По-бърз растеж на косата - тема 9

  • 110 442
  • 774
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 467
Благодаря за новата тема Blush
Не знам дали косата ми расте по-бързо от преди, но след маските със зехтин и подстригването на връхчетата на 2 месеца ( правя го сама) определено виждам промяна в дължината на косата ми.

# 2
  • софия
  • Мнения: 1 707
Благодаря за новата тема 🌸.
Да факт е с често подстригване и подходящи продукти се нормализират нещата.
Аз да се оплача взимам на детето шампоан и отзад на вратлето излиза като пърхут.То не беше Адерма,Еюсерин,Лореал и още доста и се там е проблемът.
Сега обмислям шампоан с овес на Ив Роше да пробваме .И масло от ч.дърво пробвах и нищо.

# 3
  • Мнения: 978
И аз с дъщеря ми имам този проблем. От шампоана на Бочко забелязах поява на пърхот и белене на кожичката й.

# 4
  • Мнения: 1 737
Честита ни нова тема! Пожелавам на всички да постигнем здрави, лъскави и плътни коси:)

# 5
  • София
  • Мнения: 22 517
Реших да си пусна малко по-дълга коса, но моята бавно ратсе. Косата ми е боядисана и тънка.
 Идеи за по-бърз растеж?

# 6
  • Мнения: 1 327
https://remedium.bg/hair-skin-nails/gnc-womens-hair-skin-nails-f … gram-120caps.html
Безотказно 😎
Аз  маските хич ги оставих, небрежно от моя страна, но вътрешния прием на хр добавки си е запазената ми марка😆

# 7
  • София
  • Мнения: 22 517
https://remedium.bg/hair-skin-nails/gnc-womens-hair-skin-nails-f … gram-120caps.html
Безотказно 😎
Аз  маските хич ги оставих, небрежно от моя страна, но вътрешния прием на хр добавки си е запазената ми марка😆


Сигурно продукта е многго добър, но не пише, че е за растеж.   newsm78   Може би има и такова действие.

# 8
  • Мнения: 239
Благодаря за новата темичка.Да се похваля - много по добре се чувствам откакто си отрязах косата.Някак ми е доста леко на главата и сериозно се замислям дали занапред да я пускам да расте много или да поддържам къса прическа колкото и да не ми отива..Бях и на дерматолог във вторник - имала съм рани по главата,в следствие на русите бои - направо скалпа отзад ми е бил в мехури-странно  newsm78 аз пък нищо не усещах нито на допир нито да ме боли нещо и да ми създава дискомфорт.Не са ми изписали нищо като лекарства,даже ме похвалиха че съм се подстригала толкова късо-скалпа имал нужда да диша а аз с тия бои и все хваната на опашка съм го задушавала  #Crazy Не съм толкова компететна за това.Продължавам да си ползвам докторският сапун и се чувствам добре.
За детските косички съм ползвала джонсън бейби откакто се е родил моят син до ден днешен.Само когато лятото го подстригвам(има страшно гъста и къдрава коса и за капак се изпотява много),тогава мия със сапун Дав.Доволна съм и от шампоана и от сапуна  Simple Smile
За бърз растеж на косата,моя приятелка преди години ми беше споменала една маска.Правила съм я има няма 2-3 пъти и от тогава косата ми расте като луда - дори и сега когато я избръснах.От 0 номер за няма и седмица аз вече съм 1ви номер да не кажа даже 2ри.
Маската е следната - две супени лъжици горчица, която е фино смляна
Две супени лъжици гореща вода
Един жълтък
Две супени лъжици зехтин екстра върджин
Две супени лъжици захар
Смесете горчицата с гореща вода, добавете всичко останало и разбъркайте добре. Нанесете по скалпа, без да мажете по косата и после по дължината на косата нанесете леко зехтин. Увийте главата с найлон и после сложете топла шапка, шал или кърпа.Стояла съм с маската по час-два максимум и измивам първо с хладка вода и после с шампоан.
И в момента се сещам даже за още една маска,която са ми казвали но не съм я пробвала.
Смесете 1 чаена лъжичка рициново масло, 1 супена лъжица мед, 1 яйце,  сок от една средно голяма глава лук. Така направената  смес разтрийте в корените на косата  и оставете за  2 часа, а после измийте косата си с шампоан, сложете балсам, а след това изплакнете.

