Търся медицинска козметика срещу акне

  • 8 355
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 256
Както пише в заглавието имам нужда от наистина добър продукт срещу упорито акне!
 От тийнейджърка имам такава кожа- ту се появят, ту изчезнат. Чак след като Родих изчезнаха уж за постоянно. Мисля,че проблемът е хормонален!
 И сега пак съм цъфнала.... Онази сутрин ставам от леглото и имам 6 пъпки като цицини.
Излизат ми червени пъпки с гной, понякога са вътрешни и болезнени. Имам черни точки,мазна кожа и разширени пори. Почиствам лицето си с мицерална вода и обикновено мажа пъпката с каквото намеря от рекламираните продукти по телевизията. Разни Нивеа,Гарниер и други от масовата козметика нямат никакъв ефект! Опитах доста  неща.
Искам да опитам МЕДИЦИНСКА козметика за целта,но марките са доста и не знам коя  ще е най-доброят избор.
Моля, ако има някоя сред вас,която е овладяла положението при себе си с подобно средство да сподели своя опи! Наистина ми писна... Tired Face

# 1
  • София, България
  • Мнения: 631
Не знам дали ще съм полезна защото кой продукт как действа зависи много от кожата. Един на мен може да ми влияе добре, на теб - не и обратното. Но все пак, аз съм доволна от измивния гел на Биодерма, както и този на Ла рош. Също и от локалната паста на Юриаж.
Но аз си имам дневна програма на почистване и третиране на лицето, която овладя положението и сега съм мнооого добре в това отношение, но ползвам много и различни като марка продукти.
Ако имаш интерес мога да ти кажа кое как ползвам.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 147
Ползвала съм продукти на Ла Рош, но много ми изсушаваха кожата (имам комбинирана кожа). В момента ползвам продукти на Биодерма но е рано да дам други отзиви освен че не ми изсушава кожата.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 662
Ако си от София мога да ти препоръчам много добър лосион. Моя приятелка го ползва и ефекта е поразителен. Нейната кожа беше станала на буци от акнето, но с лосиона се оправи и сега кожата й е много чиста и гладка. Правят го в аптека Меда, имат и кремове.

# 4
  • София
  • Мнения: 256
Ако си от София мога да ти препоръчам много добър лосион. Моя приятелка го ползва и ефекта е поразителен. Нейната кожа беше станала на буци от акнето, но с лосиона се оправи и сега кожата й е много чиста и гладка. Правят го в аптека Меда, имат и кремове.
Да,  благодаря

# 5
  • София
  • Мнения: 2 662
Тук едно момиче момиче споделя за лечението с тези лосиони и кремове. Споделям ти го, за да се ориентираш за каква кожа са подходящи http://polinasofia.com/2013/11/markova/

# 6
  • Мнения: 412
Козметиката на Биотрейд, но си мисля, че щом е толкова упорито трябва и дерматолог. ”Красотата идва отвътре”, там трябва да се провери.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 554
В тази тема ще получиш доста полезна информация:
http://old.bg-mamma.com/?topic=964903.630;topicrefid=20

# 8
  • Мнения: 1 131
Насочете се към дерматолог. Медицинската козметика е различна и всяка кожа има нужда от различен подход, много е важно да се проведат и някои изследвания, за да се види дали проблемът не е нещо повече от "тийн".
Когато имах проблем с акнето, като ученичка, една дерматоложка ми каза - слънцето не е приятел на акнето. От тогава ползвам козметиката на Авен и съм доволна, а слънцезащитния не го оставям дори през зимата.
Успех Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 626
Консултация с дерматолог според мен е абсолютно задължителна, за да се избегне използване на грешни продукти и да стане по-зле. Аз лично бих се доверила само на:
Bioderma - серията Sebium използвала съм за сина си серията за Атопична кожа и съм изключително доволна, а душ олиото на същата серия е невероятно
La Roche - серията Effaclar на мен ми помогна за червени петна от акне Effaclar duo
BABE Laboratorios - серията Stop Akn използвам активно мицеларни& … 75;ел и ми действа прекрасно на лицето

Аз имах страаааашно много пъпки, черни точки и какво ли не като тийнка и трябва да си призная, че "нечовъркането" ме спаси + спирт

# 10
# 11
  • Мнения: 36 427
И аз имам подобен проблем.  Една козметичка, при която ходих известно време (отдавна - тогава ми излизаха доста пъпки), настояваше да ми прави химически пилинг два-три пъти в месеца. Издържах 2 процедури (които нямаха абсолютно никакъв ефект, освен, че ме беше срам да излизам извън дома си) и не я посетих повече.
Харесвам Ла Рош, както и Авен - използвам кремовете, тъй като са по-немазни от тези по дрогериите. Харесвам много и измиващия гел на Авен. Биодерма също имат добри неща - например наскоро изкараха един лосион против себум. Харесвам и някои неща на Виши - има едно в малка зелена тубичка - Хиалу спот, което има осезаем ефект (т.е. лекува пъпките, а не предотвратява появата им).
Освен това, има един препарат Зинерит - мисля, че е антибиотик. Той също лекува, но има и превантивно действие. Предполагам, че като всеки антибиотик, не трябва да се предозира (нанася се се два пъти на ден върху кожата и толкова).

# 12
  • София, България
  • Мнения: 631

Пробвала ли сте я тази маска? Може ли коментар, мнение за нея?

# 13
  • София
  • Мнения: 28 474

Пробвала ли сте я тази маска? Може ли коментар, мнение за нея?
Винаги имам от нея, един от задължителните продукти ми е Simple Smile

С мазна кожа съм и ползвам маската веднъж на 10-ина дни, защото ползвам и други маски. По време на овулация и цикъл винаги ми излиза по някоя и друга пъпка, тогава слагам от маската локално и спя така – има много добър ефект. За акне предполагам, че ще трябва да се ползва по-често, може би цяла нощ. Добра е маската, много по-ефикасна от продукти, които струват пъти по-скъпо.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравей, charming87.

И други са те посъветвали, но да кажа и аз. Първо направи консултация с дерматолог. И аз имах подобен проблем + розацея. Ходех като елена Рудолф с червен нос - срамммм.
От една година ходя на дерматолаг и откакто я слушам нямам проблеми. Тя ми изписва все медицинска козметика - Ла рош, Биодерма, SRV, Юриаж и т.н.
Освен това нокътят на палеца на ръката ми беше в безобразно състояние - беше накъдрен. Никой не можа да ми каже , от какво или защо е такъв. Само след 5 минути в кабинета й вече имах решение на проблема.
Затова, първо консултация с делматолог и след това козметика. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт