как затопляте киселото мляко?

  • 1 797
  • 27
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 418
Вече няколко пъти давам на щерката кисело мляко и всеки път се чудя как да го затопля като го извадя от хладилника. Пробвах да го извадя 1 час предварително, но сякаш прокисва, става по-кисело и беба му се муси. Тя и без това не му е фен все още, а искам да и давам от време на време поне, защото напоследък отказва да си пие АМ. Мислех си за киселото мляко дали да не го завъртя в микровелето, но не знам дали може и не посмях. Вие как правите?

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Затоплям го в много топла вода или го изваждам 5-6 часа ппо-рано (няма проблем с промяна на вкуса)

Напоследък баща ми затопля киселото мляко в микровълновата (така е по-лесно)

# 2
  • Мнения: 3 042
На щерката го затоплях в много гореща вода. Понеже тя пиеше мляко и през ноща него изваждах от хладилника и приготвях още когато си лягаше и така се стопляше докато го поиска.

На малкият съм топлила предимно в микровълновата, по лесно ми беше, защото той не го пиеше, а го ядеше с лъжица и в купичка ми беше по-трудно да го стопля във вряла вода.

# 3
  • Мнения: 1 427
Не го топля.Обикновено го смесвам с плодово пюре със стайна температура-така става идеално-не е прекалено студено!

# 4
  • Мнения: 1 052
Аз пък за секунди в канче на котлона. Колкото да не е студено, и става съвсем леко топло.

# 5
  • Мнения: 723
А аз си го топля преспокойно в микровълновата на около 20-30 секунди, зависи какво количество е. Това се случва много рядко, защото обикновено го вадя доста по-рано от хладилника, и го топля само ако забравя.  Peace

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никога не съм топлила нищо- давам направо от хладилника и прясно и кисело.......никога не съм имала проблем с това

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
В микровълнова печка. Не сте ли малки за кисело мляко?

# 8
  • София
  • Мнения: 270
Не го държа в хладилника. Издържа няколко дни.
Преди го притоплях на микровълновата, но чух, че му се губели ценните качества.

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Почти винаги и давам направо без да топля. В рядки случаи- в микровълновата.

# 10
  • Мнения: 46 437
Ако е от хладилника, слагам за няколко секунди в микровълновата, колкото да стане на стайна Т.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 418
OK, благодаря на всички за отговорите.   bouquet
То не било голяма философия  Simple Smile, ама като не е сигурен човек пита  Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Никога не съм топлила нищо- давам направо от хладилника и прясно и кисело.......никога не съм имала проблем с това

И аз така. Иначе давам Його, а те са по 100 гр и не остава  Grinning

# 13
  • Мнения: 5 299
В микровелето за 10ина сек, колкото да не е директно от хладилника.

# 14
  • Мнения: 5 577
В микровелето, на по-малки градуси. И разбърквам после, то някъде остава нестоплено.
Но винаги го минавам, не давам от хадилник.

Общи условия

Активация на акаунт