пак сме болни.да чакам ли до утре

  • 1 095
  • 11
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
теди е с температура хрема и кашлица.личната лекарка каза че е рино фарингит.изписа и флудитек и суметролим.обаче ние от скоро посещаваме класически хомеопат.дилемата сега ми е да почвам ли алопатичните лекарства или да изчакам до утре когато ще ни прегледа хомеопатката.дадох и 3 пъти от хомеопатичното и лекарство както ми беше казала хомеопатката.ако изчакам до утре дали няма да премине в бронхит или ангина.направо ще се побъркам.детето ми е болно а аз не съм сигурна как да го лекува
м.още не мога да се доверя на хомеопатията изцяло.засега не ни действа особено.моля посъветвайте ме ,как да постъпя.

# 1
според мен най важното е да свалиш температурат-с хомеопатия сигурно няма да стане. дай му леко сиропче за кашлиця-някакво хомеопатично например.Може да ти е смешно, но аз  на моето дете когато е болно вечер мо слагам на гърдите вестник намазан с прясна мас и сода.Досега не ми се е случвало да му слезе настинката надолу.Пробвай неприятно е ,защото цапа потничето , но пък има ефект.

# 2
  • Мнения: 14 133
Моето мнение е да започнеш назначеното лечение, за да не се усложни детенце.

# 3
  • Мнения: 4 414
колко е температурата? щом си дала хомеопатично лекарство, ще спадне. поне при нас така става. ако не спада, свали я с бабешки методи - има закована тема. на нас обтриване с хладка вода ни действа добре. ако смяташ да лекуваш с хомеопатия, не давай друго. обаждай се на хомеопата и информирай за състоянието на детето.
ако нямаш доверие на хомеопатията и започнеш алопатично лечение, според мен няма смисъл да разкарваш детето утре до хомеопат.
каквото и да решиш, бързо оздравяване пожелавам  bouquet

# 4
  • Мнения: 131
Моето мнение е да започнеш назначеното лечение, за да не се усложни детенце.
  Аз съм на същото мнение- започвайте си Суметролима - той не е антибиотик а е подобен на някогашния Бисептол и ще му мине на детето. Скорошно оздравяване.

# 5
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
температурата е 37 и 4.през нощта стигна 38.не искам да давам алопатични засега за да не стопирам хомеопатичното лечение.вложих доста надежди и пари в него.моля се да не се влоши състоянието и.не знам дали утре ще ни даде друго лекарство или пак ще пием същото от което явно няма ефект.дано не си разболявам зорлен детето

# 6
  • Мнения: 1 655
температурата е 37 и 4.през нощта стигна 38.не искам да давам алопатични засега за да не стопирам хомеопатичното лечение.вложих доста надежди и пари в него.моля се да не се влоши състоянието и.не знам дали утре ще ни даде друго лекарство или пак ще пием същото от което явно няма ефект.дано не си разболявам зорлен детето
Тази температура дори не изисква даване на температуро-понижаващи. Ако си решила да лекуваш детето с хомеопатия не трябва да се стряскаш от температури и сополи, повишената температура подпомага организма да се бори с болестта.
По описанието от теб, вероятно се касае за обикновена вирусна инфекция и салбутамола няма как да я излекува. Довери се на хомеопата и следете състоянието на детето ежедневно за да си по-спокойна.
Успех и пиши как се развиват нещата.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 478
Довери се на хомеопатията.Ние само така се лекуваме вече.Дъщеря ми беше със същите симптоми миналата седмица и се оправихме с хомеопатия въпреки че имаше силна кашлица и аз се страхувах да не слезе на долу-щом си дала вече хомеопатично лекарство не давай нищо друго пък и температурата ви не е висока.Бързо оздравяване ви желая.

# 8
  • Мнения: 417
Аз от осем месеца си складирам рецептите на личната лекарка само за архив и лекувам децата с хомеопатия. Важно е да вярваш на хомеопата и той да е добър. При нас понякога се проточва във времето лечението /напр. конюктивит- 20 дни/, на засега води до успещен край.

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Чакаш!
Колко е висока температурата? Под 38.5 не се месим. Това е дълга тема, но аз я поддържам /и от опит/.
Ще ти кажа какво направихме ние миналата седмица същата диагноса, но от 4 седмици, без температура. При температура бих направила същото, след изключване на риска от белодробна инфекция.
Отидохме на преглед при УНГ изписа суметролим в добавка към хомеопатията изписана пак от нея - то не е антибиотик и е добро, но не исках да тровя детето.
Изчаках, гледах си го в къщи, така че да следя развитието. След 3 дни отидохме при същата лекарка, детето беше добре и тя ме успокои че няма нужда от друго лечение. беше забравила химиотерапевтика, а и аз си премълчах.
Вземай рецептата и после претегляи колко + и колко - има зад нея.

# 10
  • Мнения: 2 332
Чакаш!
Колко е висока температурата? Под 38.5 не се месим. Това е дълга тема, но аз я поддържам /и от опит/.
Ще ти кажа какво направихме ние миналата седмица същата диагноса, но от 4 седмици, без температура. При температура бих направила същото, след изключване на риска от белодробна инфекция.
Отидохме на преглед при УНГ изписа суметролим в добавка към хомеопатията изписана пак от нея - то не е антибиотик и е добро, но не исках да тровя детето.
Изчаках, гледах си го в къщи, така че да следя развитието. След 3 дни отидохме при същата лекарка, детето беше добре и тя ме успокои че няма нужда от друго лечение. беше забравила химиотерапевтика, а и аз си премълчах.
Вземай рецептата и после претегляи колко + и колко - има зад нея.
Подкрепям това, обаче само да вметна за Суметролима - много дечица са чувствителни към него и дават реакция - мисля преди време имаше тема - и Йоана се оказа такава - водят я с АД, като започнах преди време да и давам Суметролим получи обриви... така че с едно на ум!

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само за спокойствие на мамите давали и или на път да дадат суметролим - всичко е много индивидуално. Само наблюдавайте по-внимателно, като при всяко ново лекарство.
Моя човек е чуствителен, мислеха че има АД, скоро след това се наложи суметролин, Нямаше проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт