сухар в зеленчуковото пюре

  • 1 046
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Може ли да слагам по едно сухарче в злеленчуковото пюре? Дащеря ми не е фен на пюретата, а със сухар ги иде, но не съм сигурна по колко сухара на ден може да изяжда? Тя е на 6 м и яде по 3 сухарчета  в попарата на закуска.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Щом яде глутен вече, можеш спокойно да слагаш сухар в пюрето. По 3-4 сухара би трябвало да са добре, но не те съветвам всеки ден да яде сухари.

# 2
  • Мнения: 2 000
Цитат на: Anonymous
Здравейте момичета,
Може ли да слагам по едно сухарче в злеленчуковото пюре? Дащеря ми не е фен на пюретата, а със сухар ги иде, но не съм сигурна по колко сухара на ден може да изяжда? Тя е на 6 м и яде по 3 сухарчета  в попарата на закуска.


3 сухарчета не са ли много за закуска? Аз все съм си мислела, че трябва най-много с 2, та за това питам.

# 3
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Катя (Сливен)
3 сухарчета не са ли много за закуска? Аз все съм си мислела, че трябва най-много с 2, та за това питам.


Моите започнаха с по 3 сухара на 6 месеца, а сега Дани яде попарата вече с 4. Но всяко дете си е различно.

# 4
  • Мнения: 3 042
Съни яде попарата си с 4 сухара, а за зеленчуковото пюре ако не го иска чисто, му слагам 1 сухарче, ама рядко се случва.

# 5
Благодаря ви момичета,
Ами може да са множко 3 сухарчета, ама тя си ги хапва без да я насилвам, затова се и зачудих не и ли давам повече отколкото трябва, но никъде не срещнах да пише колко трябва? надявам се, който има опит вече с това да каже. За глутена се притеснявах, но мисля,че вече в 7 месец не би трябвало да  е проблем, досега не е показала някакви оплаквания.

# 6
  • Мнения: 928
Зависи колко е ящно детето.Ние също ядем по три сухара на закуска без проблем.Обаче си мисля,че с пюрето много ще му се натовари коремчето.Затова аз дробя сухар в супичката.Лошо е също и да се прекалява с брашната и сухарите,защото може да доведе до затлъстяване,а пък и бебетата нямат чак толкова изградено усещане за ситост.

Общи условия

Активация на акаунт