Застъпено майчинство

  • 1 803
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Пускам тази тема ,защото нищо не открих по нея .Има я като заглавие но изписва грешка или че нямам достъп по нея.Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем скоро да пише как седят нещата,защото в службата ми отговориха че не са запознати.Има ли смисъл изобщо да излизам в болнични за второто дете.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 8 917
Пускам тази тема ,защото нищо не открих по нея .Има я като заглавие но изписва грешка или че нямам достъп по нея.Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем скоро да пише как седят нещата,защото в службата ми отговориха че не са запознати.Има ли смисъл изобщо да излизам в болнични за второто дете.Благодаря ви предварително.

Няма особен смисъл защото през тия 135 дни ще вземаш отново 160 лв,понеже МРЗ е равна на обезщетението за майчинство. Защо е така - ако те интересува ще ти го опиша с членове от Кодекса за соц.осигуряване. Peace

# 2
  • Мнения: 414
Пускам тази тема ,защото нищо не открих по нея .Има я като заглавие но изписва грешка или че нямам достъп по нея.Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем скоро да пише как седят нещата,защото в службата ми отговориха че не са запознати.Има ли смисъл изобщо да излизам в болнични за второто дете.Благодаря ви предварително.

Аз мисля, че искаш не искаш, трябва да излезеш в болничен тъй или иначе. После почва да тече майчинството на второто дете. Тъпото в случая е, че болничния е процент от парите, дето си взимала преди да излезеш в болничен, а те са самото първо майчинство, т.е. излизат по-малко. Някой да каже дали не може да се спести тоя болничен... според мен не става.

# 3
  • Мнения: 8 917
Пускам тази тема ,защото нищо не открих по нея .Има я като заглавие но изписва грешка или че нямам достъп по нея.Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем скоро да пише как седят нещата,защото в службата ми отговориха че не са запознати.Има ли смисъл изобщо да излизам в болнични за второто дете.Благодаря ви предварително.

Аз мисля, че искаш не искаш, трябва да излезеш в болничен тъй или иначе. После почва да тече майчинството на второто дете. Тъпото в случая е, че болничния е процент от парите, дето си взимала преди да излезеш в болничен, а те са самото първо майчинство, т.е. излизат по-малко. Някой да каже дали не може да се спести тоя болничен... според мен не става.

Не само,че не може, но и няма смисъл. Болничните поради бременност и раждане са 90% от брутното трудово възнаграждение за предходните 6 месеца, НО когато е по-малко от МРЗ като основа се взема МРЗ. Т.е. докато е в болнични поради бременност и раждане ще взема минимум 160 лв Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При мен се застъпиха двете майчинства. Laughing Като дойде ред излизаш в болнични преди термина като тогава имаш право и на половината майчинство от първото дете.

# 5
  • Мнения: 221
при мен също ще се застъпят,но мисля, че по закон се полага и 50% от първото майчинство,т.е 160лв +80лв newsm78

# 6
Понеже и аз пуснах подобна тема преди няколко дни... да се включа с още едно питане, ако може да ми стане съвсем ясно - значи, като дойде моментът да излеза в болнични, ще се плащат болничните /160 лв/+80 (50 % за първото). А доколкото си спомням, едно време имаше опция да се прехвърли майчинството другиму - напр. на бабата. Т.е. така биха били 2 х 100 %. Бабата взима 100 % "майчинство" за първото дете, а майката 100 % за второто. Може и това "прехвърляне на майчинство" да не е актуално вече или аз да съм разбрала и запомнила погрешно, ако някой е наясно, ще съм благодарна да отогвори.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Благодаря ви за вниманието момичета.За да прехвърля майчинството бабата трябва да е на трудов договор,но при мен едната е пенсионерка ,другата на свободна практика,така че да съм си правила сметката newsm78

# 8
  • Мнения: 120
Благодаря ви за вниманието момичета.За да прехвърля майчинството бабата трябва да е на трудов договор,но при мен едната е пенсионерка ,другата на свободна практика,така че да съм си правила сметката newsm78
Трябва да еосигурявана за всички осигурителни рискове или всички без ф.безработица. Но това може да бъде и таткото или някой от дядовците. За по-сигурно виж Кодекса на труда и Кодекса за социално осигуряване, ако имаш тази възможност.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Майчинството може да се прехвърли на някой само ако се връщаш на работа. Неможе да се получават две майчинства наведнъж. Така ми отговориха от НОИ на мен.

# 10
  • Мнения: 8 917
Майчинството може да се прехвърли на някой само ако се връщаш на работа. Неможе да се получават две майчинства наведнъж. Така ми отговориха от НОИ на мен.
И според мен 2 обезщетения за едно и също обстоятелство не може да се вземат, но някй може и тук да е намерил вратичка newsm78

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Майчинството може да се прехвърли на някой само ако се връщаш на работа. Неможе да се получават две майчинства наведнъж. Така ми отговориха от НОИ на мен.
И според мен 2 обезщетения за едно и също обстоятелство не може да се вземат, но някй може и тук да е намерил вратичка newsm78
Аз не успях. Mr. Green Ако някой успее да се похвали Laughing

# 12
  • Мнения: 3 336
Момичета, а да ми кажете аз като съм с близнаци имам ли право да ползвам майчинство и половина, като 2 застъпени майчинства или в моя случай е само 1 и за двете #2gunfire

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Колкото и да е неприятно и неправилно според мен  имам информация че за близнаци имаш право само на едно майчинство. Cry

# 14
  • Мнения: 3 336
Колкото и да е неприятно и неправилно според мен  имам информация че за близнаци имаш право само на едно майчинство. Cry

Хаха, честито Laughing Сефте hahaha Joy Излиза, че да дадеш на родината 2 деца едновременно е възможно най - прецакващото нещо, което може да направи една майка Mr. Green

Ето затова ще отида да протестирам на 1 юни пред Парламена, ако още не сте видяли темата за протеста за детските и майчинството - ето я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99945.0

Общи условия

Активация на акаунт