Сок от Бъз правил ли е някой...

  • 52 616
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ммне, не е кисел. Абе фанта madness мисля, че е с подобен вкус. Да не се бъркам само, че аз газирано не пия и спомените ми са от преди 3-4 години. Незнам, на мен ми е много вкусен сока от (черен Mr. Green) бъз.

# 16
  • Мнения: 7 106
И майка ми го прави, но със лимони и мед. Ще я попитам за рецептата като се чуем и ще напиша и нея, ей така да има разнообразие  Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 86
  Всяка година по това време си правя. Ето я моята рецепта : 24 цвята (те са като питки около педя големи) ги заливам с 3 литра вода и престояват 24 часа, след това се прецежда през марля и се изсипва 3 кг захар, разклаща се пероидично до разтварянето на захарта, когато захарта е почти готова слагам е 1 пакетче лимонена киселина. Разливам сока в стъклени бутилки и зъхранявам на хладно. Любим е на моето семейство. Направете си! Да ви е сладко !

# 18
  • Мнения: 184
Моята рецепта е следната:около 20 цвята бъз, 1лимон и 7л.вода. Лимона се изцежда или намачква заедно с цвета на бъза, залива се с водата и се оставя в хладилник да престои около 24 часа.След което се прецежда и е готова за консумация напитката. Мъжа ми е я обожава тази напитка.

# 19
  • Мнения: 1 489
Имам спомени,че се слагаха няколко зърна ориз и сока ставаше газиран.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 919
Имам спомени,че се слагаха няколко зърна ориз и сока ставаше газиран.
Мисля, че съм пила леко газиран , по-скоро резлив (мисля,че така беше думата)

# 21
  • Мнения: 607
Не съм правила никога,но съм пила и е мнооого вкусен. Simple Smile

# 22
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Имам спомени,че се слагаха няколко зърна ориз и сока ставаше газиран.
Мисля, че съм пила леко газиран , по-скоро резлив (мисля,че така беше думата)
      И аз съм пила газиран. Миналата година правех, но не слагах ориз, защото не съм знаела. А колко ориз горе долу се слага на една доза?

# 23
  • Мнения: 6 891
И аз съм пила, но идея си нямам как се прави този сок.
Страхотен е даже, едната Фанта е с подобен вкус.
И баща ми така казваше, за фанта меднес ставаше въпрос (синята).

# 24
Ето истината: 23-25цвята от бъз, 3кг захар, 14литра вода, 3лимона,2грейпрута, 6 пакетчета лимонена киселина. Всичко се нарязва на ситно и се залива с водата да предстои 36 часа. Прецежда се и се налива в бутилки, като се слагат 2-3зърна ориз и се запечатва. Така става газирана напитка!
Наздраве:)

# 25
  • Варна
  • Мнения: 107
Сега остана само да кажете къде да си наберем този бъз Laughing И как изглежда

# 26
  • Мнения: 3 810
цветът изглежда така:


ето описание:
http://www.zdravnitza.com/a/nav/products/one/one/products/352/category/3

една рецепта от плодчета

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 14:41 от мимиту с кирилизация

# 27
  • Мнения: 6 461
Обожавам сок от Бъз .
Като по - малка, майка ми го приготвяше.
Сега обаче от доста време не е правила.
Ще взема да я питам за рецептата Thinking.

# 28
  • Мнения: 149
Майка ми го прави . даже в момента имаме в хладилника изстуден в тези жеги много е вкусен и разхлаждаш

# 29
  • София
  • Мнения: 6 249
Миналата година направих и много набързо го изпихме, много го обичаме. Тази година пак ще си наберем, само се чудех дали вместо захар не може да се сложи мед или подсладител; или поне част от захарта да се замени. Много захар в това чудо се слага... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт