Канада и намиране на първа работа

  • 944
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте момичета,
Аз продължавам да се притеснявам  Blushи да ви тормозя с въпросите си. Исках да попитам за личните ви впечатления относно трудностите при намиране на първата ви/на половинката ви работа. Смятате ли, че до месец след пристигането е възможно да се започне каква да е работа (продавач, камериер) и след колко време някаква административна работа изискваща английски и компютърна грамотност? Мерси на всички за мненията  Hug

# 1
  • Мнения: 3 932
Специално за Кебек можеш да почнеш официално работа след около 3 седмици, когато си получиш социалния номер (документа, удостоверяващ, че имаш право да работиш в страната)
Иначе ниско квалифицирана работа има бол( на минимална заплата почваш без проблем).../, а останалото е много индивидуално, аз лично съм се отдала на учене, така че за по-високо ниво на работа не мога да дам съвет, но е и функция от проф. опит, който имаш в Бг и е въпрос на шанс...ако някой те препоръча е още по-лесно...
 Peace

# 2
  • Мнения: X
Мерси много за отговора Simple Smile да се надяваме, че късмета ми/ни ще проработи когато е необходимо  Praynig

# 3
  • Мнения: 636
С пристигането веднага кандидатствайте за Social Insurance Number (разрешително за работа). Отнема около месец да пристигне, но ви дават бележка, 4е сте кандидатствали за него и само го 4акате физи4ески по пощата. Показвате тази бележка на евентуален работодател и няма нужда да 4акате.

От нашия опит най-бързият на4ин за намиране на нискоквалиф. работа е 4рез агенции. Трябва да ви се обадят до 2-3-5 дни. Такива ще намерите по местоживеене в местните вестници. Има безплатни вестници с обяви за работа и реклами на подобни агенции, напр. Employment news.
Работата, която предлагат, е напр. по разни фабрики на пото4ни линии - $8-10 на 4ас (за жена) и $10-15 (за мъж). Работата е лека - да опаковаш кашон4ета с шампоан4ета напр. Аз запо4нах такава работа на 7-8 ден от пристигането. Работих я 3 дни, след това намерих друга.
Ако това е под вашите престави и намерения - пробвай с ресторанти за бързо хранене - към $7 на 4ас, хранителни магазини - около $8 на 4ас. Винаги търсят хора, особено full time. За мъжете - pizza delivery, но е необходима кола.

Най-важното е да си преработвате резюмето според работата, за която кандидатствате. Вси4ко знаете, вси4ко можете, back home сте вършили то4но това, за което кандидатствате. Тук приемат думите ви без съмнение.

Що се отнася до квалифицирана работа - когато се ориентирате в обстановката.

# 4
  • Мнения: 274
"Hesitant", кутията ти с лични съобщения е пълна и неможе да ти се изпраща лично съобщение.

# 5
  • Мнения: X
Не бях забелязала за кутията  Embarassed Вече е ОК

Общи условия

Активация на акаунт