Инфо за 55 Детска ясла и 37 ОДЗ на Ул.Белмекен?

  • 2 144
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
  Здравейте,
опитвам се да събера АКТУАЛНА информация за тези 2 ясли.Изчетох това, което е писано по въпроса. Ако има мами, които ползват яслите там за мъниците, ще съм много благодарна ако напишат впечатленията си най-вече за отношението към дечицата, дали често се случва да боледуват, има ли някакви особености за приема там( срокове за подаване на документи или нещо друго което не знам).
  Ние сме на 9 месеца още, но догодина по това време мисля да го пускам на ясла.
  Има ли и други ясли в района, които да са за предпочитане ?

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 11:06 от ivelinka

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Мога да ти кажа само, че напливът за 37-мо е огромен и групите са съответно двойни като брой деца SadА 55-то е ясла, не ОДЗ.По-подробни впечатления след десетина дни като тръгне Ники Simple Smile

# 2
  • Мнения: 150
Незнаех, че е ясла само хм...е ще знам вече  Rolling Eyes тенкс  Rolling Eyes
А вие къде ще бъдете- в коя от двете.И като са двойно децата в група, дали и броя на учителките се увеличава или не  newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз съм много доволна от 37 ОДЗ. Адиран ходи там вече година и половина, научиха го на много неща. Малката е приета от септември и тя е "ученичка"

# 4
  • Мнения: 829
Белинда, и аз не разбрах Ники кое от двете посещава: 37 ОДЗ или 55 ДЯ? и какви са ти впечатленията? нали вече месец и нещо сте "ученици"  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники е в 37-мо.Предпочетох го, защото отзивите сякаш са по-добри, а и в нашите райони, ако не си ходил на ясла, е почти невъзможно после да се доредиш за градина Sad
Та, значи, да докладвам.Ники тръгна на 5-ти юни.Ходи точно 6 дни и се разболя.С голям зор го оправихме, после пък яслата беше в карантина до 5-ти юли, така че реално е ходил редовно едва от две седмици.Засега съм доволна в общи линии.Детето се връща вкъщи спокойно, сухо, преобуто и преоблечено, ако се е залял с някаква манджа.Протяга ръчички да гушка сестрите сутрин, което за мене е най-ясният знак, че се държат добре с него.Постоянно споменава една леля Енка/вика й Сенка hahaha/, която му била рисувала "сънце" и "дъжд" и правили "танци" danceДругото, което ме радва е, че дори и когато го прибирах на обяд, а сега още повече - подгъвите на панталонките му са пълни с пясък, редовно озеленени Mr. GreenТова доказва, че децата играят навън, на въздух, извеждат ги и сутрин, и следобед, а не ги гледат като в инкубатор, както е за съжаление в някои ясли Sad
Какво досега не ми е харесало?
Само веднъж се случи да ми го върнат с  гащите, обути накриво - крачолчето на кръста, съответно попритиснало коремчето.Не съм правила забележка - случва се.Децата наистина са адски много.Ако се повтори обаче, ще им обърна внимание.
Като цяло изобщо не мога да се оплача.Благодарна съм на персонала, че гледат дечицата с внимание, макар че са двойно над норматива, а заплатите им не са увеличени двойно заради удвоената работа  Close

# 6
  • Мнения: 829
Белинда, голямо благодарско  Hug за подробната информация! И ние ще се целим натам най-вероятно и затова исках да те попитам колко предварително си подадохте молба и изобщо как стана всичко това?

още нещо: в колко след обяд трябва да се вземе детето?

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Молбите за текущата година се подават в първия й работен ден - 2-3-ти януари.Градината работи до 7 часа.

Общи условия

Активация на акаунт