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 20:47 от Елена В. Пенчева

# 9
  • София
  • Мнения: 22 517
Скрит текст:
Благодаря за новата темичка.Да се похваля - много по добре се чувствам откакто си отрязах косата.Някак ми е доста леко на главата и сериозно се замислям дали занапред да я пускам да расте много или да поддържам къса прическа колкото и да не ми отива..Бях и на дерматолог във вторник - имала съм рани по главата,в следствие на русите бои - направо скалпа отзад ми е бил в мехури-странно  newsm78 аз пък нищо не усещах нито на допир нито да ме боли нещо и да ми създава дискомфорт.Не са ми изписали нищо като лекарства,даже ме похвалиха че съм се подстригала толкова късо-скалпа имал нужда да диша а аз с тия бои и все хваната на опашка съм го задушавала  #Crazy Не съм толкова компететна за това.Продължавам да си ползвам докторският сапун и се чувствам добре.
За детските косички съм ползвала джонсън бейби откакто се е родил моят син до ден днешен.Само когато лятото го подстригвам(има страшно гъста и къдрава коса и за капак се изпотява много),тогава мия със сапун Дав.Доволна съм и от шампоана и от сапуна  Simple Smile
За бърз растеж на косата,моя приятелка преди години ми беше споменала една маска.Правила съм я има няма 2-3 пъти и от тогава косата ми расте като луда - дори и сега когато я избръснах.От 0 номер за няма и седмица аз вече съм 1ви номер да не кажа даже 2ри.
Маската е следната - две супени лъжици горчица, която е фино смляна
Две супени лъжици гореща вода
Един жълтък
Две супени лъжици зехтин екстра върджин
Две супени лъжици захар
Смесете горчицата с гореща вода, добавете всичко останало и разбъркайте добре. Нанесете по скалпа, без да мажете по косата и после по дължината на косата нанесете леко зехтин. Увийте главата с найлон и после сложете топла шапка, шал или кърпа.Стояла съм с маската по час-два максимум и измивам първо с хладка вода и после с шампоан.
И в момента се сещам даже за още една маска,която са ми казвали но не съм я пробвала.
Смесете 1 чаена лъжичка рициново масло, 1 супена лъжица мед, 1 яйце,  сок от една средно голяма глава лук. Така направената  смес разтрийте в корените на косата  и оставете за  2 часа, а после измийте косата си с шампоан, сложете балсам, а след това изплакнете.


Благодаря за маските. Задължително ще пробеам тази с горчица. Интересна ми е. А щом има и положителен резултат, супер!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 4 714
Реших да си пусна малко по-дълга коса, но моята бавно ратсе. Косата ми е боядисана и тънка.
 Идеи за по-бърз растеж?


Здрасти! Засичали сме се в друга тема, но с различни мнения.  Peace
Аз мия с протеинов ш-н: ревалид. Преди това, когато мога мажа с маслени маски. Обикновено спя с тях. Значи мия с протеинов ш-н, след това слагам по моя преценка балсам, повече протеинов, ако съм правила маски с масла, ако не - смесен. Това, което бих ти препоръчала е да започнеш /ако не си/ да приемаш хранители добавки /вътрешно/ от рода на витамини и микроелементи. Peace На мен ми се отразява мн благотворно на коса и нокти - пак Ревалид, на капсули. Но има всякакви комбинации, въпросът е да си намериш твоята.  bouquet
Скрит текст:
Косата ми е до кръста.

# 11
  • София
  • Мнения: 22 517
MayyaI, благодаря!  bouquet Пия витрамини. Нямам проблем с кожата и ноктите. В началото на годината доста време си мих косата с конския шампоан. Никога няма да повторя! Не видях никакъв резултат и не харесах как мирише. Ползвам шампоана на Милва с хинин и жен шен. Добър е. Сега май ще наблегна на домашните маски.

# 12
  • София
  • Мнения: 22 517
Скрит текст:
Относно различните мнения - нормално е!

# 13
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Относно различните мнения - нормално е!

Да, така е.  Wink bouquet
Някои момичета слагат аспирин в ш-на, освен лекият кръвоснабдяващ ефект не ми е много ясно какво друго получават, но е факт, че са доволни. Все пак известно време трябва да се стои с така направения ш-н.

# 14
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Благодаря за новата тема  bouquet

Аз успях да намеря горчица на прах и вече направих два пъти маска с нея,мисля тази есен да направя 5-6 маски вместно 4 както предните пъти когато правих.От тази маска наистина виждам резултат ,много е неприятна,но поне е ефективна.

Общи условия

Активация на акаунт