Хранене с два вида АМ

  • 3 667
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мами, смених АМ-а на малката от НАН1 на Аптомил1, защото беше започнала да се изхожда по-рядко и се притесних да не се запече. Въпросът, е че давам Аптамила от 2-3 дни и тя се държи много странно от тогава - много е раздразнителна, почти постоянно си лапа ръцете и много трудно издържа до следващото хранене Confused Преди след хранене спеше почти непробудно до следващото, не мрънкаше толкова и нощно време си спеше от 23.30 до към 6-6.30, а сега се буди и започва да мрънка от 5. Дали е възможно да не я засища толкова Аптамила, въпреки че ми изглежда по-мазен от НАН-а. И освен това ми се струва, че много и тормози стомаха, защото започна много да се свива и да пръцка, и съответно почти постоянно мрънка.
Та въпросът ми е дали може да съчетая двата вида АМ? Да я храня основно с НАН1 и да давам по 1 хранене с Апталим, за да се изхожда по-нормално/ако въобще й действа, но поне ще си изразходвам тази опаковка/? Или да махна Аптамила и да й давам чай на Хип за храносмилане? А бе въобще не ми е ясно как да постъпя, та хем да си яде НАН-а и да е спокойна, хем да не се запече Tired

Мерси предварително Hug

# 1
  • Мнения: 27 524
По начина който си предложила, не може  Naughty Или НАН, или Аптамил. НАН по принцип запича. От Аптамил не може да си лапа ръцете или да я засища по-малко. Може да не й достига количеството, увеличи малко и ще разбереш. Иначе има колики и поведенето й е нормално. Остани си на Аптамил, това според мен е най-добртото мляко, а коликите ще минат рано или късно.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
НАН никога не ни е запичал  Grinning, но при всяко дете е различно. Не може да се дават 2 различни марки АМ или едното или другото и наистина увеличи грамажа, когато храната не засища достатъчно се вдига грамажа, а не се сменя марката АМ. Ако даваш сокове е напълно възможно да имате колики от тях или имате стомашни неразположения  от смяната на адаптетата

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз бих останала на Аптамил, а не на НАН. На Милупа адаптираните млека за мен са най-добрите, а като гледам и доста мами ги предпочитат пред останалите.
Едва ли не я засища Аптамилът, звучи ми абсурдно. А пръцкането е от коликите, които се предизвикват не от АМ.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Какво значи рядко се изхожда? За мен рядкото изхождане (което е за мен изхождане на над 4-5 дена) не е достатъчна причина да сменя млякото, ако настоящото му/й понася. Възможно е да се нагажда към новото мляко и е нормално да й се дразни стомахчето от нова храна.
Не съм ползвала НАН, но при Ф такова поведение (със смукане на пръсти и пр и пр) имаше при фризовом и го разкарах.
От аптамил съм много по-доволна, отколкото от фризолака. Това е и от малкото млека, дето не му докарват колики (нестлето направо го скъса  Confused)

# 5
  • Мнения: 390
Защо не пробваш с Нутрилон - не съм чула някое дете да се запича от него.
Ние започнахме с Фризолак, но Алекс се запече страшно от него. Давах му Фризовом и
Блемил, които по принцип са разхлабващи, но резултата беше обратен+ че беше много
неспокоен и се появиха колики. Минахме само на Нутрилон и проблемите свършиха Grinning

# 6
  • Мнения: 680
ние сме на НАН от самото начало,нямаме никакъв проблем!както са ти казали мамите по горе избири си едното ам,неможе два вида да се дават!

# 7
  • Мнения: 296
И за мен млеката на Милупа са най-добрите, даже си купихме и две каши вече,че е време да ги пробваме. Още в болницата когато разпитвах за млека ми ги препоръчаха и ме предупредиха, че тези на Нестле запичали. По-скоро количеството на бебото е малко,увеличи дозата, но не се отказвай от Аптамила, а за свиването и пръцкането,бебо си има колики, вие сте мънички Laughing

# 8
  • Мнения: 4 428
Мами, след като ме съветвате да си останем на Аптамила ще си останем. Явно просто й трябва време да свикне с новата храна.
Просто, като почнах да й давам + кърма и НАН, нямаше такива неща и за това ми беше много странна тази реакция Rolling Eyes
Иначе има колики и поведенето й е нормално.
Свиването и пръцкането е ясно, че е от колики, но докато не смених млякото с Аптамил, почти нямаше и дори не съм давала капки. А сега плаче и се гърчи много повече.
Едва ли не я засища Аптамилът, звучи ми абсурдно.
За това, че не издържа до следващото хранене, явно е съвпадение. Защото до предния ден си спеше спокойно с такава доза от НАН-а и аз се учудих, че се буди и реве толкова рано от Аптамила. Сега, като увеличих дозата кротна, явно си й е било време.
Какво значи рядко се изхожда?
Реших да сменя млякото, защото започна да се изхожда все по-рядко, колкото повече й давах АМ за сметка на кърмата, защото вече почти нямам. За това реших да пробвам от рано, вместо да чакам да се запече съвсем и започне да реве. Сега определено има разлика, дори се омазваме доста порядъчно Mr. Green

Мерси за съветите Grinning

# 9
  • Мнения: X
Детето плае заради колики, не защото е гладно. Коликите са се засилили, заради смяната на млякото - при всяка смяна е така и затова не е препоръчителна. Не може да даваш две различни марки АМ едновременно. Като си почнала с Аптамил си оставаш на него, като постепенно стомахчето на детето ще свикне и ще се орегулира - но колики, ако си има, ще си има, докато не ги израсте.

Освен това, коликите са в пика си около 6-та та седмица, т.е нормално е да не са се усещали по-рано. Няма как да не я засища млякото, просто неможе детето само да яде и спи. От време на време и реват Wink

# 10
  • Мнения: 1 111
  Аз пък не мога да разбера защо да не се дават два вида АМ?Аз например давах НАН и Хумана, сменях ги през седмица, не съм забелязала някаква промяна.Едното е обогатено с желязо, другото не помня какво имаше повече, но мислех, че така е по-добре.А пък за АМ на Милупа мисля, че всичко е реклама, за едни бебета е по-подходящо едно АМ, за други друго.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
  мислех, че така е по-добре
Може да мислиш, ама не е. За едно новородено дори храненето с АМ си е различно от това, за което е предвиден стомахът му, а менкането на млеката само му разбърква стомахчето още повече. Мое мнение.

# 12
  • Мнения: 992
ама как може да се дава две различни АМ аз не го разбирам това нали трябва време да свикне от едното с другото и всичко това се отразява на стомахчето.
Веселина с п аз също ще ти предложа да останете на аптамил все пак са си най добрата марка иначе поведението на малката е верно като на колики не се шашкай не е от ам-то  Peace

Общи условия

Активация на акаунт