Много слънце и усмивки!!! 15.05 - 21.05

  • 9 339
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Успешна, усмихната и спокойна седмица на всички Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 193
Пожелавам много здраве и успехи в начинанията които ще поемем тази цедмица.

# 2
  • Мнения: 3 743
Миналата седмица доста хора не се отчетоха в темата, да не изброявам поименно те си знаят кои са Crossing Arms Модераторките ни къде са Hug
То не, че и аз много писах, но имахме малко проблеми със захарите Confused Една нощ имаше доста тежка хипогликемия, но се справихме Peace, а и няколко дни беше с ниски захари, въпреки, че хапваше повечко. 
Сега очакваме с нетърпение края на учебната година Simple Smile...

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Успешна седмица и от нас.
Яни още не е на ясла, днес вече ще посетим и педиатърката да му чуе гърдичките за всеки случай... На всичкото отгоре, вчера бяхме на гости при баба му, падна и си навехна крачето и сега куца  Sad, от вчера се разнасяме предимно на ръце да не го натоварваме, ама и той не може да седи на едно място, хем го боли като ходи, хем има "шило в дупето" и  го избива на бяс... Хайде никакви болести повече и дечицата да се възползват от хубавото време - само разходки и игри  Simple Smile Габи беше подметнала нещо за среща с децата в темата от миналата седмица, идеята е много добра  Wink

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 13:09 от PetiaK

# 4
  • Мнения: 2 543
Слънчева и щастлива седмица и от нас!!! Hug

Да не забравим днес да се помолим за Теди на kuneto!!! Може би операцията вече е свършила, но молитвите никога не са излишни!  Praynig

# 5
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Здравейте и от мен!
Болните да оздравяват, здравите да се пазят!
Имам въпрос - имам съмнения, че Наталия има Географски език. Гледам я от 2г, но джипито ни реши че се е получило от дъвчене на нещо. Добре че е интернет, че да си поставяме диагнози Mr. Green
Та попитах аз в един друг форум и там ми подсказаха, че може да е географски език. Като се поразрових прочетох различни неща, че се оправя от самосебе си, но и че може да е признак на алергия или гастроентерологично заболяване. Сега докато тати се освободи да я заведа на лекар,много му се чудя на тоя език от какво ще е така. А ако и лекаря при който отида е като нашето джипи?(Имах случай да му я заведа със стоматит, а той да ми обяснява че си е разранила венеца от солети Shocked, добре че потърсих и друго мнение срещу 10лв, та се лекувахме седмица при големи болки)
Та въпроса ми беше - някой чувал ли е за това чудо? Представлява ( в нашия случай)  петна по езика, които не са покрити като останалата част с онези бели власинки, а са розови и гладки. Менят си местата, понякога изчезват.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
 Здравейте и от нас!Дано всичко е наред при Теди и Светлето,сигурна съм,че ще е така! Praynig
Любознателна,четох скоро някъде из форума за географски език,но за съжаление не си спомням темата.Пробва ли с търсачката,сигурна съм,че имаше такава тема.
Едно въпросче и от мен до мамите посещавали клиниката Св.Никола.Ако си спомняте ние с Буби ходихме преди около две седмици на консултация.Проведоха един кратък разговор с мен и ми казаха,че всички излизат отпуска и да се обадя на 17 май.Обясних им,че ще се местим,но ми казаха да намеря начин да останем.Обаче аз не успях да намеря такъв начин.Лесно мога да остана при приятели с децата,защото апартамента от 5 е даден под наем,но не мога да си представя как ще живеем на чуждо място с Буби-тя ще се изнерви и всъщност няма да се държи адекватно на това обследване.Та въпроса ми е-възможно ли е да свършат за две седмици с обследването.Аз се съмнявам.Пък и как ще ходя всеки ден от Люлин до МА сама с двете деца-не ми се мисли.Какво ще ме посъветвате вие? Hug

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  .
  Ако си спомняте ние с Буби ходихме преди около две седмици на консултация.Проведоха един кратък разговор с мен и ми казаха,че всички излизат отпуска и да се обадя на 17 май.Обясних им,че ще се местим,но ми казаха да намеря начин да останем.Обаче аз не успях да намеря такъв начин.

Та въпроса ми е-възможно ли е да свършат за две седмици с обследването.Аз се съмнявам.Пък и как ще ходя всеки ден от Люлин до МА сама с двете деца-не ми се мисли.Какво ще ме посъветвате вие? Hug

Да предупредете ги и за две седмици мисля че ще свършат стига тя да може да издържи в един ден да се види и с психоложката и с логопеда. А не Ви ли вече определиха час. Звънете и по телефона да напомняте. Бих Ви посъветвала ако може само с едното да ходите, ако имате начин разбира се.               

