Върти си главичката само на едната страна

  • 2 165
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Бебето ми  е на 3 мес. и днес ходихме в ортопедията на Г.Баня - казаха ни че има може би скъсани мускулни влакна на вратлето или удебеляване на сухожилие вследствие на неудобно положение в утробата. Държи си главичката само на едната страна и не иска да си я обръща на другата. Препоръчаха ни ежедневни масажи в продължение на 1 година. Има ли други мами с подобен проблем. Бих искала да се консултирам и с второ мнение, ако сте доволни от някой ортопед моля пишете ми.

# 1
  • Мнения: 1 708
Дъщеря ми го имаше този проблем.препоръчвам ти да го види хирург и той да каже как да процедирате!
И ние го видяхме когато беше на 3 месеца и се наложи да бием едни инжекции и после физиотерапия,отделно упражнения.
Трябва да се види до каква степен и дали може да се оправи само с масажчета.
Иначе е много често срещано,не се притеснявай просто потърси хирург!

# 2
  • Мнения: 3 251
И на моят големия син го откриха, когато бе на месец и 1/2, но беше започнало да се калцира/имаше удебеляване/. След консултация с хирург, започнахме масажи, които той ни показа, същевременно нанасяне на унгвент и гимнастика. На всеки 20 дена ходехме на контролен преглед и до 3-4 месец изчезна.

# 3
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, това  се нарича крива шия, обикновено се открива към 20ия ден и причината не е напълно изяснена.  Лекува се, но трябва задължително да правите рехабилитация, защото иначе се получават усложнения. Защо не отидете в Института по Педиатрия. Там има специалисти и ще може да правите рехабилитация по здравната каса. Незнам кой лекар точно да ти препоръчам там, но утре мога да попитам и да ти кажа.

# 4
  • Мнения: 1 942
Ами на Ники при изписването лекарката, която извиках у дома я огледа и видя, че едната жила е по-дебела от другата. Ники определено предпочиташе да се обръща и спи на другата страна. Лекарката каза да изчакаме и ако се наложи да ходим на физиотерапия, но при нас се оправи самичко. Но физиотерапията няма да ви навреди и много бързо ще се оправите, сигурна съм  Peace

# 5
  • Мнения: 481
Вчера ме посъветваха да го прегледа д-р Литвиненко.
Ако някой има впечатления от него да драсне два реда.

# 6
  • Мнения: 1 063
Ние имахме същия проблем на два месеца, педиатър ме прати в клиника "Св.София" за преглед.Това е клиниката за церебрална парализа, но да не те плаши като име, защото там се рехабилитират деца и с подобни проблеми.Определено мога да ти я препоръчам повече от  педиатрията, защото рехабилитаторите са обучени по Войта, Бобат и имат много добър подход към бебета.Ние ходим вече 6 месеца, защото ни откриха и други проблеми и досега сме наваксали почти всичко за възрастта.Колкото по-рано се започне рехабилитация толкова по-добре.Успех и дано се оправите бързо!

# 7
  • Мнения: 4 414
Литвиненко е невролог. ако имате съмнения за неврологичен проблем, можете да го посетите. аз лично имам предпочитания към невролозите в Св. София. ходихме там на рехабилитация 6 месеца, но по причини, съвсем различни от вашите.
иначе, аз като малка съм имала такъв проблем с вратлето. получил се е при раздането - разтегнати мускули или нещо подобно. при мен не е било от неврологично естество. оправила съм се точно с масажи за сравнително кратко време.
успех  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 626
Вчера ме посъветваха да го прегледа д-р Литвиненко.
Ако някой има впечатления от него да драсне два реда.
На моя приятелка детето ходеше при него. Добър  лекар е и е много внимателен наистина e  невролог, но и той може да те консултира, защото има различни причини за крива шия, една от които е неврологична.
Ако искаш мнение на още един ортопед, отиди  при д-р Драганов във военна болница. Ще ти дам на лични и тел. на една рехабилитаторка, която работи с това заболяване.

Последна редакция: ср, 17 май 2006, 21:16 от ralinikol

# 9
  • София
  • Мнения: 626
PS д-р Драганов работи със Здравната каса.

# 10
  • Мнения: 481
А д-р Драганов детски лекар ли е?

# 11
  • София
  • Мнения: 626
А д-р Драганов детски лекар ли е?
Да, ортопед е и работи с деца, но не съм сигурна дали не преглежда и възрастни.

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 11:13 от ralinikol

# 12
  • Мнения: 481
Днес ходихме при Литвиненко. Беше невероятна лудница - бяхме 21-ви от общо 25 номера.Отвисяхме се - 3 часа. Докторът беше много любезен. Всичко се получило от неудобно положение в утробата и ни прати на рехабилитация. Благодаря ви за съветите.

# 13
  • София
  • Мнения: 626
Днес ходихме при Литвиненко. Беше невероятна лудница - бяхме 21-ви от общо 25 номера.Отвисяхме се - 3 часа. Докторът беше много любезен. Всичко се получило от неудобно положение в утробата и ни прати на рехабилитация. Благодаря ви за съветите.

В педиатрията ли ще ходите на рехобилитация? Бъди подготвена за плач по време на рехабилитацията поне от началото. Но пък всичко ще се оправи. Успех.

# 14
  • Мнения: 42
и мойта на 3 месеца категори4но клонеше на 1 страна когато я слагах по корем,а по гръб ме гледаше с леко завъртяна глави4ка.Педиатърката ни не го с4ете за голям проблем,но все пак ни прати на масаж.10 процедури само ,но сега като 4е ли си държи добре главата.

Общи условия

Активация на акаунт