Изследвания и прегледи на 1 година

  • 1 435
  • 10
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Нарочно пускам темата в този подфорум, защото тук влизат повече майки. Но ако модераторите решат да я местят, моля.

Интересува ме какви са задължителните прегледи, през които трябва да минат дечицата, навършили годинка. Със сигурност знам, че се пускат кръвна картина и урина. Някъде споменаха за очен лекар и УНГ.
Нашата педка ни пусна кръв и урина, но за нищо друго не спомена. Пак ще ми се скатае, както за ортопеда миналата година и ще ми писне!
Така че- споделете каквото знаете по въпроса, за да си поискам направления, за където е необходимо. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 922
Когато баткото стана на 1 година, личната лекарка ни назначи изследвания на кръв, урина и чревни Peace - тези изследвания ги правим всяка година (а понякога и два пъти в годината)
За УНГ и очен - нищо
Успех Grinning

# 2
  • Мнения: 3 447
Назначиха ни само кръв и урина newsm78 На ортопед ходихме на 3 месеца, на очен - на 5... педито нищо не спомена.

# 3
  • Мнения: 46 430
Кръв, урина и обща оценка на състоянието.
Това мисля, че бяха Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 281
и при нас беше
Кръв, урина и обща оценка на състоянието.

# 5
  • Мнения: 295
На нас ни предстои да станем на годинка. Има ли някъде таблица с референтни стойности на показателите, които се изследват в кръвта и урината?
Благодаря

# 6
  • София
  • Мнения: 6 965
Кръв, урина и очен, като направлението за очен си го изпросих, но офталмолога, при който ходихме, каза че този профилактичен преглед на годинка е задължителен, просто GP-тата си пестят направленията.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Кръв, урина и очен, като направлението за очен си го изпросих, но офталмолога, при който ходихме, каза че този профилактичен преглед на годинка е задължителен, просто GP-тата си пестят направленията.

Ето, че още нещо си е спестила нашата  #Cussing out Каза ми, че се изпращат децата със съмнения за някакъв проблем с очите  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 3 360
Само кръв и урина ни пуснаха на нас!Сега чувам и за очен... newsm78Поредния пропуск!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 965
Кръв, урина и очен, като направлението за очен си го изпросих, но офталмолога, при който ходихме, каза че този профилактичен преглед на годинка е задължителен, просто GP-тата си пестят направленията.

Ето, че още нещо си е спестила нашата  #Cussing out Каза ми, че се изпращат децата със съмнения за някакъв проблем с очите  Twisted Evil
И на мен се опита с този номер, за това грях ми на душата, но казах, че все още си събира очите и имам някои съмнения  да не стане проблем и тя ми даде. Прегледът мина добре, казаха, че всичко е о,кей, иначе ако не си с направление струва 30 лева. Е аз си плащах и за ортопед толкова, защото предишната ми лекарка не ми даде направление по никакъв начин, абе не ми се говори. Желая ти успех при взимане на направлението. Ако не ти даде, пак заведи детето, офталмоложката ми обясни, че понякога възникват проблеми с очите, които в началото не могат да се забележат от лекар, който не е специалист и то Детски офталмолог.

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Тук можеш да видиш какво се полага по ПРОГРАМА “ДЕТСКО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ”

Общи условия

Активация на акаунт