Коя е мама?

  • 4 846
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета!
Имам регистрация, но предпочитам да пиша като гост. Става дума за "любимата" свекурва! Отново! Надявам се да не ви е досадно, но няма на кого да се оплача, а и  искам съвет.
Имам бебе на 6м. Свекито се опитва да помага, но нейната помощ се изразява в гледане на детето, докато аз чистя или готвя(то за готвенето по-добре аз да готвя, защото тя само буламачи прави). В началото бебчо имаше дълго време зверски колики и тя се научи да виси вкъщи по цял ден (живее на 5 мин. пеша). Отдавна нямам нужда от помощта й, но тя идва по 3 пъти на ден! #Cussing out Мъжо я е гонил със скандал, но жилището е нейно и тя се чувства у дома си, а и е 65г. и е вече доста изкуфяла - като започне да говори за нещо, няма спиране - отклонява се от тема много и те занимава снеща, които не те интересуват - и това всеки Божи ден!!! Та сега опитвам културен отбой, но има нещо, с което не мога да се примиря. Иска да й викаме маминка (майка ми е на 50г. и се назовава баба с гордост, а свеки се мисли за аристократка!!! #Crazy) Аз съм против това "маминка", но съм склонна да изчакам бебчо да проговори и да го науча да й вика баба. Twisted Evil Няколко пъти говорих с нея за това, но тя е много твърдоглава. А най-голямата ми мъка е, че като говори на малкото казва:"ох, на МАМА; ела при МАМА;", а като говори за мен пред детето казва "иди при мама Х".Представяте ли си? Бясна съм!!! smile3514 newsm61
Ако някой друг каже "ох, на МАМА" не се ядсвам толкова, нотази жена го прави сякаш нарочно!
Как да се справя? Не издържам вече - тя иска да контролира всички и всичко!
Много объркано стана, но се треса от нерви, а искам да кажа много неща!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Хуваво е,че жената ти е помагала,но пък сега ще е трудно да я отдалечите от семейството ти.Трябвало е още в началото да не и приемаш помоща,за да не се оплакваш сега.Предполагам,че и тогава си я познавала в тази светлина.А сега тя много неща си позволява да прави,може би защото ти си допуснала това.Мисълта ми е,че ако не искаш вече да ви досажда"право куме в очите" и това е.Лошото е,че е неин апартамент и тя се чувства в свои води.Независимо от това бъди решителна,кажи и какво мислиш за "маминка" и си отстоявай мнението.Аз лично не бих търпяла подобно нещо. Peace
И още нещо.Може да и кажеш,че с детето имате нужда от повече спокойствие  и ако и съпругът ти те подкрепя,просто не я пускайте да идва толкова често.Намирайте си причини за това,ако трябва и предполагам,че рано или късно ще се досети,че е излишна.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Много кофти!
Някои хора са си с болни мозъци.
Вдигни скандал и и кажи всичко.  Mr. Green

П.П. Аз съм го казвала, но свекърва ми още вика на Ния "муци", а не по име, тъй като не е кръстена на нея.

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Съвет не искам да ти давам, ти трябва сама да решиш как ще постъпиш. Ето какво бих направила аз:
1. Сядам и разговарям с мъжа си на 4-и очи - казвам му какво не ми харесва и не искам да прави майка му. Изяснявам неговото мнение по въпроса за "маминка" и честите посещения.
2. Привикваме "маминка" и и двамата и казваме в очите какво мислим за нея и действията й и я помолваме да се съобрязява с нашите желания.
3. Изчаквам 2 седмици за резултат, ако няма следва т.4
4. Привикваме я пак и й даваме възможност за избор - съобразява се с желанията ни, които са нещо съвсем нормално за семейство с дете или се изнасяме на квартира, което автоматично означава и преминаване към дипломатически отношения с нея, рядко виждане на внучето и никакво "мамосване".
И тук възниква един въпрос - мъжът ти как се е обръщал към бабите си?
Честите посещения можеш да предотвратиш, като си постоянно навън.

# 4
  • Мнения: 3 116
Ох, момичета, малко извън или в темата, но знаете ли аз често се хващам, че говорейки на други бебета казвам нещо от рода "мамина душичка" и т.н. Извинявам се на майките, но те казват че не се дразнят. И на мен ми се е случвало подобно нещо от други мами, но не се дразня. Чудя се дали не трябва да мисля повече преди да говоря  newsm78

Колкото до нашата свекърва и моята майка, те са си баби на Мая, маминки са на нас. Sneji е дала добра стратегия, но т.4 от нея изисква допълнителни финансови ресурси, така че по-добре да не се стига до нея май  Sunglasses

Успех в разрешаването на проблема  Heart Eyes


# 5
Ако някой друг каже "ох, на МАМА" не се ядсвам толкова, нотази жена го прави сякаш нарочно!
Даже на приятелки изобщо не се дразня! Но когато свеки го каже - нещо органично не  го понасям!
Колкото до помощта в началото - аз не я приемах, добре се оправях и сама, но тя си идваше и само ми губеше времето и още от вратата иска да вземе детето.Аз не и го давам, но тя едва ли не ми го дърпа от ръцете - абе грозна картинка! Искам детето да си има две баби, но тази ли е цената?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
"любимата" свекурва!


Мноооооого ме изкефи! hahaha hahaha hahaha
така и се пада!

