Рожден ден вкъщи-какво меню?

  • 3 286
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Здравейте,мами!Предстои ми посрещане на първия рожден ден на малкото ми слънце.Решихме да бъде вкъщи, но се затруднявам в избора на храната.Ще има деца-от 2 до 15 години и разбира се , възрастни.Може би за децата ще трябват някакви хапки или сандвичи, а за големите- нещо по-солидно.Ако някоя от вас има вече натрупан  опит, или просто идея-нека я сподели.Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами зависи по кое време ще ги каниш?! Ние на Калина партитата сме ги правили по следобедно-вечерно време - след 17 ч. и не е имало разни тежки мръвкорляци, манджи и тем подобни. Единият път направих пай с гъби, кашкавал /нещо като баница, ама вместо сирене тези неща/, другият път майка ми прави солен кекс - нарязани на парченца; мезета - нарязани от Била; различни ядки; задължително торта - много харесвам "Стоичков" от сладкарница Неделя; също много си падам по едни еклерчета - от Метро /дето се размразяват за половин час, а вътре са с ванилов крем/. Разни такива неща...

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ние наскоро празнувахме  първи рожден ден. Ето какво приготвих аз:
Ордьовър
1. Рулца по чешки - руска салата загъната в шунка
2. Кашкавалени рулца - крем приготвен от сирене "Филаделфия" и майонеза (да е много гъст), завит в тънки филийки кашкавал
3. Саламени пурички - крем от маслини и майонеза, завит в тънки филийки луканков салам
4. Пълнени гъби
5. Пълнени домати - пълнежа го правя от настъргано сирене, майонеза (може да се замени и с гъсто кисело мляко), чесън и много ситно нарязан магданоз
6. Салата снежанка
7. Салата с авокадо
8. Яйца с майонеза - половинки сварени яйца, заляти със сос от майонеза, малко доматено пъре, 2 суп.л. кисело мляко и чесън
Основно
1. Пълнени палачинки на фурна- пълнежа правя от задушени гъби с много топено сирене "Лаваш Кири" (топеното сирене се прибавя след като гъбите са почти готови). Ако соса се получи по-рядък, го сгъстявам с малко брашнена каша
2. Пържени мариновани пилешки хапки
3. Зелена салата
Десерт - торта

# 3
  • Мнения: 1 403
Може да направиш сандви4и, да поръ4аш пица.Баница също може да направиш. Виж идейка за сандви4и тук

# 4
  • Мнения: 222
За рождения ден на малкия ние също се събирахме в къщи. За децат бях приготвила 2 вида кекс -солен и сладък, сандвичи, които бях изрязала в различни формички, соленки, сладки, баница, бах купила вафлени кофички от сладолед/това най-много им хареса/ и торта.
За възрастните  имаше
Рулца по чешки,банички с риба тон, панирани палачинки, пилешки хапки, салати, пълнени гъби и торта.. 

# 5
  • Мнения: 649
сандвичи, соленки, крекери, сушени и пресни плодове, сладолед, пилешки хапки, картофки, другото момичетата са го писали по-горе
  chef

# 6
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
и ние скоро празнувахме пърият рожден ден и ето аз какво бях направила:за децата-бисквитена торта,солетки,зрънчо;за големите-зелена салата,салата домати и краставици,картофена салата,пържоли,мезета(сирене,кашкавал,филе),ядки,сладки и соленки,торта.мисля че това бях направила.

Общи условия

Активация на акаунт