Шейново-пазар на стволови клетки

  • 4 320
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
Днес по БТВ дадоха репортаж за директора на Шейново и д-р Чалманов, които са взимали стволови клетки от родени бебчета там и са ги продавали в чужбина , а парите за услугата са превеждани по сметка на  фирма с име "Шейново 2005" (собственост на горепосочените)
Според двамата, няма нищо незаконно и много техни колеги практикували по този начин.

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 13:05 от Dencho

# 1
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Дали нещо е "законно" в Бг, няма никакво значение, защото тук законите са нещо мнооого относително. Banghead
Виждаме на какво дередже е държавата, някой ще седне да мисли за изкусуряване на законите в здравеопазването ...

Въпросът е обаче дали е морално и етично това да се прави без съгласие на родителите?!
 Rage
И защо някой трябва да се облагодетелства за наша сметка?!

# 2
  • Мнения: 2 471
Според Чалманов, всичко ставало със съгласието на родителите, но аз лежах 45 дена там преди да родя и не чух нещо подобно.

# 3
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Би трябвало да им се спре кранчето, те печелят от нашите деца, едвали аз като родя ще вземат стволови клетки и когато ги продадат ще ми дадат някаква сума за донорство.  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 4 978
Днес по БТВ дадоха репортаж за директора на Шейново и д-р Чорлев, които са взимали стволови клетки от родени бебчета там и са ги продавали в чужбина , а парите за услугата са превеждани по сметка на  фирма с име "Шейново 2005" (собственост на горепосочените)
Според двамата, няма нищо незаконно и много техни колеги практикували по този начин.

Сериозно ли? Нямат никакво нито морално, нито друго право да печелят по този начин!!!!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
 Shocked
Ако аз реша да запазя стволови клетки от моето дете, колко ще ми поискат по законен път и как се отчитат приходите на тази фирма?!

# 6
  • Мнения: 2 471
Shocked
Ако аз реша да запазя стволови клетки от моето дете, колко ще ми поискат по законен път и как се отчитат приходите на тази фирма?!

В момента им правят проверки. Показаха фактура издадена от Шейново 2005 на стойност 1 500.00 лева

# 7
  • Мнения: 1 338
Как се вземат тези клетки? Травмиращо ли е за бебето?

# 8
  • Мнения: 2 332
Shocked
Ако аз реша да запазя стволови клетки от моето дете, колко ще ми поискат по законен път и как се отчитат приходите на тази фирма?!
Виж тук: www.cryo-save.com.
За лекарите... нямам думи. А защо е казано "директора на Шейново"? Аз знам, че отскоро Богословова е шеф там...  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 471
Shocked
Ако аз реша да запазя стволови клетки от моето дете, колко ще ми поискат по законен път и как се отчитат приходите на тази фирма?!
Виж тук: www.cryo-save.com.
За лекарите... нямам думи. А защо е казано "директора на Шейново"? Аз знам, че отскоро Богословова е шеф там...  newsm78
[/quote


Богословова е главен лекар на 1-во родилно отделение. Според Директора, всичко е в законовите нормативи. Ако е така, защо има проверка по случая?

# 10
  • Мнения: 498
за съжаление малко известен е факта, че кръвта, която остава в плацентата след като  прережат пъпната връв е изключително ценна и се продава много скъпо (особено на недоносените бебета)
всички лекари в бг прерязват пъпната връв веднага след раждането, а това лишава бебето от около 200 мл много ценна за него кръв, която го предпазва от немалко болести и алергии за цял живот!!!! Twisted Evil
тази кръв предполагам по-информираните лекари продават за купища пари, това е положението #Cussing out

# 11
  • Мнения: 2 332
Shocked
Ако аз реша да запазя стволови клетки от моето дете, колко ще ми поискат по законен път и как се отчитат приходите на тази фирма?!
Виж тук: www.cryo-save.com.
За лекарите... нямам думи. А защо е казано "директора на Шейново"? Аз знам, че отскоро Богословова е шеф там...  newsm78

Богословова е главен лекар на 1-во родилно отделение. Според Директора, всичко е в законовите нормативи. Ако е така, защо има проверка по случая?
Опа, мерси за разяснението Simple Smile. Ами явно не всичко е законно, ха дано да има резултат от тази проверка...

# 12
  • Мнения: 4 978

Денчо, в новините ли го дадоха или в сутрешния блок? Ще има ли повторение, за да го гледам?

# 13
  • София
  • Мнения: 558
всички лекари в бг прерязват пъпната връв веднага след раждането, а това лишава бебето от около 200 мл много ценна за него кръв, която го предпазва от немалко болести и алергии за цял живот!!!! Twisted Evil
тази кръв предполагам по-информираните лекари продават за купища пари, това е положението #Cussing out

Такива некомпетентни "предположения" не бива да се правят  Sick Кръвта на новороденото е около 250 мл. в цялото тяло, как си представяш да го лишат от нея  #Crazy
Навсякъде по света се реже пъпната връв - никое бебе не си отива с нея в къщи... Sick

# 14
  • Мнения: 694
Даваха го по БТВ - обедните новини. Сигурно довечера пак ще го повторят.
Това което още казаха, че  на домашния адрес на Драгиев е регистрирана тази фирма "Шейново 2005". Естествено той отрече да има такова нещо.

А аз също чух, че от няколко седмици Богословова е вече шеф на Шейново.

Общи условия

Активация на акаунт