Критерии за кандидатстване след 7 клас за набор 2005

  • 20 048
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 188
Здравейте, някой знае ли, дали са обявени критериите за кандидатстване сле 7 клас за родените след 2005 г(сега са 6 клас)? На нас на родителската среща есента ни казаха, че ще се вземат средно аритметичните оценки от трите години(5,6 и 7 клас) по даден предмет, а не както до момента се вземаха оценките от седми клас.

# 1
  • у нас
  • Мнения: 5 696
На нас ни го казаха още миналата учебна година.

# 2
  • Мнения: 756
И моят син е набор 2005, но никой не е споменавал подобно нещо.  А дали предметите ще са БЕЛ и Математика? Не мисля, че подобно нещо е много правилно. И в дъното пак стоят пари, т. е. да ходят на уроци и през другите години, не само за матурите в 7 клас !

# 3
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Зависи къде ще кандидатства детето. Всяко у-ще има различни критерии, съответно различни предмети ще се вземат предвид.

# 4
  • Мнения: 1 135
Къде има информация за това? Някой знае ли?

# 5
  • Мнения: 21 436
Къде има информация за това? Някой знае ли?
В нормативната уредба. Можете да изтеглите всичко необходимо от страницата на МОН.

# 6
  • Мнения: 756

(2) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2009 г., в сила от 15.09.2009 г.) Балообразуващите
учебни предмети по ал. 1, т. 1, 2, 4, 5, 6 и 7 се определят с решение на
педагогическия съвет и се обявяват в РИО и в училището до 15 април.
(3) Оценките от балообразуващите учебни предмети по ал. 1 са от
удостоверението за завършен VII клас.
Досега четох наредбата. Не видях промени, в които е отразено, че ще се вземат оценките от 5, 6, и 7 кл.

# 7
  • Мнения: 21 436

(2) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2009 г., в сила от 15.09.2009 г.) Балообразуващите
учебни предмети по ал. 1, т. 1, 2, 4, 5, 6 и 7 се определят с решение на
педагогическия съвет и се обявяват в РИО и в училището до 15 април.
(3) Оценките от балообразуващите учебни предмети по ал. 1 са от
удостоверението за завършен VII клас.
Досега четох наредбата. Не видях промени, в които е отразено, че ще се вземат оценките от 5, 6, и 7 кл.
Наредбата, от която е цитатът, отдавна не е в сила.

# 8
  • Мнения: 756
НАРЕДБА № 10 от 01.09.2016 г. за организация на дейностите в училищното образование
Това е последната наредба, която отменя същата такава от 2005г. Никъде не се споменава, че влизат оценки от 5 и 6 клас. Освен може би от олимпиади или други подобни състезания.
В едно русенско училище са споменали само, че в конспекта за матурите ще влиза материал от предните години, а не както досега -- само за 7 клас.
Както и да е, ще видим! Дано само не е поредният експеримент за сметка на децата!

# 9
  • Мнения: 21 436
В едно русенско училище са споменали само, че в конспекта за матурите ще влиза материал от предните години, а не както досега -- само за 7 клас.
Проектите на учебно-изпитните програми бяха качени на страницата на МОН преди около седмица. Няма разлика с тези от миналата година. В тази по математика от години влиза и материал от задължителното учебно съдържание в предходни класове. По БЕЛ - от учебното съдържание, включено в учебните програми за задължителна подготовка в VII клас.
Какви ще бъдат учебно-изпитните програми през следващата учебна година, ще разберем, когато му дойде времето.

# 10
# 11
  • Мнения: 756
http://www.monitor.bg/a/view/39181-%D0%A1%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B … 0%BB%D0%B0%D1%81/


Само дето не е новина. Simple Smile
Явно не е новина Simple Smile  Ще изчакаме и ще видим Simple Smile Нали знаете, че при нас всяко чудо е за три дни Simple Smile


# 12
  • Мнения: 21 436
Напротив. Точно " новина" е. Нито наредбата е променяна наскоро, нито в нея присъстват понятията " среден резултат" или " среден успех".
Статията в нейната цялост не мисля да коментирам. Четящите нормативните документи ще разберат защо.
Скрит текст:
Надявам се само експертите в МОН и РУО да не се повлияят от подобни тълкувания на наредбата и в крайна сметка да задоволят желанието на Светкавица, г.жа директорката на 31-во СУЧЕМ и други техни съмишленици и да променят наредбата в посока средноаритметична или окончателна оценка.

# 13
  • Мнения: 11 870
Дидева, ако е за желание, аз съм последната, която ще пожелае това по субективни причини. Седми клас е предстоящ за детето. Simple Smile

Други са ми мотивите да пиша, жалко, че не се разбира какви.

Само и тук да кажа, че "Тълкуване на правни норми " е наука и...не точно хоби.

Последна редакция: пт, 22 дек 2017, 22:23 от Светкавица

# 14
  • Мнения: 1 135
И сега какво излиза? Хич не съм очарована от такива новини. Надявам се да не е вярно. Не би трябвало да хваща 2005 набор. Ей така от нищото да измислят подобна глупост.

Общи условия

Активация на акаунт