Секцио и тренировки

  • 535
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Родих преди месец със секцио, и днеска доктора ми каза, че може да почвам леки упражнения и постепенно да ги увеличавам не е ли рано за упражнения??

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Предполагам, че те е прегледал. Ако да - започвай без да се притесняваш.
То при всеки е различно, но аз като отидох на втория месец на контролен, лекаря ми каза, че вече мога да правя каквото си искам беза да се притеснявам!  Peace

# 2
  • Мнения: 255
Треньорката ми по аеробика се върна на 40-тия ден (след второ секцио) да води тренировки, така че е индивидуално... Аз след операция киста на яйчник, се върнах на аеробика след 2 месеца. само коремните много ме мъчиха в началото Simple Smile

# 3
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Аз след секцио съм правила в продължение на 2 месеца специални упражнения за корема + ръце в седнало положение. После продължих с фитнеса (така и знам от моя аг лекар- след 2-рия месец, ако няма усложнения)

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
На мен пък ми казаха да изчакам 6 месеца. newsm78 .Не че съм се юрнала да правя,но тогава ми беше много мъчно че трябва да чакам толкова много.

# 5
  • Мнения: 200
Здравей мила, и аз съм със секцио. За упражнения си готова след 20 ден. Те са доста леки. Не се притеснявай. По-добре е да почнеш, че да минимизираш срастванията!

# 6
  • Мнения: 992
на мен ми казаха да чакам 6 месеца, е те още малко и ще минат де  Wink
аз не бих правила толко рано каквото и да е освен да си оправям детето. Все пак е рана на корема и не се знае, но щом те е посъветвал лекаря ти ..... незнам прецени си как се чувстваш и дали си готова, ако да почвай  Peace

# 7
  • Мнения: 733
Ако са те прегледали може да почнеш с леки опражнения щом са ти казали. Аз не бих почнала обаче толкова рано. Имам операция от миоми и сега родих секцио. До 6 месец трябва да се пазиш, защото вътрешните шевове зарастват горе долу за такъв период от време. Личният ми съвет е да изчакаш, за да си по-спокойна, не че е задължително да стане нещо ако почнеш толкова рано, но аз бих изчакала, все пак искам още едно бебче ако е рекал господ  Praynig

# 8
  • Мнения: 292
Моят лекар каза, че е препоръчително с коремните преси да започна след 2-рия месец ... По-добре изчакай (специално с тях), а велоергометъра си го подкарах ... почти седмица след като се прибрахме.  Успех и ... умната (по лекичко в началото) !!!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моят лекар каза, че е препоръчително с коремните преси да започна след 2-рия месец ... По-добре изчакай (специално с тях), а велоергометъра си го подкарах ... почти седмица след като се прибрахме.  Успех и ... умната (по лекичко в началото) !!!
Peace

Общи условия

Активация на акаунт