Как да храня с АМ?

  • 573
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
От скоро сме почти само на АМ, кърмата ми намаля, а с нея беше лесно... Та сега не знам колко да яде Крис. newsm78 На кутията (Фризолак1) има дозировка, но ми се вижда много. Thinking Давам му по 100мл засега на ядене. Той навърши днес месец. Казаха ни да почнем сокчета. Той от 2 дни едва почна млякото, сега и соковете, не знам как да дозирам едното с другото, за да не му станат твърде много новите неща? И също водата е нещо ново, каот беше на кърма не пиеше вода, а сега по колко да изпива?

# 1
  • Мнения: 4 978
Не се води по дозировката на опаковките, аз така попрекалих, добре че спрях навреме. Детето само ще си покаже, като изпива или не всичко. А за сокче си е раничко. Още повече ако има колики. Има доста неща изписани по темата, ако искаш виж в търсачката.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз в началото се водех от опаковката, но педито каза 4е това количество е много. Мисля, че детето ще си покаже newsm78  А пък питай педката ако се съмняваш. И на мен ми казаха да давам сокове на вашата възраст - ама аз не. Като стана на 3 дадох - 3 дни (общо 6 лъжички) - спука се от рев. И ги спрях Rolling Eyes
Като направи 4 и дадох пюре, а сок по-нататък мисля.
А ние още не близваме вода -  не иска и т'ва е Thinking
Успех Peace

# 3
  • Мнения: 46 488
София пиеше винаги повече от написаното на кутията, водех се по детето, не съм следвала таблицата, само съотношението  Peace
Аз бих захранила поне след 4 месец и то не със сокове, погледни в Библиотеката, има много изписано  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 680
според мен 90-100мл. е нормално!а за сокчетата не бързай,изчакай поне до 3 мес. Peace

# 5
  • Мнения: 3 042
За сокчета ви е рано още.

Аз дадох на 2 м сок на малкият и резултатът беше още повече колики. Спрях го и дадох после чак към 7-8 м /но и малкият не му беше голям фен, а и още не е/.
На щерката на времето съм дала сок на 40 дни, но тогава това беше масовата практика и друго не съм знаела, но и не съм имала проблеми.

Но ти сега като имаш достъп до повече информация, ще видиш, че повечето майчета не дават сок дори на на доста по-голями бебчета.

А за млякото през 2 м бебчето яде 110 мл, през 3 м - 130 мл, през 4м - 140 мл, 5м -150 мл, 6м - 160 мл, 7м - 170 мл, 8м - 180м, 9м - 190мл, 10 м - 200 мл, през 11 м - 1 литър храна на  ден /при 5кратно хранене 220 мл, при 4кратно 250/, 12м - 4 хранения по 250мл.

Разбира се тези стойности са стандартни. Има бебоци, който ядат по-малко, а други повече.

Най-добре е да се ръководиш от бебчето, то най-точно ще ти покаже от колко храна се нуждае.

# 6
Ние сме на 2 мес. и 6 дни, а вече хапваме по 40мл.плодово пюре в млякото в 12ч. а като навършихме 1 мес.започнахме по30мл.сок от морков или ябълка.Това ми каза педиатъра и аз това правя.

# 7
  • Мнения: 4 428
Аз също не се ръководя от опаковката, а от детето. Винаги правя малко повече от това, което яде нормално, защото бебетата не ядат всеки път еднакво. Един път повече, друг път по-малко.
А за соковете - и нашата педи беше казала от края на първия месец да даваме, но за исках да поизчакам до 2-я. Да, ама не. Майка ми й даде сок на 40 дни #Cussing out Още, като се сетя ме хваща яд. И реших, че след като така и така вече й е даден сок и нямаше проблеми да давам, но по малко - о/о 10 лъжички /като започнах от 3 и увеличавах постепенно с по +1 на ден/ Ще увелича дозата, като станем на о/о 2 месеца

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ние сме на 2 мес. и 6 дни, а вече хапваме по 40мл.плодово пюре в млякото в 12ч. а като навършихме 1 мес.започнахме по30мл.сок от морков или ябълка.Това ми каза педиатъра и аз това правя.
Недейте така, бе, момичета. Детето е с неразвити системи. Има много да порасте и много мляско да изпие преди да почне да яде друга храна. Може да не дава проблеми, но на неразвит стомах да даваш непозната храна си е опасно-може (не е задължително, но може) да доведе до алергии, проблеми със стомаха на по-голяма възраст и повече.
За това плодово пюре можеш да поизчакаш поне още месец-два. Да храниш новороденото си дете от такава възраст не е героизъм, а доста опасна постъпка.
Хубаво, че педиатърът ти е казал, но решението си вземаш ти, а и отговорността е твоя.

# 9
  • Мнения: 202
За вашата възраст 110-120 мл е добре,а за соковете може да изчакаш,прочети в библиоеката.

# 10
  • Мнения: X
За количеството мляко се води предимно по детето - моята винаги ядеше повече, дори педито ми се караше, но не е нито дебела, нито нищо. Въпрос на дете - мисля, че 100мл. за вас е добре, но честно казано, не помня колко ядеше моето дете на тази възраст.

За сокчетата - изчакай, преди 3м. не ги давай. Те са изключително натоварващи, а не допринасят кой знае колко.  И без тях да минеш, хич няма да е проблем, но толкова рано не. Педиатърката ти не е наясно с новите тенденции и изследвания в областта на захранането, но и ти си затова - да преценяваш кое да, кое не.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами другите вече са те посъветвали за соковете, а моя син на вашата възраст пиеше 110мл. АМ

# 12
и ние на един месец пиехме по 100-110 мл на хранене , бебка тогава ядеше по седем пъти, но аз не съм се водила от кутията никога, просто педиатъра ми каза че трябва да стигнем максимум до толкова.
за сокчетата както са ти казали другите майчета- изчакай още повече че може да усилят коликите(сигурно още имате колики на един месец)

Общи условия

Активация на акаунт