# 8
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ъъъ, ми таковата...ей ме на... Confused

Всъщност имах доста неприятни преживявания през изминалата седмица. Калоян вдигна Т и ....хм направи гърч, макар да не са единодушни лекарите дали е било гърч и дали е температурен...Приеха ни в болница с диагноза пневмония, но аз се съгласих да влезем не заради пневмонията, а заради гърча. Уви, късно разбрах, че постъпването в болницата ни е абсолютно безпредметно. За една чисто вирусна история го натъпкаха с антбиотик?!?!? За болницата няма да описвам как се чувствах. Знам, че qneka работи там, не помня в кое детско беше- май в кардиологичното. Не искам да засягам никого- професионализма не подлагам изобщо на съмнение, но организацията на отделението е като преди 50 години, а отношението към малките големи хора- потресаващо. Децата които бяха в отделението без майка си стоят затворени в кошари, някои вързани с бинт за крака и леглото. Често виждах напикани и наакани деца да стоят с часове преди да ги сменят. Слушах как бебе на два месеца плака 2 часа през нощта без някой да го погледне и видях едно малко слънце с операцияна сърцето и пневмония, което след като му излекуваха пневмонията се простуди- и как няма- то стоеше по тънка дрешка или босо, или ръзгърдено, спеше незавито на отворена врата. Унижението на тези малки личности е потресаващо. Никой не се занимава с тях да поиграе, да ги разсея- лошото е, че възрастни и разумни хора приемат тази ситуация за нормална. Жалко наистина. Лечението на Калоян няма да коментирам- не съм спец.
ще ми се на това място да кажа "както и да е" и да продължа мисълта си, но просто не върви да се каже "както и да е" след разкаданото по- горе...
Имам въпрос. Имам направление за Летвиненко. Кога му е приема. Знам, че е вторник и четвъртък, но в какви часове и къде точно да го открия?
 Tired Много ми е криво, макар да съм доволна, че излязахме от отделението и Калоян все пак е добре и не кашля- поне това...

# 9
  • Мнения: 1 193
д-р Литвиненко GSM 0888592015
вторник Детско здраве - следобяда,само със записвания
сутрин вторник и четвъртък в поликлиниката на детката педиатрия
скорошно оздравяване

# 10
  • Мнения: 2 327
Успешна седмица на всички!
Ние днес сме на офталмолог Sad Дано да си криви оченцата от възрастта детето...

Стискам палци на Кунето и на всички, които имат нужда  newsm10

# 11
  • Мнения: 480
За Литвиненко един съвет и от мен.Ако ходите в поликлиниката добре е сутрин рано да си вземете час за него -мисля че в 8 почва регистратурата защото винаги е голяма лудница и чакане.Питай го дали трябва да правите ЕЕГ и ако той потвърди можеш да го направиш на първия етаж на поликлиниката.Стикам палци всичко да е наред и ти да се успокоиш и детенце да е здраво!
При нас нищо ново-поне засега сме здрави .Послушах съвета ви и махнах паяка та сега играе повече на земята и се опитва да се изправя но още не може сама.Така искам да я видя да върви сама...Понякога се отчайвам да си призная и изпадам в мрачни мисли,нарева се и така.
Нанди къде се изгуби и защо не пишеш?
Кунето-моля се всичко при вас да мине леко!

# 12
  • Мнения: 1 271
Здравейте
ето ни отново след рекламите както се казваше в едно предаване

много съжалявам за преживяванията на Йосарян - Вале задължително ли е да ходиш при Летвиненко аз не съм му фен, лошото е че не мога да ти препоръчам друг

Ние се прибрахме - благодарим за молитвите и съпричастността
Ами оперираха го към 10.30 и към 12 и нещо беше вече усмихнат и извън упойка
преди това като си го взехме повърна малко някаква слузеста течност кървава което казаха че било нормално после на пресекулки спеше и се будеше и сега вече спи в собственото си легло
Доцента беше много внимателен, каза че била много голяма и възпалена и че сега би трябвало и сопола да спре и беше безплатно (на братовчед ми в същата болница друг лекар си поискал 60лв за екипа да се почерпят) .
Условията не са идеални но в педиатрията е къде по-зле и факта че не сме спали там е от значение.
сега ще си поседи вкъщи една седмица и даже може би две за по-сигурно
ще си хапва кремчета и по-рядък грис и сокчета и така ще мине надявам се

да питам за инфо - има ли вероятност да вдигне Т не се сетих да питам доцента?

Благодаря ви отново  Hug Hug Hug и аз ви пожелавам успешна и слънчева седмица       bouquet      и хайде да се видим моля... Popcorn
с дечицата и татковците 

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
А пълна упойка ли са му сложили, щом са ви пуснали без приспиване? Ако е пълна, симптомите, които описваш, значи добре му е понесла, по принцип може да се дигне Т от упойката, но щом досега не ти е вдигнал, едва ли. Радвам се, че е минало леко.
Валче, съжалявам за това, което сте преживели  Sad, направо ме върна година и половина-две назад, когато с Яни лежахме в болница, в която и те не знаеха от какво го лекуват, а отношението към дечицата беше просто безумно... важното е, че сте си вече у дома и Калоян е добре.

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 15:29 от PetiaK

# 14
  • Мнения: 1 271
Петя - да пълна упойка - имаше абокат, а това без преспиването защото сме от София и е с ДЦП иначе едно сем. от Ихтиман ще ги държат до утре.
и аз мисля че добре му понесе - сега още спи - е примрънква но се надявам да му мине съвсем Praynig

да ви питам - знаете ли от къде можем да купим по-голямо количество различни дребни сладки, че брат ми се жени началото на юни в София а мама е намислила да ги носи от Кричим - та да спестиме носенето... и да не са много скъпи ако може   chef

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт