Бебо е с диагноза Гастро-езофагеален рефлукс

  • 641
  • 6
  •   1
Отговори
Мили мами, един месец се чудех какво му има на моят мъник, който гълташе въздух кривеше се, не искаше да яде и тн. В резултат на това за 3 седмици ми беше натдал само 250 грама.  Cry Заведох го на гастроентеоролог и д-рката ни постави диагноза гастро-езофагеален рефлукс. Ако имате подобен проблем моля ви дайте ми съвет, как бих могла да му помогна и дали това ще се израсте. Той вече е на 4 месеца, а обикновенно това е характерно за по - малките бебета. Освен това педиатърката пък ми казаха, че ако се задълбочи ще има нужда от хирургична интервенция. Ако някой е правил такава операция на бебето си, кажете ми тежка ли е и възтановителният период дълъг ли е?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 802
Надявам се Еми да се включи - синът й Ивчо дълго време беше с тежък ГЕР и тя може да сподели много личен опит.

# 2
  • Мнения: 1 586
Личен опит нямам, но ето една много полезна статийка за ГЕР:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0

# 3
  • Мнения: 73
И моят син  също връща храна, вчера бяхме при лекарката, тя ни успокои че до 1 година ще го израсте.Често се случвало. Ние също след 3-ят месец започнахме с повръщането:( Но сега забелязах, че когато му давам по-гъста храна/ пюре, каша/ не повръща. Може би и при вас ще е така. Друго важно което ми каза лекарката е , че леглото на детето трябва да е с 45 градуса наклон. На мен ми се струва малко множко, и затова ние сме го направили около 30. Също след хранене го дръжте по-дълго време изправено, на ръце.
Не се притеснявай, ще се надяваме че всичко ще е ок, с хепи енд Laughing

# 4
  • Мнения: 77
Храни често, на поискване. Изправяй го да се орига няколко пъти по време на хранене. При нас това помогна много. ГЕР-а се израства, не се притеснявай.

# 5
  • Мнения: 1 737
Как повръща детето? Не си написала нищо за това - по колко, на фонтан ли? При оригване, или дълго време след сукане? За да се постави тази диагноза категорично и да се стигне до операция, се минава през един много неприятен преглед, мисля че с цветна каша и ехограф и ако не е тежък случая изобщо не се стига до него. Трябва да е доста сериозно положението, за да ви пратят изобщо на прегледа.
На нас ГЕР ни написа, че имаме педиатърката за пръв път на 8 месеца, което също много ме учуди, но наистина тогава започна да повръща цялото си ядене на фонтани.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 478
И моята дъщеря имаше тежък рефлукс и повръщаше по 20-30 пъти на ден като фонтан.Наддаваше средно.Повръщането понамаля след въвеждането на по твърди храни но почти спря чак на 11 месеца.Не искам да си припомням какъв кошмар беше всичко това.Давахме и лекарства Координакс и Атропин,мляко Фризовом, но не помогнаха.Трябва матрака на кошарата да е повдигнат,да го уригваш по често ,да не даваш кисели пюрета и сокове[на нас даже ни ги бяха забранили, че много дразнят стомохчето]Не трябва да го оставяш самичък, че може да повърне и да се задави.Всички храни които въвеждахме ги давахме много бавно и през големи интервали.Знам че трудно се гледа бебе с тежък рефлукс но поне да се успокоиш че се израства[при всяко дете на разл. възраст]Дъщеря ми все още повръща ,но само като е болна защото лекарствата и дразнят стомаха.Успех и железни нерви.

Общи условия

Активация на акаунт