# 7
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ох, момичета, малко извън или в темата, но знаете ли аз често се хващам, че говорейки на други бебета казвам нещо от рода "мамина душичка" и т.н. Извинявам се на майките, но те казват че не се дразнят. И на мен ми се е случвало подобно нещо от други мами, но не се дразня. Чудя се дали не трябва да мисля повече преди да говоря  newsm78

И на мен ми се е случвало подобно нещо. Често обърквам. Когато искам да се обърна към някое чуждо дете, понякога се обръщам към него с "маме", но просто навик. Не искам да дразня майките, но се извинявам...

# 8
  • Мнения: 953
виж мила,просто когато сте двете през деня й кажи кое не ти е приятно с меко тон.остави скандалите на мъж ти.ако и разговора м/у двете не помогне тогава просто излизай когато мислиш че ще дойде или  просто не отваряй вратата.като те пита кажи че си била в банята или нещо подобно.

# 9
  • Мнения: 2 821
"любимата" свекурва!


Мноооооого ме изкефи! hahaha hahaha hahaha
така и се пада!

то може и случайно да е станала грешката Mr. Green...с таз латиница направо Crazy
а по темата....не е приятно да ти се качат на главата по този начин...много дипломация е нужна в тез отношения...пожелавам ти търпение Hug

# 10
  • Мнения: 7 474
Направо ти съчувствам Tired Много е гадно да търпиш натрапници ежедневно, особено ,когато зависиш от тях по някакъв начин. И това мамо newsm78, изчакай да проговори и го учи ,че това е баба,баба,баба,баба,баба,..... И я потай дали я е срам от сина и и от това,че има внук та не иска да и викат баба?
П.П. Не и отваряй вратата!Къпи се по 5 пъти на ден. #Cussing out

# 11
  • Мнения: 289
Аз също много се дразнех на МАЙКА МИ като кажеше "мамино" и т.н. Свекърва ми също много искаше да идва, да гледа, но мъж ми и каза, че вкъщи ще идва само който и когато аз /снаха И/ реши. Това не я спря да мрънка и все още, че не я пускам вкъщи и подобни, но като не и отворих вратата два пъти не е идвала без покана. Според мен на теб ти трябва само търпение. Детето като проговори само ще каже "баба", а ти се опитай или да излизаш през дена /топло е - ура!/, или не и обръщай внимание ако дойде. Ще видиш, че с времето тези проблеми ще ти се виждат мнооооого мънички на фона на новите /идат по-големи - вЕрвай ми/  Sick

# 12
  • Мнения: 5 622
Здравейте, мамчета!
Имам регистрация, но предпочитам да пиша като гост. Става дума за "любимата" свекурва! Отново! Надявам се да не ви е досадно, но няма на кого да се оплача, а и  искам съвет.
Имам бебе на 6м. Свекито се опитва да помага, но нейната помощ се изразява в гледане на детето, докато аз чистя или готвя(то за готвенето по-добре аз да готвя, защото тя само буламачи прави). В началото бебчо имаше дълго време зверски колики и тя се научи да виси вкъщи по цял ден (живее на 5 мин. пеша). Отдавна нямам нужда от помощта й, но тя идва по 3 пъти на ден! #Cussing out Мъжо я е гонил със скандал, но жилището е нейно и тя се чувства у дома си, а и е 65г. и е вече доста изкуфяла - като започне да говори за нещо, няма спиране - отклонява се от тема много и те занимава снеща, които не те интересуват - и това всеки Божи ден!!! Та сега опитвам културен отбой, но има нещо, с което не мога да се примиря. Иска да й викаме маминка (майка ми е на 50г. и се назовава баба с гордост, а свеки се мисли за аристократка!!! #Crazy) Аз съм против това "маминка", но съм склонна да изчакам бебчо да проговори и да го науча да й вика баба. Twisted Evil Няколко пъти говорих с нея за това, но тя е много твърдоглава. А най-голямата ми мъка е, че като говори на малкото казва:"ох, на МАМА; ела при МАМА;", а като говори за мен пред детето казва "иди при мама Х".Представяте ли си? Бясна съм!!! smile3514 newsm61
Ако някой друг каже "ох, на МАМА" не се ядсвам толкова, нотази жена го прави сякаш нарочно!
Как да се справя? Не издържам вече - тя иска да контролира всички и всичко!
Много объркано стана, но се треса от нерви, а искам да кажа много неща!

Уф..всичко добре, но много грубо бееее...ей това не го харесвам. Не мисля, че жена на на 65 години е изкуфяла, честно!

Сигурна съм, че имаш право за себе си, но не ти прави чест да говориш така за жената. Утре, както се казва може да се окажеш на нейно място. Малко повече толерантност.... Peace

# 13
  • Мнения: 3 576
Имам предложение - направете си форум 'СВЕКЪРВА' и се оплаквайте там.
Честно казано ми писна всяка втора тема да е "свеки е дзвер".

Мойта пък е много добра и не ми е приятно така да се плюе по горките женици!

# 14
  • Мнения: 5 622
Имам предложение - направете си форум 'СВЕКЪРВА' и се оплаквайте там.
Честно казано ми писна всяка втора тема да е "свеки е дзвер".

Мойта пък е много добра и не ми е приятно така да се плюе по горките женици!

A моята позиция по-горе пък е принципна..аз също не се оплаквам, макар да не получавам и грам помощ.. Честно казано се чудя на тези, които се оплакват, че им помагат. Дали ще им е по-добре да няма някой и с  ей толкова да м помогне?

Общи условия

Активация на акаунт