Как да я сдобря с душа и процедурата "къпане"?

  • 641
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 639
Детето ми изпада в дива истерия, когато види коритото за къпане .  Sad
Историята май започна, когато един ден я изплакнах с подвижния душ(а тя се страхува от него) . Не знам изплаши ли  се от това че й полях главичката и за момент лицето и беше във вода, съответно затруднено дишане или от звука, който издава силната струя  Rolling Eyes

При всяко къпане  е ужасен плач, а когато я изплаквам с душа , само щом го чуе/види и се набира на самото корито и тръгва да бяга от него  ooooh! Вкопчва се в мен или в каквото хване , но само за да се махне от "ужаса" .....

Как да я сдобря с къпането и душа?

# 1
  • София
  • Мнения: 281
и ние имахме такъв проблем! опитай известно време да я изплакваш с кана с предварително налята вода!

сега къпането е голям кеф и аз се опитвам отново да въвеждам душа в употреба!  Peace

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
И моята е така. Сега малко се отпусна, но доста труд ми струва. Започнах да влизам с нея в банята, така че да може да ме гушка. Нося разни интересни неща за игра, правя се на палячо, избягвам директно да я поливам с душа и тя започва да се отпуска, но все още не сме постигнали пълен комфорт  Confused Ходим и на плуване. В басейна е напрегната, но пък там свикна с душовете. Даже не се противи, ако леко обливам главата.
ПС: Цвете ти е дала хубава идея. Аз изключих този вариант, защото при нас свикването с душа е предпоставка за отпускане и в басейна. Малко форсирам нещата  Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
Душ... позната изтория. При Дияна въвеждането на душа беше постепенно. Къпали сме се и заедно. При нея имаше известен напредък, и на плуване ходи, но от скоро реве под душа - щели да й се напълнят ушите с вода.

# 4
  • Мнения: 1 258
И ние скоро имахме същия проблем след среща с душа.Не искаше да стъпи във коритото.Обаче аз упорито я мушках като я държах максимално прилепена до мен,за да чувства сигурност.И оттам се започвахме с най-различни играчки,обаче от ония забранените-например очила,часовници,синджирчета,сапун,разни нови джунджурии невиждани,докато вниманието и се пренесе върху тях и така постепенно пак си се къпем с кеф.Ама душа -не.Поливаме се с кана накрая. Grinning

# 5
  • Мнения: 1 639
Е , поне не сме само ние  Tired
Явно за момента ще почна с каната за накрая ....
Сега ми хрумва за я вкарам с дрехи в банята някой ден и да й връча слушалката да си играе с нея и някак си да й обясня,че не е толкова страшно  Thinking

# 6
Аз реших да го гушна с мен под душа,защото не искаше в коритото.Плътно го прилепих към мен и на него му хареса.Само,че пускам по-тънка струя.Мъжът ми направо се учуди,че детето е така спокойно.                                                                                                 С големия открих друг начин.Понеже и той се притеснява да не влезе вода в ушите и др. Започвам да го питам нещо,което знам,че го интересува.Напр. баба ти като дойде на гости какво искаш да ти купи и т.н. И докато се усети и сме свършили с къпането.            Пожелавам на всички мами успех и много усмивки!       

# 7
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз си го гушкам под душа и се къпем двамцата, засега го понася добре, но не се знае като поотрасне. Единствения недостатък е, че някой трябва да ми помага като го изкарвам от банята. Всъщност ние се къпем под душ само когато сме някъде на почивка. Идеята с каната също много ми хареса.

# 8
  • Мнения: 694
Явно доста деца имат този страх. При нас проблема е щом го пуснем да се плакне я тялото я косата, е тогава спасение няма. Изпада в истеричен рев. Моето обяснение е, че докато е била при баба си нещо е станало, но никой не ще да си признае. Сега я оставям в лигена и пускам чучура да тече и с него и една кофичка от нейните играчки я поливам.

# 9
  • Мнения: 7 106
Има някои слушалки на подвижните душове, от които водата излиза на много силна струя, която даже е болезнена за крехките детски телца. първият път когато и аз опитах да изплакна дъщеря ми с подвижния душ и тя се уплаши и разплака. Прлоблема при нас беше именно с твърде силната струя. Купих една съвсем обикновена малка слушалка, няколко дни пусках съвсем лекичко да църцори Laughing от там вода, докато я къпя в коритото и я давах да се опитва да се полива и тя с нея и да си играе и страха мина. Сега нямаме никакъв проблем с къпането под душа, даже тя иска сама да се полива и прави живо чудо навсякъде с вода, защото все още не може да координира добре тази дейност  Laughing.

# 10
  • София
  • Мнения: 353
Моята Боряна също много се страхува да не потече вода по лицето и. Аз я карам да наведе главата си назад и обливам само косата. Започна да се престрашава да застава и под душа сама, но в този момент никой не трябва да я пипа. Сигурно си мисли че някой ще я набута по-навътре. Много ми помага кака и. Тя е с една година по- голяма. Когато Бори я види как се забавлява под душа и как се хвали че може да стои точно под струята, и на нея и се приисква да покаже че може. Давам и слушалката сама да се полива. Сега почти нямам проблеми.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Светлин и сега го къпя за негово удоволствие в коритото, което е във ваната. Защото така правим "БАЛОНЧЕТА". Твърде голям е вече за тези игрички, но щом му харесва... Дори се опитва да "плува", т.е. мята се насам-натам. Rolling EyesВсе още ни е проблем миенето на главата и си изкарва една порция рев.   Laughing Мисля, че с времето и това ще отшуми. Сега го прави по скоро по "традиция". Дано се адаптирате скоро!  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 639
 Bistra_D , багодаря адашке  Grinning

Абе как го правите това с къпането под душа заедно?!  newsm78
Не мога да си предствя, че ще е  къпане......ако я държа плътно до мен.....И после как се справяте след банята  Rolling Eyes И двамата/двете  мокри.....
Аз сама я къпя, така че помощ в този час нямам ..

# 13
  • Мнения: 3 164
аз го баламосвам, че ще къпем играчките, не него Grinning , той като види ваната пълна и въобще не сяда стои си прав, и за това измислих номера с играчките Wink а за плакненето на главата ми е ясно че ще пищи и за това взимам душа и скоростно извършвам процедурата и след това го хваля колко е бил послушен и не е ревал изобщо Close и всички наоколо му се възхищаваме на героизма Laughing

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Абе как го правите това с къпането под душа заедно?!  newsm78
Не мога да си предствя, че ще е  къпане......ако я държа плътно до мен.....И после как се справяте след банята  Rolling Eyes И двамата/двете  мокри.....
Аз сама я къпя, така че помощ в този час нямам ..
Ох, трудничко е, особенно в началото, докато си изградиш система. И аз я къпя бебка сама.

Общи условия

Активация на акаунт