Детето ми отказва да яде. Помогнете ми!

  • 993
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Тя е вече почти на 4 месеца, от месец и половина насам всяко ядене е мъка за нас. За мен като майка, че съм принудена да й държа главичката, за да не се мята, а за нея може би да прави нещо, което не й се нрави. Давам аптамил от самото начало, т.е. след като след месец постепенно кърмата ми спря. Пробвах с нутрилон, пак е сьщото. Яде 50 гр. и после отказва. Пробвах да и слагам нещо на очичките и така се получава от време на време, т.е. не вижда млякото и суче по инерция, но е много жалка картинка. Баща й ме вини, че ще получи отвращение към храната, стрес, а аз мисля че дори ще ме намрази. Причинта не е и в бибероните. Какво да правя?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първата ми дъщеря беше същата. Период е. Докато отмине направо ми съсипа здравето. Хранех я по час и половина- време, за което изпиваше едва по 50 гр. На първия си рожден ден тежеше точно 7 кг. И сега е злояда, но положението е поносимо.
А как наддава бебче?

# 2
  • Мнения: 23
Роди се 2950, Първия месец наддаде 700 гр, после май 660, абе теглих я 5 дена след като навърши 3 месеца нямаше 5 кг. 4,950

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съвсем си е в норма (е, под средното е, но това не е толкова важно). Александра на 3 месеца беше 4300 гр. (записала съм си).

# 4
  • Мнения: 23
Притеснява ме дали няма съвсем да намрази храната като я мъча така. Казвам ти като дойде време за ядене ми се реве. Тя иначе от 2 месец си направи режим - само 4 яденета на ден. Яде първите 50 гр, после почивка , после я лъжа с другите 50 и така, като мине 1 час вече то млякото е за хвърляне.

# 5
  • София
  • Мнения: 105
Пробвай с Милумил - аз не съм го ползвала, но съм чела, че е по - сладичко на вкус и е за злояди дечица. И не забравяй да пробваш поне 4-5 вида биберони, нищо че си ги сменила вече. А какво казва педиатъра?

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На твое място бих я хранила по 6 пъти, без да настоявам, щом покаже, че не е гладна повече.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
А през останалото време плаче ли и нервна ли е за нещо или е спокойна? Моите и двамата нямат проблем с храненето, но са много различни. Баткото си изяждаше всичкото приготвено мляко, но сега не яде много видове храни. Бебчо пък е на настроения. Маже наведнъж да изяде 150 грама или хапва само 50. На смесено хранене сме, но има моменти, когато не желае добавка, а аз съв убедена, че повече от 40-50 грама не изсуква, но след като го мъча и не желае, го оставям. А твоята хубавица как приема сокчетата?

# 8
  • Мнения: X
Пропусни едно хранене, разреди ги, изчакй я да огладнее, така на сила не е хубаво. В крайн а сметка колкото иска - ако, разбира се е жизнено и здраво дете и наддава в норми.

# 9
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
На вашата възраст имахме този проблем-оказа се,че е от зъбките.Когато изби първият и всичко пак си дойде на мястото.Сменях млека,биберони,ядеше само през нощта,докато спи...Въоръжи се стърпение и давай мляко често по малко,но не я насилвай Hug

# 10
  • Мнения: 23
пробвах и с милумил. Пак не го иска. А за хранене често и по малко, някакси не ми се ще. То само си направи такъв режим. Тя спи повече, затова и яде през толкова много време. Иначе е спокойна, не плаче, никога. Може би само ако трябва да яде.Сокчетата си ги пие без проблем и пюренцата си ги яде.

# 11
  • Мнения: 742
знам от доктор че може да неим харесват накои млека затова може да се слага штипка захар и мн малко ванилия само за аромат аз лично не съм го пробвала защото стова нямахме проблеми но ти ако изкаш пробваи  bouquet

# 12
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Ами и моето дете така си яде по малко.На 2 месеца ядеше по 600мл и сега още яде по толкова.Погледни мерките-наддава си перфектно.Не я мъчи да яде-ще стане злояда.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тя иначе от 2 месец си направи режим - само 4 яденета на ден. Яде първите 50 гр, после почивка , после я лъжа с другите 50 и така, като мине 1 час вече то млякото е за хвърляне.
По настояване на педиатърката минахме на 4-кратно хранене след годинката (след 2-ия месец минахме на 7-кратно), точно защото е злояда. Така изяждаше повече мляко.

# 14
  • Мнения: 294
Значи същата картинка сме.Аз скоро дори бях питала мамите защо не иска да яде.Пусках пълна кръвна картина да не би да има анемия но всичко и беше наред .Когато доиде ред да я храня ми става лошо  само като видеше шишето и изпадаше в страхотен плач аз я минах на 4 часов режим  и пак не си го изяждаше след това я върнах на 3часа и половина започна да си хапва и сега от няколко дена сме пак така неиска и това си е.Сукне 40гр. и спре но аз повече не я мъча защото нищо не става.Иначе вчера бяхме на консултация теглиха я беше 6200кг. и 61см.Не се притеснявай не си само ти така с твойто бебче явно  си имат такива периоди.

Общи условия

Активация на акаунт