Искам да кърмя отново

  • 689
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Изчетох какво пише в библиотеката и пак не знам какво да правя и дали ваобще ако правя нещо ще има резултат.От вчера съм кърмила само веднъж,значи последното кърмене беше преди около 20 часа и до сега кърма нямам,а толкова много искам да продължа да кърма....
Детето ми е на 3 месеца и от една седмица дохранвам и дори имаше случаи ,когато си изаждаше цяла доза адапт. мляко.Кърмата ми започна да намалява и май спря просто
Имам всякакви чайове,давам постоянно гърда и нищо...дали споредв вас ще мога да кърмя отново?
Да не говорим,че съм и в депресия,заради този ми проблем.
Дайте ми съвет какво да правя

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 18:04 от konstans

# 1
  • Мнения: 1 559
Дайте ми съвет какво да правя
   Кърми,кърми често и денонощно Wink И да, резултат ще има и той много скоро ще си проличи Wink  Щом искаш да кърмиш, значи можеш -млекопроизводството е на принципа на търсенето и предлагането (колкото повече са стимулирани гърдите, има търсене от бебето, толкова повече млекце произвеждат). А кърмите ли се нощем? Есенциално важно за лактацията ти е да имате поне 1-2 (а колкото повече толкова по-добре) кърмения в интервала 3-8ч сутринта.
    Нещо не разбирам - как даваш постоянно гърда, а предишното ви кърмене е било преди 20ч? newsm78 Лактацията се регулира според потребностите на бебето - ако даваш сигнал на организма си,че бебето има нужда да суче на 20ч, той ще произвежда съответното количество мляко спрямо тези нереални потребности на бебето (тъй като даваш ам през това време).
     Щом дохранваш от седмица, спирането на добавката вероятно няма да е трудно. По колко ам на денонощие даваш?  Как го разпределяш на храненията (по кое време на денонощието по колко)? Пробвай да го намалиш постепенно - с по 10-20гр на ден. Даваш ли вода,биберон залъгалка, сок на бебето? Както знаеш,те са пречки за успешното кърмене (и не само на него пречат, ама това е друга тема) на малкото бебе.
     Пиши как сте. Успех!

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 17:40 от MammaEli

# 2
  • Мнения: 2 663
Имах предвид,че последното хранене само с кърма беш епреди 20 часа и от тогава нямам нищо.Давам му да суче,той започва и като подърпа малко се отказва.Познаван по това,че в устичката му няма следи от мляко,че просто не е изсукал нищо въпреки,че се опитва.
Ами давам май доста а.м.-само за днес до момента е  е изял 450мл.
Давам вода откакто дохранвам,иначе преди ,когато беше само на кърма не съм давала.Не съм започвала със соковете,защото съм за късното захранване и исках до 6 месеца да е само на кърма.
Иначе си хапва през 3-3 и половина часа.

# 3
  • Мнения: 1 586
Ако имаш желание и търпение, ще се справиш! Щом само от седмица дохранваш, нещата са лесно поправими.
Първо трябва да осъзнаеш, че за да суче бебето трябва да го държиш леко гладно постоянно. Т.е. първоначално разреди и намали добавката, която даваш. Например вместо през 3 часа му я давай през 4-5 и постепенно разреждай. Слагай бебето на всеки час на гърдата по твоя инициатива независимо дали спи или не, през нощта предлагай през 2-3 часа. При всяко недоволство отново подавай гърдата. Ако поддържаш глада му, то ще суче, няма къде да ходи. Добавката не я давай с биберон (пробвай с чашка, лъжичка, капкомер...), нито давай биберон залъгалка. Нека цялата му нужда от сукане да се задоволява на гърдата.
Ето и една много полезна идея за даване на добавката, като едновременно се стимулира и гърдата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=93838.msg1641832#msg1641832
Важното е бебето да суче често и да стимулира лактацията.
Успех!

# 4
  • Мнения: 3 760
Пиша само, за да ударя едно рамо и да те подкрепя! Ще успееш!
А ти наистина ли само от седмица даваш добавка? Много бързо ми се струва това намаляване на кърмата (чак страх ме хвана). Преди това нищичко ли не си давала?

# 5
  • Мнения: 2 663
Не съм давала абсолютно нищо освен кърма,като не броя чая против колики няколко пъти,но него с лъжичка,защото дветенцето ми не понасяше биберона под никаква форма и го плюеше

# 6
  • Мнения: 574
Миличка и аз бях на твоя хал преди два -три дни.
ПЪРВО-вземи и се наспи ама мноого добре. Остави си разхвърляна къщата и не се занимавай с готвене. Купи си 200- 400 г печени солени орехи, биричка, може и бирена мая да си вземеш. Яж орехите, няколко пържолки или кебапчета. Аз лично се натъпках със всевъзможни солени работи и се наспах добре. Кърмата ми вече почти беше спряла от едната гърда ,но УРА вече е добре. Не очаквай резолтата да си проличи още след 2-3 часа. Почакай поне един два дни и ще видиш ,че всичко ще се оправи. Слагай постоянно да суче и не се тревожи.
Успех.

# 7
  • Мнения: 2 614
Малко подкрепа и от мен! Кърми на поискване - дори и това да означава да сте като скачени съдове 1-2, че и 3 дни и дано има ефект!
Успешно завръщане към кърменето!  bouquet

# 8
  • Мнения: 288
Малко подкрепа и от мен! Кърми на поискване - дори и това да означава да сте като скачени съдове 1-2, че и 3 дни и дано има ефект!
Успешно завръщане към кърменето!  bouquet
Peace

# 9
  • Мнения: 5 391
И аз ти пожелавам успех!И се постарай да прогониш депресията, тя сега не ти е от полза.  bouquet

# 10
  • Мнения: 77
Мисли положително и се успокой.Давай да суче често.Хапни с
и добре каквото и колкото ти се яде. Имай търпение и ще се получи.Успех.

# 11
  • Мнения: 705
 newsm62
Щом искаш, ще кърмиш отново.
Кърмата е много важна за бебето, но по-важно е то да усеща, че майка му е щастлива.

Прекалено дълго бях нещастна и в депресия от това, че съм без кърма. Сега съм щастлива. ЕДВАМ се измъкнах. И сега мисля, че ако бях насочила всичките си мисли и време за това да се радвам, просто да се радвам, мисля, че щях да си докарам кърма по-успешно от 100 литра мляко, чай, ядки, лук и каквото и да е.

 Затова, хвани се за палците на краката и направи така  smile3521 Ако не помогне, направи го още няколко пъти, накарай мъжа ти да го направи и научи бебето Simple Smile, а после то да научи баби, дядовци, каквото има.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт