За и против еко/органичните продукти за почистване у дома?

  • 7 363
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Здравейте мили дами, иска ми се да споделим информация една с друга за тези препарати, защото напоследък много се замислям дали да не започна да ползвам такива. Само , че за целта ми се иска да чуя мнения, препоръки и прочие , за да се ориентирам дали има смисъл, дали наистина са безвредни за нас и семействата ни, както се пише в описанията им. Ще се радвам да си бъдем взаимно полезни Simple Smile
Та , ползвате ли подобни препарати, какви и доволни ли сте от тях Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 09:36 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 28 887
Аз съм ползвала само от "Магическата гъба". Не е нищо особено, почиства, но си трябва търкане.

# 2
  • Мнения: 8 905
Вкъщи заради кучето и децата гледам да ползвам по-малко препарати. Е, в банята и тоалетната няма как. Но примерно да измия пода - мия с веро.  Wink

По едно време купувах препарати на Фрош за пода като по-безвредни. Но така или иначе не ми се иска да ползвам каквато и да било химия. Айде верото - все пак с него си мием приборите за хранене, така че го приемам като най-безвредно.  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 987
На работа поради шеф-дистрибутор на една марка, която предлага и всякакви еко-био-безвредни-безгмо-натурални-блаблабла препарати, чистим само с тях. Наблюдението ми е, че с вода от чешмата успявам да измия повече, от колкото с такъв препарат.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
И аз от магическите гъби съм най-доволна,чистят почти всичко,за други еко продукти,честно казано не ми се дават пари,з-то пак има химия,макар и био...

# 5
  • Мнения: 8 905
А от къде е сигурно, че в магическите гъби няма химия?!
И аз съм ползвала такива гъби. По мое мнение има нещичко.  newsm78

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
Незнам,като чистя с нея нищо не ми става на ръцете,не ми изсъхват,от всичко друго имам дразнения по кожата

# 7
  • Мнения: 8 905
Да, ама то просто няма на какъв принцип да чисти.  newsm78
Аз я ползвам за стените предимно.
Вие за какво ползвате гъбата?

А да ви подскажа, че от години насам много ползвам бебешки мокри кърпички за почистване вкъщи. Бърша с тях прах и т.н. Но и там не съм сигурна какво точно съдържат, след като успях без проблем да изчистя алкидна боя  Rolling Eyes при едно пребоядисване.  Shocked

# 8
  • Мнения: 28 887
Магическата гъба я ползвам основно за почистване на крановете и мивката. За стените ми е прекалено търкане с тома малко гъбе...

Преди ползвах за банята един препарат Pine Sol, ама изчезна от магазините. Иначе ми беше идеален. Peace

# 9
  • Мнения: 2 420
Ползувам където е възможно само био препарати, от химията ми става лошо. Ако някъде не стига силата им на почистване, помагам според случая със сода, лимонена киселина, гореща вода.

# 10
  • Мнения: 363
Не знам каква е тази магическа гъба ...
utro77 -  за верото - това че си миеш съдовете с него , не значи , че е безвредно - напротив !
Mirella_ би ли споделила какви препарати ползваш ?

# 11
  • Мнения: 2 420
Веро за чинии на ecover, прах за цветно и сапун за ръце на sonett,
таблетки за миялна на claro. Особено за миялната - повече не бих ползувала други.
Преди пробвах всякакви прахове и таблетки.
 За мен, за моите нужди, claro мият отлично, не са скъпи и не миришат.
По принцип няма нужда да се охарчва човек със скъпи еко продукти.
Зареждам една кутия със сода за пране, в БГ сигурно има в ДМ, една кутия с лимонена киселина (алтернатива е оцетен концентрат, но аз не понасям оцетна миризма), и едно шише чист спирт.
Гореща вода и сода плюс няколко капки веро, и всичко загоряло свети като ново. Фурната чистя само със сода. Напоени стари кърпи със силен соден разтвор плюс ръсене на сода по пода на фурната и на 50 градуса 1 час. След 2-3 часа накисване, загорялото пада с лекота. Бреф пауер, доктор бекман и др. обезмаслители изобщо не вършат такава работа както содата. С лимонтозу, разтворено в гореща вода, напоявам една бърсалка и мажа по арматура, плочки в банята, където има варовик. Обикновено пада всичко веднага, но аз поддържам редовно. С най-обикновено веро и гореща вода мия тоалетната. Най-накрая пръскам със спирт. Един път в месеца слагам една таблетка за ВЦ, която не е био. От Алди или Лидъл ги купувам. Няма никакви наслоявания или оцветявания.
Ползувам възможно най-високи градуси на пералнята с удължени програми, а по-слаби био-прахове. Обратното -ниски температури и повече химия не ми понася на кожата и обонянието.

Обикновено факторите, които водят до почистване са
химия, механично триене, време на въздействие, топлинно въздействие.
Ако искаш да пестиш от топла вода, ще миеш мазната посуда със силен гел за съдове.
Ако искаш да пестиш ток при пране, ще ползуваш ниски температури с прах с ензими.
И обратното, ако ползуваш био-продукти, които не винаги са много силни, ще трябва да ги посилиш с по-горещи температури, по-удължено време на действие или повече търкане на ръка.

Последна редакция: чт, 02 ное 2017, 23:04 от Mirella_

# 12
  • Мнения: 8 905

utro77 -  за верото - това че си миеш съдовете с него , не значи , че е безвредно - напротив !


По-безвредно ми се струва от другите препарати. Само от миризмата им ми става лошо....  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 687
аз ползвам само такива препарати, постепенно смених всичко. предимно на тази марка, купувани от реалния магазин на руми илиева - ето линка за електронния, има част от тях, напр перилния препарат Алмавин, от който съм доволна / гледам доста има в зоя, откъдето дадох и линк - на тази марка ползвам препарат за wc, за под, за съдове. мнение като цяло нямам твърдо.

само да кажа, че трябва да се гледа етикета и на натуралните, за да не се окаже, че пак има от гадостите в тях. напр този уж марка био, пък пише non-bio...

за почистващ препарат: от този (от първия линк), който взех, не съм доволна. търках една мивка, не пада и не пада мръсно, бам - meglio - падна веднага..... така е и с остатъка ми от cif - слагам еко-то, не светва, слагам циф - светна! та сега ще пробвам някой друг, напр. на содасан или almavin, та да видим.

ще се радвам да се включат хора с реални впечатления и мнения за състава.

# 14
  • Мнения: 40 317
С никакви био неща не се лигавя. Все пак не става дума за нещо, дето да го ям и пия. И без това около нас има толкова химия, че да ползвам вкъщи био препарати е като да плувам в морето и да се пазя да не ме навали дъждът Mr. Green  Всички тези био работи са си една измама според мен, нищо работа не вършат, а са много скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт