Пристрастяване към захарта

  • 29 953
  • 373
  •   1
Отговори
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Такааа...искам да отворя една не много "сладка" тема. Пристрастена съм към захарта. Осъзнавам го. Може да се каже че живея под стрес (та кой ли не живее в днешно време?) и това ми помага допълнително да се отдам на изкушението. Но вече взима да ми пречи всичко това и не знам как да се откажа. Работя в офис и когато няма работа и безцелно гледам екрана на компютъра, търся нещо сладичко. Като хапна на обяд, винаги мисля за десерт. Вечер пък докато гледам филм, винаги се чудя какво сладко да сдъвча. Винаги има тайни запаси, които нямам намерение да деля с никого. Може да ви се струва смешно, ама се чувствам като някаква наркоманка. Няма нужда да казвам че съм с наднормено тегло и кожата ми е ужасна, нали? Достатъчно статии изчетох по темата, какво причинява прекомерната употреба на захар, главно диабет, високо кръвно, рак... Преди седмица си правих пълни изследвания на щитовидната жлеза (отличник съм на резултати), кръвна захар (4.13), кръвното ми е 110/70. И докато все още не е станало твърде късно, искам да се избавя от този порок. Изчетох достатъчно копи/пейст статии как трябвало рязко да спрем захарта, защото нямало друг начин (не става, ефектът е временен, после се изкушавам и ям двойно), или пък как трябвало да е постепенно (винаги има място за един еклер повече да речем, от утре ще ги намалявам). И това "от утре" никога не идва  Sad Опитах се да говоря с най-близките си, но обикновено коментарът е "еее, кво толкова, ще изядеш един бонбон по-малко, голяма работа". Излишно е да казвам че не ме разбират. На психолог да ида ми е като загуба на време и пари, тъй като уча, работя и гледам семейство едновременно. Интересното е, че не всички форми на захарта ме влекат - газираното не ми харесва (пия веднъж месечно и то я има - я няма), сокове може и с тях, може и без тях, ноооо примерно едни определени еклери в магазина, шоколада, тортите...те са ми наркотика.
Моля за съвети, има ли бивши шоколадохолици, които са се отървали от този ад? Как успяхте? Има ли някакви хитринки, които прилагате, за да спрете да мислите за сладкото? Отворена съм за всякакви предложения! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 325
До преди няколко години живеех почти само на сладко. Предимно шоколади. Като бях бременна бях на ръба на хестационен диабет и не можех да се спра. После изведнъж премислих. Не помня точно в кой момент беше, но взех да залитам по здравословно хранене ( без крайности ) и изключих от менюто на семейството доста храни, други намалих. Може би реших, че личният пример е от изключително значение за хранителните навици които ще си изгради детето и почти не купувам сладко. Себе си лишавам сериозно, трудно е но не е невъзможно, на детето давам от време на време.
Бивш пушач съм. От десет години не съм попвала цигара. Спрях да пуша буквално от днес за утре. Така направих и със сладкото. Мисля, че това е начина. Началото е трудно, но имаш ли мотив  - нещата се получават.

