Вярвате ли в коледни чудеса?

  • 15 794
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 822
вероятно битува отпреди кока кола да означава въобще нещо.

# 61
  • Мнения: 1 770
Никой не е заставен насила да вярва в каквото и да е...
Все пак " Чудесата се случват на тези, които вярват в тях!" 🎄🎁🍀❤💫

# 62
  • SF
  • Мнения: 21 093
Ти откри топлата вода!

# 63
  • Мнения: 5 115
Чудесата ги възприемам като случващи се добри неща, положително развитие на проблеми, срещи с хора с добри сърца. И също чудесата са това, което ни се случва и не можем да намерим обяснение защо се е случило, но винаги е с положителен знак. Вярвам в чудесата, в доброто стечение на обстоятелствата, което не зависи от човешка намеса. Просто нещо се нарежда по най-правилния начин, независимо какво си пожелавам или искам.

# 64
  • Мнения: 1 770
Чудесата ги възприемам като случващи се добри неща, положително развитие на проблеми, срещи с хора с добри сърца. И също чудесата са това, което ни се случва и не можем да намерим обяснение защо се е случило, но винаги е с положителен знак. Вярвам в чудесата, в доброто стечение на обстоятелствата, което не зависи от човешка намеса. Просто нещо се нарежда по най-правилния начин, независимо какво си пожелавам или искам.
Съгласна съм, че чудо е добротата, която даряваме и получаваме всеки ден от живота си! Чудо е да срещаме добри хора, макар и рядко, но отново и отново! Чудо е и благословия да бъдем толерантни, милосърдни и да обичаме истински, без да търсим нещо в замяна! Ще повярваме в чудесата, когато се научим да даваме повече, отколкото искаме да получим!

# 65
  • Мнения: 2 039
По въпроса-не не вярвам.На Коледа се празнува раждането на Исус Христос,което по религиозните норми е чудо,тъй като последво непорочно зачатие.

# 66
  • SF
  • Мнения: 21 093
Mom of 3, много напомпани са ми тези думи и понеже много яко ги развяваме, наближи ли Рождество, вече звучат като лозунг.
Да бъдам по-добри (??!? от кого??!), да даряваме, да даваме, а да не получаваме, да подпомогнем по-слабия, по-болния, по-бедния, по-самотния, по-нещастния.
Ами това го правим непрекъснато, без да е Коледа. Какво значи да се научим? Коя от вас има болно детенце или родител и го е оставила да се бори сам? Коя от вас не е правила подарък, без да са й поднасяли друг в замяна? Научили сме се, а ако не сме, изречения като "Трябва да се научим да даряваме повече, отколкото получаваме..." няма да ни научат на нищо.

# 67
  • Мнения: X
Сигурно да бъдем по-добри от себе си.

Преди време покрай Коледа се започна пак с едни такива призиви и отчети на стореното добро. Чудесно! Похвално! И така ми хрумна сред познати да задам въпроса: Кое е последното добро, което си спомняте да ви е направено напоследък?
Резултатът беше, че от примерно 20 души, само 1 си спомни за сторена му добрина, макар и малка.
Изводът за мен беше, че хората са се вторачили в своите добри постъпки, а не забелязват доброто около тях. Зачудих се, толкова ли пък никой по никакъв начин не се беше отнесъл мило с тях.
Според мен човек вижда това, което иска да види.
Понякога пък доброто те шамаросва изневиделица, въпреки скептицизма ти. Изниква точно от някой тъмен ъгъл, от който не очакваш да излезе нищо хубаво, и ти казва: "Видя ли, че можело и така?" Това също е чудо.

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 093
Говорейки небрежно, в ежедневни разговори можеш да научиш много повече за сторена добрина, отколкото  ако отправиш внезапно въпроса.
Кое е последното добро, което са ти направили? - И човекът се стряска. Чуди се сега коя от всички добрини да посочи. Вчера напазаруваха вместо мен (не, това е тъпо! и онзи ден пазаруваха вместо мен), през уикенда ме заведоха на ски, направиха ми изненада (аууу ще ме помислят за комерсиален), свързаха ме с най-добрия лекар, който ми помогна да открия здравословен проблем, аз му платих и почерпих (това сега добрина ли е, не е ли!? Като исках връзка с лекаря, ми беше полезно, но после си плащах прегледите).
Ако искаш да разбереш за доброто в живота на другите, бъди по-наблюдателен в това, за което те говорят. Ще научиш много повече за тях, отколкото да поставиш въпроси ребром. Това е като Кои 3 неща ще вземеш със себе си на самотен остров? И се почва: книга, снимка на детето, годежния ми пръстен. А никой не се сеща за томахавка, боздуган, кашон кибрит, найлон, сигнални ракети, тенждера, въже, шампоан...

Последна редакция: пт, 08 дек 2017, 12:28 от Esmee

# 69
  • Мнения: X
Може и да е така. Дано! Simple Smile

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 036

Аз мисля, че е така, да  Heart Eyes Party Peace

Есме, благодаря ти за хубавия пост  Hug Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 2 214
Много хора правят добрини само по Коледа и това е куртоазия
ще нахранят бедните дечица,самотните възрастни хора и после какво
цяла година тези хора пак ще гладуват
доброто е вътре в нас,или сме добри,или не
същото е и когато невярващи хора демонстративно отиват на църква и палят свещи, а после кълнат съседа или някой от роднините си
аз съм изначално добродушна и чак до простотия раздаваща се за другите
ако успея да променя това-наистина ще е коледно чудо
а иначе не вярвам в чудеса- искам само близките ми да са здрави, защото напоследък се случиха много тревожни събития
Светли празници на всички и раздавайте любов всеки ден, а не само на Коледа bouquet bouquet bouquet

# 72
  • Мнения: 1 770
Mom of 3, много напомпани са ми тези думи и понеже много яко ги развяваме, наближи ли Рождество, вече звучат като лозунг.
Да бъдам по-добри (??!? от кого??!), да даряваме, да даваме, а да не получаваме, да подпомогнем по-слабия, по-болния, по-бедния, по-самотния, по-нещастния.
Ами това го правим непрекъснато, без да е Коледа. Какво значи да се научим? Коя от вас има болно детенце или родител и го е оставила да се бори сам? Коя от вас не е правила подарък, без да са й поднасяли друг в замяна? Научили сме се, а ако не сме, изречения като "Трябва да се научим да даряваме повече, отколкото получаваме..." няма да ни научат на нищо.

Аз не искам да уча никой на нищо. По-скоро това си е моя лична философия да се боря всекидневно със злото в мен и да се стремя да съм по-добра от вчера. По-добра, заради самата мен, а не по-добра от някой друг. Не за друго, а защото негативните мисли и чувства ме карат да се чувствам зле и неспособна да изживявам ценни моменти с хората, които обичам...

# 73
  • София
  • Мнения: 68
По-приятно е да вярваш, че вярваш Wink

# 74
  • Мнения: 1 822
На това май му казват mindfuck Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт