Много висок холестерол

  • 79 317
  • 371
  •   2
Отговори
  • Мнения: 46 488
При профилактични изследвания на мъжа ми се оказа, че е с много висок Холестерол.
Общ холестерол: 11.1 (3.5 - 5.2)
Добър холестерол: 1.26 (> 1.5)
Лош холестерол: 9.16 (0 - 3.35)
Триглицериди: 1.27 (0 - 1.70)

Личната му изписа Крестор и строга диета. Търся впечатления от това лекарство, има ли резултат и имахте ли странични ефекти? Майка ми беше с много висок (в нейния род е наследствено), и след лечение с Торвакард получи проблеми със ставите, затова искам да знам има ли и Крестор-ът такива последствия. Най-голям ефект при нея имаше след Хитозан. Беше с 50% отлагания на ехографа, а тази година се оказа с 0! Докторът ѝ казал, че това го е чел само на теория в учебниците.
За диетите - нямаха абсолютно никакъв резултат при нея, а мъжът ми се храни балансирано и не мисля, че в това е причината.
Също и дали е задължителен ехографа (личната ни лекарка не го е пратила на такъв), питал е за Омега 3, казала е - не.
На 42 г. е.

# 1
  • Мнения: 54 331
Защо не Омега 3? Thinking Thinking
Пуши ли? Ако да, да спира веднага, защото цигарите са много важен фактор.
Пектин може да приема, с Омега 3, статините са много вредни.

За какво е този ехограф?

# 2
# 3
  • Мнения: 463
Да си изследва щитовидната жлеза, много често висок холестерол е свързан с високи стойности на ТСХ, това се оказа при майка ми Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен потърсете второ мнение преди да започнете лекарството.
Чернодробните ензими и кръвната захар как са?
Аз имах много добър ефект от кокосово масло. Спазвала съм какви ли не режими на хранене, но никога не съм имала толкова нисък лош и толкова висок добър холестерол, както с косовото масло. По 1-2 ч.л. на ден в кафето. Може да опитате. Със сигурност няма да му навреди, не изисква усилия.
Също и движение. Много, много по-важно от храната. Ако не спортува да започва. Ако не иска да спортува поне да ходи пеша 5-6 км, но всеки ден.

# 5
  • Мнения: 54 331

Много хубава статия.
Точно това обяснявах на колежка, с висок холестерол, която пиеше статини.
Че трябва да ограничи въглехидратите, не яйцата и мазнините.
Ама тя си слушаше кардиоложката. Crazy

# 6
  • Мнения: 7 325
На мъжът ми са по-лоши стойностите, особено при триглицеридите. Пи хапчета по едно време и свали холестерола, но като ги спря нещата се върнаха в старите си позиции. Доктора се опитва да го накара пак да започне да ги взима, но не съм ок. Сега пробваме с контрол върху храните. За няколко месеца има леко подобрение. Ако можеше да изключи изцяло, а не просто да намали газираните, да намали още повече хляба и да мине на черен мисля, че щеше да има по добри резултати, но ... Януари-февруари пак ще прави изследвания.
Движението също е много важно. При мъжът ми такова липсва.

# 7
  • Мнения: 46 488
Защо не Омега 3? Thinking Thinking
Пуши ли? Ако да, да спира веднага, защото цигарите са много важен фактор.
Пектин може да приема, с Омега 3, статините са много вредни.

За какво е този ехограф?
Защото си имал достатъчно Simple Smile не само отделен прием, но и храни с Омега 3 му е забранила. И заради това ми се стори неадекватно лечението и пуснах темата.
Не, не пуши.
Пектин Hands Plus1
С ехографа следят има ли плака в артериите. Поне майка ми я гледат всяка година заради холестерола (нейният беше 16).

savina_33, изследванията не са пред мен, но всичко друго е в норма. Работата му е свързана с много ходене пеша, в почивните дни също не се спира на едно място. Ще го видим това кокосово масло, мерси Simple Smile

змия, там е работата, че начинът му на хранене е определен от тази статия като препоръчителен. И това е от дълги години, не от вчера. Рафинирани въглехидрати пък въобще не яде, освен ориз примерно на 3 месеца 1 порция. Затова съм силно скептична към влиянието на храненето...

*Star*, за щитовидната не сме се сещали, ще пусне...

I.Hr, за съжаление влиянието на лекарствата наистина е временно. Пият се ударно, после почивка, нямат постоянен ефект Sad иначе моят мъж нито газирано пие, нито яде хляб, не бял, не черен, никакъв, спря го много, много отдавна. Инцидентно при пътуване или др. полеви условия може да хапне.

Според начина му на живот трябваше да има изследвания по конец, ама...

# 8
  • София
  • Мнения: 11 977
Както си прочела, холестеролът е основен градивен елемент на клетките. Щом е висок, значи има проблем, който тялото се опитва да излекува само. Търсете него. Ако го намерите и лекувате, ще намалите и холестерола.

Триглицеридите също не са в оптимални граници.

# 9
  • Мнения: 54 331
Имал достатъчно Омега ли? Crazy
И тази лекарка не е в ред. Stop

Човече, поне може да си спокойна, че триглицеридите не са му високи.
Но щом не прекалява с въглехидрати, възможно е да има проблем с ЩЖ.

# 10
  • Мнения: 46 488
Триглицеридите също не са в оптимални граници.
Какви са те?

За другото съм съгласна, ще търсим...

# 11
  • Мнения: 54 331
Триглицеридите също не са в оптимални граници.
Какви са те?



Под 1 е ОК, но на фона на неговия холестерол, не са много 1,27.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 977
Дева е писала, че под 1 е най-добре да са триглицеридите.

# 13
  • Мнения: 46 488
Благодаря!

А за щитовидната - TSH, TAT, MAT, FT3, FT4 - друго да пуска ли?

# 14
  • София
  • Мнения: 11 977
Благодаря!

А за щитовидната - TSH, TAT, MAT, FT3, FT4 - друго да пуска ли?

Това е всичко за щитовидната.

Общи условия

Активация на акаунт