# 2
  • Мнения: X
И аз бях пристрастена към захарта 26 години...
От 3 месеца единственото сладко, което ям е черен шоколад 85 % какао - 10 - 20 гр. на ден. Него не мисля да го спирам, полезен е и с нисък ГИ. И плодове чат пат.
А какво стана? И моите изследвания доста време бяха в норма, но октомври месец КЗ се оказа 6,14 при норма до 6. И понеже диабетът е едно от нещата, от които най - много ме е страх, рязко си промених храненето.
Намалих въглехидратите като цяло и черния шоколад ми остана единственото сладко.
Преди 2 години когато се роди детето ми и започнах да чета за нейното захранване се запалих по здравословното хранене, махнах много боклукчави храни от менюто ни и прибавих много здравословни точно заради личния пример, защото не исках и тя да стане пристрастена към захарта като мен.
В момента на 2 години и 3 месеца е опитвала захар не повече от 5 - 6 пъти в живота си и то защото някой я е почерпил с нещо.
Въпреки опитите ми за здравословно хранене обаче сладкото си ми остана слабост до въпросните изследвания. Та на мен това, че съм доста страхлива ми помогна в случая.
Та какво помага според мен:
1. Намали въглехидратите като цяло (картофи, ориз, хляб, зърнени, плодове) те подхранват глада за сладко, от тях КЗ скача рязко и после пак така рязко спада и човек отново изпитва глад за въглехидрати. Това е един омагьосан кръг.
2. Яж повече протеини и полезни мазнини, които засищат за по - дълго.
3. Не си поставяй прекалено фрапиращи цели като това да спираш ВСИЧКО сладко ЗАВИНАГИ! Това звучи много стряскащо и имаш чувството, че нещо много важно ти е отнето и започваш да мислиш още повече за това. Опитай като мен с натурален шоколад. Пробвай Линд 85 % какао (ако ти е много горчив започни със 70 %), но си постави граница от 3 блокчета на ден примерно и след време намали на 2. Аз в момента ако хапна нещо с малко повече захар и ми е адски сладко, а като знам преди как ядях...
4. На мен лично ми помага и това, че съм по майчинство по цял ден с детето и няма как да се скрия от нея да ям сладко, защото тя ще види и ще иска. Та ща не ща се сдържам.
5. В началото всеки път като ми се доядеше сладко се запитвах: "сега наистина ли имам нужда от това, наистина ли не мога да му устоя? Не мога ли да го изям утре?" и така "утре" оставаше пак за следващия ден и вече дори нямам подобни желания.
Ако искаш ще успееш!

# 3
  • Мнения: 3 987
Замени шоколадовото сладко с "полезно" сладко. Вземи си сушени плодове - кайсии, стафиди и т.н. Дъвчи ги просто така или купи извара (не солена) и кисело мляко, разбъркай ги заедно на пюре, сложи стафиди и хапвай - полезно, сладко и вкусно. Печи си вкъщи ябълки с мед и канела. Прави си смутита от плодове... Варианти много.

# 4
  • Мнения: X
Калина ти е дала хубави съвети. Аз, като голям шокоманиак, бих добавила да си купиш сурови какаови зърна и да ги хапваш като ти се прияде шоколад. Не са особено сладки, но шоколадовият аромат е убийствен.

Спомена изследванията си, но нищо не видях за инсулинова резистентност. Аз съм с такава, а при нея на всеки кръгъл час ти притреперва от глад, особено за сладко. Имай предвид, че при инсулиновата резистентност кръвната захар е нормална, което е много подло, защото човек си мисли, че всико му е ОК, а то не е.

# 5
  • Мнения: 10 993
Аз бях така до към 30-та си година, сега почти не ми се яде сладко. Нищо не съм правила, някак организма ми сам се отказа. Нямам наднормено тегло, а през двете бременности буквално ми се гадеше от сладко, за сметка на интересът към грахта.
Като съвет мога да ти дам да закусваш, ако ти се яде, или поне да обядваш стабилно - супа и основно. Аз не закусваш -до обяд в офиса ям само ябълка и солети, обядвам много стабилно - две неща с хляб и не вечерям или ям съвсем малко на вечеря. Изследванията са ми перфектни. Ако ми се яде сладко хапвал стафиди, фурми или плод. Купени неща като кексове или вафли ям много рядко -един два пъти годишно. Но винаги имам ядки и плод по бюрото.

# 6
  • Мнения: X
Сега се сетих. Чай от джинджифил с канела убива желанието за сладко.

# 7
  • Мнения: 25 447
Хром на таблетки също убива желанието за сладко.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз цял живот на сила съм яла сладко, сега с това кърмене какво стана, не знам, като наркоманка съм за нещо сладко!
Ще пробвам с този чай, дано има ефект. Дано е съвместим с кърмене, че май не беше с бременността.
Другите въглехидрати няма как да ги намаля, аз се храня предимно с картофи, ориз и плодове.
Ще намаля малко плодовете, че и с тях прекалявам.
Успех на всички!

# 9
  • Мнения: 9 569
Аз също имам огромни проблеми следобед в офиса, някакси само за сладко мисля. Дори и да изям нещо друго - ядки, плод, това не помага. Същото е и вкъщи през уикендите. Общо взето май ям от скука, което си е психически проблем. Моят съвет е да си намериш 2-3 здравословни рецепти за нещо сладко, които да си правиш. Това е доста трудно, аз съм пробвала доста рецепти и на мен лично всичките са ми доста гадни и безвкусни, но например бонбоните от фурми, ядки и какао са супер. Така че правиш си една голяма доза и като ти се дояде нещо сладко хапваш от тях. Сега съм в търсене на вкусни здравословни бисквити.

