имплантиране на зъб?

  • 3 369
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 880
здравейте, момичета:)
преди месец ми извадиха зъб и много държа да си имплантирам на мастото на извадения друг, защото не искам да се пилят два здрави зъба за мост. има ли някоя от вас поставен такъв имплантант и може ли да ми даде повече информация за качеството, надеждността и цената на тази услуга?

# 1
  • Мнения: 7 640
ами в София има трима души, които се занимават с импланти и никой от тях не се е учил където трябва.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
За да ти се постави имплант,трябват предварителни изследвания за качеството и количеството на костта,т.е има си показания за това.Цената е от 600-900 лева,завси от марката(само за импланта),без надстройката.След поставянето му престоява 4-6 месеца,зависи на коя челюст е за да врастне в костта и тогава се поставя коронката отгоре.Надежността вече зависи най-вече от огранизма ти,може и да се отхвърли.Опитах се на обясня по-просто,дано си ме разбрала.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Мостът не е лошо решение, особено ако ти го направят от металокерамика, няма да си личи изобщо.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 880
много благодаря за инфото:)
а кои са тези 3-ма специалисти, които се занимават с това? аз ходих при д-р Факих, в клиника "Пулс" и той ми предложи това, след като минат 6 месеца от ваденето на зъба.

а мост не е добро решение за мен, защото трябва да ми се изпилят 2 абсолютно здрави зъба Sad

добре де, аз тва се чудя тея Холивудските как отиват и си правят всичките зъби, по толкова много месеца ли ходят като урунгели, докато им се имплантира всичко и т.н.... Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
а някоя от вас има ли такъв имплант?

# 6
  • Мнения: 7 640
много благодаря за инфото:)
а кои са тези 3-ма специалисти, които се занимават с това? аз ходих при д-р Факих, в клиника "Пулс" и той ми предложи това, след като минат 6 месеца от ваденето на зъба.

а мост не е добро решение за мен, защото трябва да ми се изпилят 2 абсолютно здрави зъба Sad

Факих е велик специалист!
Иначе другата седмица ще питам за тия трима, дето не са специалисти според моите данни, а просто го работят.
А иначе за поставяне на имплант се прави направо операция- не мисля, че е по-щадящо от моста.

# 7
  • Мнения: 468
Най - добрите са в стоматологията в Пловдив.

# 8
  • Мнения: 124
Най - добрите са в стоматологията в Пловдив.

Ти имаш ли лични впечатления?
Сподели! Laughing

# 9
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Имплантирането е в повечето случаи най-добрия заместител на извадения зъб. Има много неща, които трябва да бъдат съобразени преди това! Има достатъчно литература в Нет-а.

В София не са трима! Много, много повече са!

Д-р Факих е прекрасен хирург! Познаваме се лично!

Поздрави!

# 10
  • Мнения: 302
Ето тук малко информация:

http://www.totishev.com/questions/21.html

Поздрави!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 845
един приятел на скоро мина през тази операция за имплантиране в София
сега му чукнах на кю да ми даде координати, може пък да свърши на някой работа  Rolling Eyes
д-р Маринов
тел 0888 419 040

# 12
  • Мнения: 302
И аз гласувам "ЗА Д-р Асен Маринов" !

Общи условия

Активация на акаунт