по това време започна нова работа с изпитателен срок. Като му свърши изпитателния срок направихме опит и стана от първия път. Аз съм вече на 30 години, работя на няколко места. Остава ми малко повече от месец до термина и се чувствам малко по-уверена-
По време на бременността от хормоните има много чести смени на настоениета, което не бива да те тревожи. Когато  дойде момента бебчо да се появи ще се справиш. Хувабо ще е да има някои в началото да ти помага, дори и само да те успокоява.
Не се притеснявай излишно. Някъде чух, че когато на майката й е зле, бебока се чувствал много добре в корема.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Диди аз съм бременна за втори път и изпитвам пак същите терзания!
Ще мога ли да се справя? Ще обичам ли 2рото си дете , както обичм Габи!
Ще можем ли да им усигурим добре? Искам ли наистина2 деца!
Абе всякакви мисли ми минавар през главата!
Първия път беше същото! Явно е нормално!
Хубаво е когато намираш подкрепа и разбиране от най-близките си хора!
Ще се справиш, сигурна съм!

# 5
  • Мнения: 394
Не се притеснявай! Почти всички минаваме през това състояние на страх от "неизвестното", отговорността, болката ...
Не се осъждай за това! Не се чувствай недостойна! Това е съвсем нормална човешка реакция...
Искам само да ти споделя, че исках своето дете, мечтах го, сънувах го ... и когато разбрах, че съм бременна, ме обхвана такъв ужас и паника, че просто не можех да се позная ...  Embarassed Започнах да чета като луда всичко за бременността и раждането. В един момент имах чувството, че наистина откачам.
В мен се бореха любовта и страхът. После се предадох - Казах си: Щом това бебе е избрало мен за своя майка, значи въпреки всичките ми недостатъци, аз съм в състояние да се справя. Мобилизирах се. Забраних си да мисля негативно. Започнах всеки ден да обгръщам мислено нероденото си бебе с бяло облаче любов и светлина. Говорех му и му казвах колко дългоочаквано, желано и вълшебно е то.  Simple Smile

Бъди позитивна и не се страхувай!

# 6
  • Мнения: 6 315
Мисля, че всяка бъдеща майка изпитва тези страхове. Нормално е Simple Smile. Но знай, че те са временни. Ти ще бъдеш най-добрата и прекрасна майка на своето дете. Щом слушаш сърцето си и се вслушваш в сигналите които бебето ти отправя всичко ще бъде наред Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря ви момичета!!!
Наистина се чувствам малко по-спокойна. Не знам как ще ги подтискам тези мисли, но ще се боря. А относно таткото - страх ме е да му кажа какво изпитвам. Той толкова се радва за бебка, че ако му кажа има вариант да се скараме ужасно. Не знам как е пр ивашите мъже, но моя определено не оправдава мисли и постъпки с хормоните които бошуват. За него всички чувства могат да се контролират, а аз съм толкова чувствителна и раздразнителна.
Извинявайте за дългия пост!

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И мен ме е страх от всичко, но най-много от раждането!  Shocked Срамота, защото вече съм раждала веднъж, ама какво да направя...  Embarassed   ooooh!

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
вси4ко ще отмине ..ще видиш. и не се 4уди изобщо
ТИ щЕ СИ НАЙ - ДОБРАТА майка.....нещата които не знаеш ще ги нау4и6(форуми, книги,  др май4ета),а като ти подадат мъни4ето друга песен ще запее6.....и аз доста се страхувах и съмнявах и какво ли не си измислях(вклю4ително имам "приятелка" която цялла бременност ми опява6е 4е не трябва да създаваме деца за да се мъ4ат после като нас ?! ) Shocked ....но като видях това прелестно създание онемях...и ре6их твъррдо 4е 6те имам поне още едно Simple Smile....
mejdy drugoto koi 6te e moma ili ergen? Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 653
Диди, щом искаш това дете това значи, че ще положиш всички усилия то да се чувства добре и да е щастливо. Сматам че добрата майка прави точно това, така че няма защо да се притесняваш и да се тормозиш излишно. Просто се радвай на живота, който расте в теб и бъди сигурна, че с времето всичко ще се нареди както трябва и майчиния инстинкт ще ти подскаже какво трябва да правиш  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 413
Мила Диди, отлично разбирам как се чувстваш,аз бях по същия начин. Лошото при мен беше, че не споделях с никого,така че изпаднах в силна депресия след раждането на детето и едва след няколко месеца успях да се възстановя емоционално. Сега детето ми е вече на 5 години, имаме и по-малко детенце и сме много щастливи, всички тези тревоги са отдавна забравени. Но те съветвам от сърце щом чувстваш това като проблем търси начин да се успокоиш-говори с приятелка, с психолог,ако мога да ти помогна с нещо разчитай на мен - пиши ми на лично съобщение.Желая ти спокойствие и знай, че всичко ще си дойде на мястото и ще бъде по-хубаво отколкото можеш да си представиш!

# 12
  • Мнения: 419
Цитат на: Зъхи
И мен ме е страх от всичко, но най-много от раждането!  Shocked Срамота, защото вече съм раждала веднъж, ама какво да направя...  Embarassed   ooooh!

 Точно затова те е страх, защото знаеш какво е. И мен сега ме е страх повече от първия път. Даже мисля, че първия път не ме беше страх, защото ми казаха, че ще е секцио и аз си въобразих, че всичко ще е песен.

# 13
  • Мнения: 3 376
Аз мисля, че именно страховете ви дали ще сте добри майки показват, че ще сте добри майки! Щом мислите за това и още от сега ви е грижа как ще расте при вас това малкото същество, значи няма начин да не сте добри, грижовни, всеотдайни, любящи и достойни майки. Важното е тези страхове да не прерастнат в самоизтезание за вас самите, защото от това полза няма.

# 14
  • Мнения: 951
Ами аз,въпреки ,че съм чела достатъчно(защото на теория е едно,а на практика е различно) съм сигурна,че няма да се справя идеално със всичко и веднага,но,честно казано,не се притеснявам по този повод,защото нито една майка не се е родила научена и постепенно аз ще схвана всичко.Поне знам,че обичам бебето си,а това е най-важното нещо за едно бебе.А това,че в къщи ще е кочина #Splat (предполагам),че мъжът ми от време на време ще се храни при майка ми или при неговата-ами какво да се прави,не е болка за умирачка. Whistling
Не се стремя да съм перфектната майка,перфекционизмът най-често води до разочарования,просто ще съм си аз.Мисля,че няма да е лесно,но все пак ще се пробвам да се оправям сама с любимото си  бебче,въпреки че майка ми живее в същия блок и АКО се наложи винаги ще мога да я викна.

Общи условия

Активация на акаунт