А, сетих се за още едно нещо, което много помага - тахан (Лешников, бадемов) с мед и какао, или както му казват "здравословна Нутела". Но трябва да се има предвид, че е страшно калорично, но поне е полезно и няма гадна захар.

Последна редакция: нд, 14 яну 2018, 12:31 от bubanka

# 10
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Благодаря ви за съветите, момичета! Ще се опитам да ги изпробвам всичките, дано някой сработи при мен. По Коледа и Нова година приятелите и роднините ни даваха за малкия торбички с лакомства (както всяка година), но като че ли тази направо се оляха. Събрах една огромна торба и понеже децата нямат спирачки, реших да му давам по малко, за да не се пристрасти и той. Но колкото пъти влезнеш в стаята със сладкото, толкова пъти ще ме видиш да съм заровила нос, чудейки се кое да изям. Другото, което искам да кажа, е че никога през живота си не съм пушила, не обичам изобщо кафе, алкохол, а бира направо мразя, т.е. не заменям един вреден навик с друг. Не мисля че имам инсулинова резистентност, защото не ми претупва чак да хапна нещо. По-скоро бих го сравнила с пушачите, които пушат цигари с 0,1 никотин - пушиш колкото да си "в играта" и да въртиш нещо в ръцете. Сякаш нямам нужда от него, но трябва просто да го взема, защото така съм свикнала. И докато не го взема, не преставам да мисля за него. Много е странно, дори не знам как да го обясня  ooooh! За горчивия шоколад - никога, ама никога не съм го харесвала, той не е сладък, той си горчи  Grinning Един-единствен път опитах какаово зърно и като му усетих вкуса и директно го изплюх, беше ужасно. Мислила съм когато съм на работа да залъгвам със солети или плодове, но съм способна да изям цял камион и пак да мисля за редче шоколад или меденка  Cry

# 11
  • Мнения: X
Е то като ядях сладко и аз не го харесвах черния шоколад. Ама сега всичко с под 85 % какао ми е много сладко. Въпрос на навик. Когато човек не яде захар дълго време, вкусовите рецептори се изострят и след това нещо с много по - малко захар ти се струва много сладко. Просто трябват няколко седмици това е.
Иначе има мнооого рецепти за здравословни десерти без никаква захар.

# 12
  • Мнения: X
Ще пробвам с този чай, дано има ефект. Дано е съвместим с кърмене, че май не беше с бременността.
Не би трябвало да има проблем- само от суров джинджифил и пръчица канела се прави. Може да му добавиш и лимон. Тъкмо е и против грип и други гадни вируси.
Но колкото пъти влезнеш в стаята със сладкото, толкова пъти ще ме видиш да съм заровила нос, чудейки се кое да изям.
Същата съм. Ако няма нещо шоколадово у дома, няма и да се сетя. Но ако има, край. Все в него ми е умът. Затова просто не държа такива неща у дома. Познавам се. Изхвърли торбичката на боклука. Ама бързо, докато не си размислила.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 203
И аз предлагам здравословни чийтове - чай с мед, фурми, стафиди, ядки, веган блокчета /Рубар примерно/. А може и сама да си правиш. Тахан, стевия, кленов сироп...
А, има и хранителни добавки с канела и хром, казват, че помагат.

# 14
  • Мнения: 2 477
Ako ограничиш доста хляба,ориза,картофите ,ще можеш без много угризения да хапнеш нещо сладко,дори и нездравословно.Колкото,както ти казваш,да си в играта,да не се чувстваш лишена от любими храни и да не мислиш непрекъснато за това и да се изкушаваш.
Поддържам мнението,че ниска кр.захар може да значи завишен инсулин.
По принцип ,около 11 и 14 часа пада естествено кръвната захар и за много хора ,следобеда особено,е критичен период откъм сладко.
Не мисля,че сушените плодове са нещо кой знае колко здравословно-сладки са и с добавени пластификатори  и захар за обем.Може би,стафиди,смокини ,сливи и фурми да са най-автентични.Воднисти плодове като вишни,череши ,боровинки и подобни имат доста гуми за втвърдяне.Разбира се ,домашните са без такива подробности.

Общи условия

Активация на акаунт