Плаж по време на бременност

  • 13 463
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Мамчета,
какво ви е мнението за плаж, море или басейн по време на бременност? Крие ли това някакви опасности или пак съм чула някакви бабини трънкини Laughing
Искам да чуя и мнението ви за продължителното пътуване преди морето, напр. София - Албена. Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 281
аз ходих в 6-тия месец бременна на моренце!

пътя София-Зл.пясъци го взехме за 2 дни именно от гледна точка, че се притеснявахме. спахме на мадарския конник и ти го препоръчвам като вариант, ако не си ходила, ще ти хареса, а и не е скъпо там.

на плаж си ходех спокойно - 9 дни и се чуствах страхотно.

ако доктора ти казва, че всичко е ок /както беше в моя случай/ - няма от какво да се притесняваш!

п.п. вземи си слънцезащитен крем с висок фактор.

# 2
  • Мнения: 723
На плаж не съм ходила, но за басейн знам, че е добре да избягваш, защото доста дори не бременни жени получават различни вагинални замърсявания от басейн, пък какво остава за бременни.  Peace 

# 3
  • Мнения: 2 663
Ако лекаря,следящ бременността ти ням анищо против заминавай без много да му мислиш.Аз миналата година изкарах доста време на морето все бременна,та чак и сватбата ми беше на плажа.
Само дано не си лепнеш нещо,защото макар и рядко се случва точно от морската вода,въпреки,че е солена.При мен беше точно така...и все пак е по-добре да се къпеш в морето отколкото по басейни

# 4
  • Мнения: 2 000
И двата пъти като бях бременна ходих на море. Няма страшно, стига да не прекаляваш със стоенето във водата и най-добре под чадъра да се печеш.

# 5
  • Мнения: 57
Аз бях 5-тия месец на плаж, докторката каза да не влизам в морето да не хвана бактерии и да внимавам със слънцето, да не изгоря. Колкото до пътя пообиколихме малко така че доста път се събра, но всичко беше ок, а иначе имаше доста бременни като бяхме ние и то с приятен загар  Sunglasses , приятно прекарване  Peace

# 6
  • Мнения: 5 370
Аз съм била бременна на море, ама....там направено, без да знам.
иначе си спомням, че миналата година в хотела в Синеморец, дето бяхме, имаше едно яко бременно мамче-може би 8 месец някъде. И колата беше със Сф регистрация-тоест, не е като да и е на една крачка лекарят. Спомням си, че се подплацикваше често на басейна на хотела.....
абе ако си смела-давай.

# 7
  • Мнения: 5 299
Ако нямаШ проблеми с бременноста, няма проблем да отидеШ на море. Аз не съм ходила, заЩото забременях точно юли месец, и родих април Laughing А иначе през цялста си бремнност се скъсах да пътувам, беШе ми писнало чак.

# 8
  • Мнения: 178
Браво момичета!! И аз се глася да отида на море .. може би в 8 месец.. пък каквото ще да става..

# 9
  • Мнения: 1 448
Аз в петия месец пътувах до Турция Simple Smile Акушерката ми каза - може на плаж, слънчице, вит Д, лошо няма, нооооо във водата не може - от хигиенна гледна точка не за друго  Naughty

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
супер е да ходиш на басейн. Дори е полезно.
Има само едни проблем - къде???
На кой басейн ще повярваш. За това съжалявам че не сме "бяла" държава... Sad

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз смятам в 7 мия месец да отскоча до Несебър Mr. Green Казаха ми, че не трябва да се пека, да влизам във водата също не е много желателно, крем с висок фактор да си взема и под чадъра да стоя. В басейн аз  и небременна избягвам да се топя, така че сега още повече. Лека храна и почивка, също и да се почива по време на дългия път до морето.

# 12
  • Мнения: 2 550
Мисля това лято да рактикувам доста дълго време препичане на плажа  Laughing
Вземи си висок фактор кремче, стой си под чадъра, пази си лицето.

# 13
  • Мнения: 765
 Около месец живях в къща на самия плаж , плувах всеки ден и се чуствах се прекрасно - 6/7 месец от бременността.

# 14
  • Мнения: 3 760
Ходих миналата година - бременна в 5-я месец.
Много внимавах със слънцето - плажувах предимно преди 11 и след 17 часа. За водата: лекари ме бяха предупредили преди влизане да си поставям тампон, но не го спазвах. Обаче... бях на море юни месец. На първи юли надойдоха милиарди курортисти и морето стана отвратно! Беше ме гнус и не се топнах повече.  Naughty Бях на Кранево (т.е. до Албена). Пътувах с влак и нямах проблеми.
За басеините съм категорично против.
А иначе моренцето оказа благотворно влияние върху мен. Особено върху горките ми крачета (с разширени вени  Cry)

Общи условия

Активация на акаунт