Рожден ден вкъщи

  • 9 358
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте!
Този месец малката ми дъщеря става на 9 години.
Последните рождени дни сме ги празнували все по клубове, но честно казано първо, че обиколихме няколкото места в града ни, второ, че и репертоарът на аниматорите вече ни е омръзнал, трето - след малката и каката има рожден ден /става на 18г./, та ако можем да минем по-изгодно ще е добре дошло.

Чудя се дали да не поканим деца у дома.
Притеснението ми е с какво ще ги забавлявам. Сега с тази мода да се ходи винаги на клуб с аниматор, с какво да ги занимаем тези деца вкъщи?!?!

Приемам всякакви идеи! Моля помагайте!

# 1
  • Мнения: 3 878
На тази възраст следва да могат един-два часа просто да поиграят и сами. Какви аниматори?
Кани си  приятелчета, хапват и просто си играят, ако има своя стая детето още по-лесно-обикновено се изнасят там.

# 2
  • Мнения: X
На тази възраст дъщеря ми водеше приятелчета на кино, след което се черпеха в МакДоналдс или KFC. Мисля, че бяха 3 или 4 момичета и си изкараха много хубаво.

# 3
  • Мнения: 8 937
На тази възраст следва да могат един-два часа просто да поиграят и сами. Какви аниматори?
Кани си  приятелчета, хапват и просто си играят, ако има своя стая детето още по-лесно-обикновено се изнасят там.

Благодаря, но имам предишен опит с каката. Когато са оставени без организация да се занимават с каквото искат, настава пълна лудница.  Shocked Shocked

# 4
  • Мнения: 5 160
1 час може да се занимават с изработка на фигурка от пластилин - например от

Не знам при вас дали има някой, който да ги занимае и навигира. Т.е. пак тип аниматор за подобна игра - показва им стъпките в изработката на фигурата и ги изчаква.
Или направа с мъниста на гривна.
Може да измислите игри - намиране на предмети по описания - тип escape rooms, стрелба с топка в цел (кофа:)), викторина, дребни награди за целта, и подобни.

# 5
  • Мнения: 3 878
Ако са много, сигурно. Аз избягвах масовките, канеха се най-близки приятелки. Да, кино, ако има подходяща прожекция, има детски боулинг също, ескейп стая, ако се познавате и сте приятелки майките-една групова игра.

# 6
  • Мнения: 11 747
Измислете тема на партито, какво хареса детето? И от тази тема вече планувай някакви занимания. При нас за тази възраст едно от местата е една работилница за бонбони, захарни бонбони става дума. Еветуално вкъщи да направите такова 'тесто' по описание от нета, акосмяташ, че ще се справите, да оцветите, да играят оформяйки го. Или някакви апликации, пак на любима тема. Даже ако предварително обявите темата, деата могат да дойдат облечени с костюми или да не са чак костюми, но дрехи в унисон със заниманията. Може и украсата да съобразите.

# 7
  • Мнения: 8 937
Измислете тема на партито

Да, тъкмо се замислих, че ще е добре да има тема.
Освен барбита и принцеси за тази възраст и този сезон друго не ми хрумва....  newsm78
Дори за принцеси мисля, че мога да им направя по един воал и по някаква бижу примерно. Може и да ги гримирам.

За съжаление в нашия град няма такива escape rooms. Иначе звучат интересно.

Хареса ми и идеята за викторина. Но как по-точно?! Може би с някакви номера, които теглят на случаен принцип и им се падат малки подаръчета...  newsm78

# 8
# 9
  • Мнения: 8 937
smetanapalata, благодаря много за подсказката!
Имаме професор Всезнайко вкъщи.  Peace

Да, наистина защо да не поиграят на някоя настолна игра?!
Имаме и Шопинг терапия, така че и това е идея. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 931
Ние правихме парти у дома - РД за 7 годишно . За около 10 тина деца.
Супер стана, а имах силни притеснения !
Намерих аниматор-  Ди Джей , който дойде с преносима колона и им направи фокуси, скечове и малко дискотека. Говорих с доста агенции и аниматори и предлагаха хората какво ли не, можеш да си подбереш според възрастта. Поръчах украса, стана много добре. Поръчах и професионален фотограф, който направи супер снимки на децата, докато се забавляваха , после пратихме на всички линк с фотосесията.
Храната поръчах отвън, торта , сладки, банички . сокове ( почти нищо не ядоха)
Най - хубавото беше, че повечето родители си оставиха децата и после само дойдоха да ги вземат ( въпреки че ги каних да останат) и другото, че децата останаха до късно, без да гоним час на напускане. Храна остана за още толкова деца. Като бюджет не го усетихме почти, супер прилично на фона на клубове и зали.
( след 2 та часа с аниматора , разбира се децата пак побесняха и стана лудница, един съвет, прибери предварително всички играчки тип пъзели и конструктори, които само ще извадят разпилеят и няма да играят с тях. Остави само няколко най - -интересни и подходящи игри и няма да стане "мазало")
Чистенето обаче си е юнашко !

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Бяхме на РД в апартамент.Общо 5 деца бяха поканените.Рожденикът има сестричка.Мина много добре.Децата си играха сами с настолни игри.,после им пуснахме музика и танцуваха.

# 12
  • Мнения: 181
    Готварско парти! Да си приготвят сами почерпката - пици, мъфини, сандвичи, хапки - солени или плодови...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Най-забавния рожден ден, на който съм била като дете още го помня. Майката беше скрила тортата и трябваше да я намерим. Даде ни едно листче с написана загадка. Отговорът на загадката ни заведе при следващо подобно листче, също скрито. Така след няколко такива загадки стигнахме до тортата. Беше страшно интересно. Ако имаш въображение да измислиш подходящи загадки гарантирам, че ще е интересно за децата.

# 14
  • Мнения: 14 486
Тази тема съм си сейвнала за идеи тъй като и аз мисля следващия рожден ден да не е в клуб, дано намериш нещо полезно:

http://www.bg-mamma.com/?topic=138531.30;topicrefid=20

Общи условия

Активация на акаунт