Преместват ни в детска градина от 1юни!!!Помогнете ми със съвет

  • 465
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
здравейте момичета,
моето момченце навърши 3г. преди една седмица, и в нашето ОДЗ 36, децата навършили 3г. през първото полугодие ги преместват на 1 юни  в  градината. И то за няма и два месеца, през юли щяли да бъдат сборни групи, а през август ОДЗ е в почивка. Разбрах че в градината щяли да останат няколко деца които са на 7г, тези на социално слабите родители, др. които от есента са на училище ги изписват на 24 май, и сега за два месеца деца на 3г и деца на 7г. ще са в една група. как ви се струва такава глупост.
Аз помолих директорката ако може да го премести от 1 септември, но тя най-категорично ми отказа и ме се заяде че не можело така, трябва да освободим място в яслата, то пък някой се е избил да си даде детето за 1 месец на ясла.Каза ми че по големите деца щяли да им помагат, амен доста си ме е страх да не го бласнат или ударят.
Моля ви кажете ми какво да правя?

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Не се притеснявай Peace Ще се справите. Аз не виждам нещо страшно в сборните групи. С големия се беше получило така преди 2 години - бяха събрали деца от 2-ра група с кандидат-учениците за лятото. Честно казано, наистина големите помагаха и си играеха добре с малките. Ради само за каките и батковците говореше.
Признавам, аз съм от другата страна. Аз съм се "избила" да дам детето си 2 месеца по-рано на ясла, но при подадена молба преди 5 месеца и устното "Няма проблем да тръгне от 1 юни", онзи ден директорката ми каза, че градините в района са отказали да вземат тригодишните по-рано от септември и няма да има места за нас по-рано от тогава.
Градините си имат своя политика, и явно тя е различна на различните места.

# 2
  • Мнения: 5 622

 И аз не виждам нищо лошо, но не говоря от опит, а по принцип представям гледната си точка  Peace

# 3
  • Мнения: 165
не се притеснявай изобщо-за това директорката е права-големите наистина много помагат на малките-аз преди време така с е бях шашанала когато едната м и дъщеря беше прехвърлена в градината при големите-но т я там си намери любима  кака която поцял ден я занимаваше  и нямаше търпение да отиде на градина-за 7 годишните малките тригодишни са като куклички и умират д асе грижат з атях- помагат им дасе обилчат,заиграват ги и даже много по-лесно става адаптацията в новата среда отколкото ако групата е от 30 тригодишни ...
и на нас след седмица ни предстои смяна на обстановката- от ясла на градина-дано свикне бързо -пожелавам го  и на  вас Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 816
Не се притеснявай и при нас беше така миналата година. Аз също се притеснявах, но всичко беше наред- все пак има и персонал там. Hug

# 5
  • Мнения: 75
много ви благодаря.
успокоих се поне малко
дано всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт