Ясла или бавачка?

  • 7 377
  • 121
  •   1
Отговори

Анкета

Ясла или бавачка до 3 години?

Опции:

  • Мнения: 13 512
Ако  ви се налага да започнете работа и имате добри  финансови възможности, кой от двата варианта бихте предпочели и защо?

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
За яслите... там ги у4ат на толкожа много неща...но-най же4е се срещат с връстници. Имала съм бажа4ка... беше добра , но не толкова както яслата. Вси4ко е въпрос на късмет май.... newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 131
До около 2 1/2 - 3 г. - бавачка (най-вече заради болестите в яслите), след това ясла/детска градина.

# 3
  • Мнения: 46 434
Поне до 3 г. бавачка, а най-добре единия от двамата родители  Peace

Laura Sh, никой не говори за изолиране на детето, среща с връстници има на всяка детска площадка.

# 4
  • Мнения: 179
Поне до 3 г. бавачка, а най-добре единия от двамата родители  Peace

Laura Sh, никой не говори за изолиране на детето, среща с връстници има на всяка детска площадка.

newsm10

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Още един глас за яслата. Трябва наистина да попаднеш на добра детегледачка, за да си заслужава. ПРОБВАХМЕ И ЕДНОТО, И ДРУГОТО.Яслата!!!

# 6
  • Мнения: 13 512
Добре- ако имате  страхотна бавачка....за детето по-добре ли е? Яслата не е ли по-подходящата  му среда, отколкото чуждия човек?

# 7
  • Мнения: 5 370
Добре- ако имате  страхотна бавачка....за детето по-добре ли е? Яслата не е ли по-подходящата  му среда, отколкото чуждия човек?
Бавачка. Наблюдавам как се грижи една бавачка за детенцето на моя позната.....и му говори, и го разхожда, и съм убедена, че това е по-добрият вариант до 3 годинки.
Моят ще е БАБА-бавачка.
НЕслучайно западнячките си наемат момичета-опер, за да им гледат децата до определена възраст у дома(била съм такава). Peace

# 8
  • Мнения: 4 187
Ясла! Според мен, заниманията в група с квалифицирани възпитатели са по- добри от еднолично обригжване от чужд човек.
Това, че детето играе с връстници по градинките е чудесно, но няма нищо общо с това как общуват децата в яслата едно с друго. Не че това е от особено значение.

# 9
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ясла, защото единствената жена, която бих допуснала в къщата си, върши това в щатите и не съм така добре финансово, че да я излъжа да се върне, а и да я мотивирам за това ежемесечно.

# 10
  • Мнения: 583
Добре- ако имате  страхотна бавачка....за детето по-добре ли е? Яслата не е ли по-подходящата  му среда, отколкото чуждия човек?
естествено, че яслата е по-подходящата му среда! детегледачка/колкото и страхотна да е/ до три годинки-да, но след това-при децата. с малката като излезем навън и отидем на площадката при децата не ми обръща никакво внимание-все едно ме няма. вчера минахме покрай една детска градина, децата играеха навън и то като се лепна за оградата-едва си тръгнахме.затова есента на ясла! но си зависи от детето-някой са залепени за мама-тогава бих позадържала малко нещата-не знам/то дали и детегледачката е удачен вариант в такъв случай? newsm78/

# 11
  • Мнения: 13 512
Една приятелка се нахвърли срещу мен с тезата, че  яслата е еничерски метод- че детето насилствено се отнема от майката в първите дни и това нанася непоправими  травми на детската психика....затова реших да ви попитам какво е вашето мнение.

# 12
  • Мнения: 2 818
Аз мисля, че детето до 2,5-3г. има нужда от повече внимание към него конкретно, а в яслата не виждам как ще стане(може би ако е в група от по 5-6 деца ще е добре), затова бавачка с много излизания по площадки естествено.

# 13
  • Мнения: 2 255
Ако имах добри финансови възможности  Rolling Eyes просто щях да си го гледам АЗ до 3 год и после на градина .... но понеже не е така ... затова  е вече на ясла миличкия  newsm78

А колкото до бавачките ... незнам, но смятам, че шанса да попаднеш на жена дето да ти го гледа като свое е почти нищожен  Sad

# 14
  • Мнения: 17 401
Ясла, след 2-та година обаче. Наистина играта с деца на площадката не може да я замени. Ако боледува много, ще търся други начини.

Общи условия

Активация на акаунт