предстои ми пластика на тръби.....

  • 2 113
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,дълго време чета форумите,но все не се осмелявах да пиша.Аз съм от Пловдив,омъжена съм от 4 години и от тогава правим опити за бебе,но до момента -никакъв резултат.Дълго време се лутах,обиколих всички уж специалисти в Пловдив-нищо.Никой не ми постави ясна диагноза.Всички казваха няма причина.В "Торакс"при д-р Кунчев преди 2 год. ми правиха цветна снимка по някакви нови технологии-проходими маточни тръби,хормони наред,хламидий-отрицателен,спермограма наред,а не става.Последваха няколко инсеминации-нищо.Изплатиха ме в "Бора "при д-р Матеев.Оказа се ,че това не било никаква цветна снимка,трябвало да се направи нова -истинска.Оказа се ,че и двете ми тръби са непроходими,последва лапароскопия-множество сраствания-външни,препоръча ми пластика на тръби,защото при този статус ин-витро ще бъде неуспешно.Пропуснах да ви кажа,че имам 1 аборт по желание,когато бях на 17-по ирония на съдбата от съпруга ми.Много съм обезпокоена ,защото се порових и прочетох само негативни неща за случващото се след тази операция.Не знам какво ще стане.Преди 2 год си правих изследване за хламидий-отрицателен.Сега трябва да правя нов-дали ще имам...Ужасно съм притеснена.Благодаря ви !

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Моя позната след пластика на тръбите забременя много бързо.
Успех и мисли положително  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 376
Здравей Линекс,
А защо при твоя статус инвитрото щяло да е неуспешно? Аз до колкото разбирам това е най-сигурният метод при непроходими тръби и сраствания.

# 3
Защото,при такива сраствания било трудно да се стигне до яйчниците!Всъщност не знам вече,ужасно съм объркана!Каза ,че на този етап нямало да се получи,а след операцията,можем да изчакаме да стане по нормален път!Ако не се получи ,тогава ин-витро!

# 4
  • Мнения: 3 376
Хмм, трудно е на яйцеклетката от яйчниците да стигне до матката, но друго newsm78 Да е трудно на лекарите да вземат яйцеклетка за инвитрото не ми се вярва много, но знае ли човек. Знам, че много лекари са склонни да препоръчат пластика на тръбите преди инвитрото, защото все пак има някакъв шанс след това забременяването да стане от само себе си и да се избегне инвитрото. Няма защо да се притесняваш. Лапароскопската операция не е толкова тежка, колкото коремните операции. А ако не успее пластиката, смятам, че имаш голям шанс с инвитро. Но не мисли за там сега. Пожелавам ти успех на лапарото! И да се похвалиш като стане после  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
А срастванията не можаха ли да ги отстранят при лапароскопията? Или е нямало смисъл заради непроходимите тръби?

# 6
  • Мнения: 114
А защо по време на лапароскопията, не ти направиха пластика?

# 7
  • Мнения: 90
Да не би да имаш Хидросапингис/сигурно греша точността на термина/Според мене безмислена тази пластика.Щом има двустранна непроходимост и множество сраствания по добре да се пристъпи направо към инвитро.Моите яйчници също са в сраствания дори единият въобще не са могли да го визуализират по време на лапарото/единствената ми тръба е с разрушен фимбрален апарат и т.н/Но лекарят при когото съм се насочила за инвитрото каза че това не е проблем за пункцията.Абе всичко зависи от опитността на лекаря.И защо за бога не са преминали от диагностична към оперативна лапароскопия.Защо трябва да те отварят наново?

# 8
Момичета много благодаря на всички ,които са ми писали.Аз не съм много наясно,но както ми обясниха за пластиката трябва да е отворена операция,затова не са преминали в оперативна,срастванията не са дълбоки ,но много.Освен това трябвало организма да се подготви за тази операция поне 2 месеца с антибиотици,за да се избегнат нови сраствания след нея.Днес си правих изследвани за хламидий,дано е отрицателен.Утре ще излязат резултатите.Стискайте ми палци!Мисля,че отговорих на въпросите ви ,но ако съм пропуснала нещо -ще пиша пак! Sad

# 9
  • Мнения: 114
Успех Линекс, стискаме ти палци разбира се. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт