Недостатъци на количка Peg Perego?

  • 1 074
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 564
Здравейте мами,

След дълго ровене из форума за мнения относно комбинираните колички, май изборът ми падна на марката Peg Perego и по-специално ниакой от моделите А3 или Plico P3 или Venezia + кошницата за кола. И тъй като сумата никак не е малка, исакм да питам тези от вас, които са ползвали такава количка, дали намират ниакакви недостатъци в нея и от какво не са доволни. Става ли да се ползва и като зимна (без да се купъва допълнително зимен кош) - тъй като бебо го чакаме към края на септември, още ще е малко тогава? И дали след време като порасне бебчо, ще има нужда да се купува допълнително лятна или тази може да свърши работа докато вече няма нужда от нея?

Благодария ви предварително за инфо-то  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 114
Според мен трябва да си купиш зимен кош. Много ще е мъничко за зимни разходки без такъв. По-късно няма нужда да купуваш друга лятна количка. Аз я ползвам като такава. Моята е Плико 3 комплето. С дъждобран и чувалче за краката.
Доволна съм и нямам проблеми.
Успех и леко раждане! Hug

# 2
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Аз мисля ,че не ти е нужен зимен кош.Аз имам Pliko P3 комплект с дъждобран и зимно чувалче.Чувалчето е много дебело,а дъждобрана като се закопчае с ципа много ограничава достъпа на въздух,така ,че предпазва от вятър и студ.Лятото махаш всичко и става летна количка.Аз сега си поръчах сенник за слънце.Незнам само как е на снега,защото я имам от около два месеца.Лично аз родих октомври и в началото имах подобна ,но по-тежка количка и не съм изкарвала бебо с количката в сняг.Като плюсове мога да кажа,че е лека и маневрена,а като минус- цветовете на сайта са по-ярки както и на количките така и на столчетата.Моята е цвят амбър и оранжевото в действителност отива към кафяво,а екрюто е доста по-тъмно.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
между трите модела колички има доста разлики - даже едната се води лятна количка!
разгледай добре снимките на модела Венеция от сайта на Пег-Перего и ще видиш, че тя образува точно зимен кош в едното си положение. тази количка успях да видя и на живо най-после - ако си в София, има я в магазина на ул. Бигла 4 в Лозенец - иди и я разгледай сама.

# 4
  • Мнения: 5 228
До скоро бяхме с един от по-старите модели - Атлантико. Нямам никакви забележки, страшна количка. Дъщеря ми е родена ноември и с чувалчето е ок и за през зимата. Лятна купихме преди около 2 месеца, защото вече започна да ми тежи по стълбите. Много са здрави - нашата е ползвана много интензивно, почти година и половина и е почти като нова. Минава през сякакви терени, а същевременно е много маневрена и много лека за такъв клас количка.
Единствения недостатък за малко бебе беше, че не се обръща към майката - бебето винаги  е в позиция напред.

# 5
  • Мнения: 1 114
Ако се вземе кош Навета, бебето гледа към майката. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Венеция-та е с обръщаща се дръжка и бебето гледа накъдето поискате Simple Smile

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Ние купихме моделът Pramette- просто нямам никакви забележки-изключително лека и маневрена. Няма да ти трябва зимен кош-много добре уплътнена е и не пропуска никакъв вятър. Става и на лятна количка. Бебето може да гледа и към теб и към улицата, когато поотрасне (при този модел не се обръща дръжката, а гюрукът).

# 8
  • Мнения: 1 426
Ако си вземеш модела Р3 Pramette (аз съм с такава) няма нужда от зимен кош. Недостатък на P3 (за всички модели) е, че колелата не са много големи и за разбити улици не е много удачна, иначе е маневрена, затова А3 е по-добър вариант (с по-големи гуми е), но се сгъва като книга и бебето не гледа към майката иначе става за новородени, защото е достатъчно легнала, има и всички аксесоари като на Р3.

Общи условия

Активация на акаунт