как реагират децата ви при непознати?

  • 1 564
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
здравейте! интересно ми е как реагират децата ви когато видят непознат за тях човек? дали се крият зад вас, плачат или нещо подобно.... моят малечко на всички им се усмихва и въобще не се притеснява от непознати,отива директно при тях.... а ми казаха, че това не е много добре, защото децата трябвало да се научат да разпознават познати (най-вече мама и тати) от непознати и това бил важен етап от  развитието им. дали трябва да се реагира по някакъв начин? малко съм объркана...

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мисля, че е рано да се притесняваш. По това време Ф беше много ентусиазиран към всички непознати, но сега е доста по-сдържан и не си ръси усмивките така щедро. А бъди уверена, че ви разпознава сред другите.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сигурна съм, че той знае кой е татко и коя е мама. В такава възраст е, че всичко и всички са интересни. Ще започне да се срамува, рано е. Васи беше такова общително бебе, после премина през един по-дълъг период на срамежливост и чак като тръгна на ясли се поотпусна.
Радвай се, детето ти опознава света и хората.

# 3
  • Мнения: 3 447
И аз мисля, че е още рано. Кико беше много дружелюбен, но сега вече е доста резервиран към непознати (даже и към бабите и дядовците, защото ги вижда рядко). Най-напред поглежда към мене, за да ми види реакцията, и чак след това си позволява да се усмихне. А ако някой непознат го грабне да го гушка, направо си ревва.

# 4
  • Мнения: 2 818
На тази възраст Алина се хилеше на всичко живо. Сега редовно казва на баба си (с която живеем) да не я гледа. Винаги се крие в мен или баща си.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Баткото беше по-сдържан, той и сега си е един такъв сериозен, но не се е криел или плакал. Сестра му обаче раздава усмивки под път и над път. Педиатърката ни номинира за най-усмихнато бебе. Дори когато я преглежда и и слага ваксини тя пак се смее, разплаква се само за малко , когато усети болка. Не ме притеснява приветливостта й, предпочитам да е все така ведра и лъчезарна, така печели много симпатии и всички искрено й се радват. Само ми е неприятно като започнат да я плюят, даже един съсед й се кара да не се смее така, че щяла да "урочаса" - пълни глупости, ама ходи му обяснявай.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Още сте мънички... тепърва ще минавате през етапите на срам.
Дияна винаги е била много общителна. Говори с всички, хили се на всеки. Рядко не харесва човек.
При срещи с приятели, купони и т.н. има 2-3мин, в които се прави на срамежлива, после е фурия.

# 7
  • Мнения: 5 622
здравейте! интересно ми е как реагират децата ви когато видят непознат за тях човек? дали се крият зад вас, плачат или нещо подобно.... моят малечко на всички им се усмихва и въобще не се притеснява от непознати,отива директно при тях.... а ми казаха, че това не е много добре, защото децата трябвало да се научат да разпознават познати (най-вече мама и тати) от непознати и това бил важен етап от  развитието им. дали трябва да се реагира по някакъв начин? малко съм объркана...

Oooo, синът ти е доста малък за такова нещо. Ще има време когато не само, ще ви различава, но и ще изявява открито предпочитание към единия от вас, после към другия, а на непознати определено ще реагира по негов си начин, ноще показва, че не познава този човек  Wink

Моят син също е доста дружелюбен, но като цяло се спича първоначално като види непознат човек.С течение на времето се отпуска и започва малко по малко да говори и общува и с него  Wink

# 8
  • Мнения: 2 567
Всичко е до период в развитието. Наслаждавай се на момента Peace

# 9
  • Мнения: 46 437
Дъщеря ми все още не се притеснява от непознати, нито пък търси мен или баща си, когато я оставим някъде, без да ни вижда  Tired

# 10
  • Мнения: 648
Мисля, че е достатъчно осъзнат твоя сладур в комуникацията си с околните Hug И повярвай ми знае, кои сте вие,знае и, че другите са непознати, но все пак хора, на които той се радва по свой си начин!
Александра все още е нямала етап на срамуване от непознати хора, радва се, закача ги, дори очаква всички да й обърнат внимание, тъй като си се гледаме само тримата и бабите са надалеч, имаше момент, когато се кефеше на инкасаторката за водата Sick

# 11
  • Мнения: 2 220
Закача се и се радва на всички. Но все пак забелязвам различно отношение към познати и непознати. На мен ми е приятно, че е толкова дружелюбен и слънчев.  Hug

# 12
  • Мнения: 781
Ако е в мен се усмихва на всички, но реши ли някой да я вземе не признава- познат, непознат надува моментално гайдата Simple Smile
Дори и с бабите си е така в началото , докато свикне с тях.... Надявам се, обаче да го преодолее.

# 13
  • Мнения: 3 089
петранчето предимно се хили. намен това ми допада. за сега.

# 14
  • Мнения: 1 805
Различно, ето днес като видя брат ми така се уплаши и такъв рев, че чак се захласна и не можем да го успокоим, а обикновенно се радва или поне не реве. Друг случай - вижда вуйчото на мъжът ми (грамаден човек на възраст) и веднага протегна ръце да го гушка. Понякога плаче и от деца, друг път не можем да го удържим и той така налита да се закача с тях.
Но като цяло е малко срамежлив, като го закачат се крие.

Общи условия

Активация на акаунт