Мами, много ли папаме?

  • 1 242
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Ето режима ни/от скоро  включих плодово пюре и плазмонки/:

6,30:     200 мл.мляко
9,00:     50 - 60 гр.плодово пюре
10,00:   200 мл.мляко
13,30:   180 гр.зеленчуково пюре с 2 м.л.мляко или месно без мляко
16,00:   50-60 гр.плодово пюре
17,00:   180 гр.каша
20,30:   200 мл. мляко + 2 Плазмонки

Добре беше с килата досега/7800 на 72 см/, но преди няколко дни включих плодовото пюре между храненията и 2 Плазмонки към млякото вечер да видя дали ще се буди толкова често.Понеже има голям апетит и яде колкото му дам, се чудя дали не прекалявам с храната.
Следващата консултация е след 1 месец, и ако наддава много и свикне на тоя режим сега, как да му намалявам храната после  newsm78

# 1
  • Мнения: 680
не е много нормално си е не се притеснявай.
ние хапваме така:

8.30-9.00 попарка или АМ(250мл.)
12.30-13.00 манджичка от кухнята(250мл.)
16.30-17.00 крем или каша(250мл.)
20.30-21.00 супичка(250мл.)

ние сме 8,600кг. и 70см. Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Е, ако е много какво - ще държиш бебе на диета ли? Mr. Green

Екстра сте си, щом детето се чувства добре така - това е важното.

# 3
  • Мнения: 128
Да, екстра сме Mr. GreenНо досега не давах плодово пюре, а вечер си пиеше млякото чисто.Сега дигнах калорийките и ще видим Wink
Ама се чудя как вашите бебоци си показват кога са се нахранили.Моят сладур като зяпне, няма спиране, и 300 гр.да дам ще си ги изяде с апетит, така че аз ще трябва да решавам колко и какво да яде Confused

# 4
  • Мнения: 432
Добре сте си.Ники е 8кг,68см.Храни се така:-7кърма,8-попара,11.30-зеленч.пюре или месно-200гр,16ч-плодово или каша,19-АМ/170/,22-АМ/170/. И през ден сок м/у храненията-60-70мл.

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Мисля,че си хапвате много добре Peace.Не се притеснявай.

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Радвай се, че яде, защото идва един период, в който не иска да хапне нищо

# 7
  • Мнения: 128
Вчера за пръв път сложих Плазмонки във вечерното мляко и се събуди чак в 5, иначе се буди към 2-3/за минутка-две/ , после в 5.Дали е просто случайност или като сложа Плазмон го засища за цялата нощ?

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Възможно е, на мен плазмонката ми дава още час-два сън.  Mr. Green
за количеството-ами детенце си е голямо, така че вероятно си го иска. Аз съм с фобия към надебеляване и лееееко го ограничавам.
Мисля си, че може е по-добре да посъкратиш храненията, че така детенце папа през половин час, но това е мое мнение. Т.е. да даваш на едно хранене млякото и пюрето, щото иначе само го храниш. За мен разлика от един час между две хранения не е удачна.

# 9
  • Мнения: 128
И аз исках да давам плодовото пюре като десерт и съответна да намаля количеството на 2 от храненията, но педито каза че не трябва плодовото да е за сметка на нито едно от храненията и да го давам междинно, т.е.допълнително

# 10
  • София
  • Мнения: 7 020
Ох, да ти е жив и здрав Филип и така добре да си хапва и по-нататък, добър апетит!

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И аз исках да давам плодовото пюре като десерт и съответна да намаля количеството на 2 от храненията, но педито каза че не трябва плодовото да е за сметка на нито едно от храненията и да го давам междинно, т.е.допълнително
Ми, незнам.  newsm78 Ако дете е малко гладно ще изяде 50 мл плод, ако е по-гладно ще си изпапа млякото и ще си поиска 50те мл плод. Де да знам. Така или иначе, първо ще му предложиш млякото и после, колкото плод или зеленчук иска, няма да е за сметка на млякото

# 12
  • Мнения: 649
И аз исках да давам плодовото пюре като десерт и съответна да намаля количеството на 2 от храненията, но педито каза че не трябва плодовото да е за сметка на нито едно от храненията и да го давам междинно, т.е.допълнително
Ми, незнам.  newsm78 Ако дете е малко гладно ще изяде 50 мл плод, ако е по-гладно ще си изпапа млякото и ще си поиска 50те мл плод. Де да знам. Така или иначе, първо ще му предложиш млякото и после, колкото плод или зеленчук иска, няма да е за сметка на млякото


и аз така мисля, добре ще е да има малко повечко време между яденето.. да му се оспокои стомахчето и да си огладнее за следващото хранене.

а по въпроса как познавам, че се е наял: ами тои като затвори устата и край! и с кран не можеш да му я отвориш...
за количествата не се притеснявай- води се по детето! като тръгне да пълзи и ще си изразходва калориите  Hug моят последният месец и грам не е наддал, а яде като змей, но не се спира на едно място цял ден

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
нормално е,щом детето иска давай

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203

Мисля си, че може е по-добре да посъкратиш храненията, че така детенце папа през половин час, но това е мое мнение. Т.е. да даваш на едно хранене млякото и пюрето, щото иначе само го храниш. За мен разлика от един час между две хранения не е удачна.

Това смятам и аз.
Като ви погледнах часовете на хранене и си те представих по цял ден с лъжицата да храниш... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт