Въпрос за захранването

  • 417
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Привет,

Синт ми е на два месеца и имам питане за захранването. Педиатърката ни още от първия месец ми каза да започна захранване с ябълка - прясно изцеден сок. Започнахме с по една лъжичка на ден и постепенно увеличавахме. Сега след консултацията на втория месец ни казаха да включиме и други плодове, морков и плодови пюрета. Добре де ама на плодовите пюрета пише, че са за деца над 3 месеца! newsm78
Нормално ли е толкова рано да се захранваме? Иначе добре приема новите въведения, но все пак... Rolling Eyes
Благодаря предварително за мненията.

# 1
  • Мнения: 854
В този форум няма да получиш отговор "Захранвай!" при положение, че става въпрос за толкова малко бебе. Аз примерно захраних на 5 навършени месеца с картофено пюре. Следващият път може и до 6-я месец да изчакам. Просто не е добре за детето толкова рано да му се товари стомахчето с друго освен мляко. Поразрови се из библиотеката и сама ще стигнеш до правилните изводи за захранването. Успех Peace

# 2
  • Мнения: 282
Много е рано за захранване, според мен. Кърмите ли се, бебчо наддава ли добре...Пиши повече подробности, че не мога да проумея логиката на педито ви. Аз започнах да давам сок на 5м и половина, а отскоро и пюре...,но ако можех да върна времето, бих изчакала поне още месец.

# 3
  • Мнения: 27
Да изцяло и само на кърма е. На 2 месеца тежи 4,500. Според мен се развива добре - смее се, гука, има настроение. Храниме се през 4 часа, спряхме нощното хранене.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние се захранихме на 5.5месеца.
Съветвам те да преустановиш захранването за момента,при положение че бебока се храни добре и е само на кърма.
Разрови се-има много теми за захранването,също така погледни и в  библиотеката.Предполагам,ще намериш отговор на въпросите си.
Относно педиатрите-почти всички са на тази схема и препоръчват от 2 месец сок,после пл.пюре и т.н.

# 5
  • Мнения: 282
Бебчо наддава идеално - не ти трябва захранване, само ще си докарате жестоки колики (ако нямате,де). Спирай сокчето и се рови във форума - ще намериш всичко необходимо и ще си изградиш собствена схема. А на педито ще и кажеш какви са ти аргументите и не мисля, че ще ти прави проблеми.
Гушкай бебчо и повечко увереност!  bouquet

# 6
  • Мнения: 356
И аз смятам че е много, ама много рано да го захранваш с каквото и да е.Кърми си бебчето докато можеш.
Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 760
И аз мисля, че е безобразно рано да даваш каквото и да било различно от кърма (или Ам ако случаят е такъв).
Предполагам си много объркана от противоречието педиатър/форум. За това ако позволиш ще те посъветвам да спреш сока (а също ако даваш чай, вода и т.н.) докато прочетеш по-новите изследвания в областта на храненето на бебета (схемата на твоята педиатърка се основава на данни от 50-те години на 20-ти век  #Crazy ). Те съответно са препоръки на Световната Здравна Организация, Всички значими педиатрични асоциации, че дори и българското Здравно Министерство. Прочети статиите (поне част от тях) в Библиотеката (закована тема в началото на форума  Wink ) и вече информирана си прецени дали да продължиш по същия начин или друго!
Препоръките с две думи са: до 6-ти месец само кърма (или Ам, но това само в много краен случай)без чайчета, вода, сокчета... след това захранване, но не със сок. Сокчетата са много агресивни дори към зрялата храносмилателна система на възрастните.
До годинка - основно кърма!
Ако имаш въпроси - на твое разположение сме   bouquet

# 8
  • Мнения: 670
Започнах захранването в 6-ия месец.

Общи условия

Активация на акаунт